Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 8. 2018 20:04

ForeignerOnEarth píše:Tak já se od teď asi začnu úplně bát tou zrcadlovkou fotit, dodnes jsem netušil, jak strašně moc zásadních výhod při tom focení s tím bezzrcátkem je, nikdy jsem si toho nevšiml
No vidíš .. ono sa to povie .. "veď je to len odstránené zrkadlo" .. ale v skutočnosti to má dopad skoro na všetko... :hm

Ani ja som toto všetko - čo vám tu dnes píšem - donedávna netušil. Ešte že vás mám a pomohli ste mi to zistiť :tleskani
Vďaka (aj) tvojim sťažnostiam na problematické zábery z DSLR (*) si mi pomohol pochopiť ako to vlastne všetko je.
(*) keďže sa mi takéto vďaka MILC nestávajú, tak som ich do svojej analýzy dovtedy nemal odkiaľ použiť :oops:

Princíp problémov býva napríklad takýto:
- tým že s DSLR musíte riešiť problémy ktorá na MILC riešiť netreba
-- potom tie riešenia automaticky aplikujete aj na MILC (aj keď netreba)
--- spôsobujete tým rozladenie aj u dokonale vyladeného prístroja
(napríklad to tvoje nastavovanie prehnane vysokej clony)
=> vo výsledku potom: za problémy, ktoré s MILC máte -> zvyčajne tie MILC vôbec nemôžu :'(

Najhoršie na tom je, že pôvodcovia takýchto problémov sa potom (na diaľku alebo bez exifu) ťažko analyzujú, lebo:
- vy ste presvedčení, že ste robili všetko správne
(takže dôležité detaily ktoré ten problém spôsobujú ani len nespomeniete)
- no a mňa zase nemôžu napadnúť niektoré nezmysly, ktoré stvárate
(lebo mne sa už z princípu také veci nestávajú)

Proste s niečím zachádzate inak ako by sa malo. A potom to tak dopadne. Zle.

Napríklad taký keramický nôž (už som to tu tuším ako príklad písal):
- nenapadlo by ma že sa dá zlomiť, lebo mne sa ešte nezlomil
(keďže sa k nemu správam už z princípu ako ku niečomu krehkému)
=> ale môj oco ho používa ako bežný pružný nožík a takto zlomil už dva! :-\

Ešte dám jeden príklad:
Akurát dnes sme boli na obede vo vietnamskej reštike a kamoš čo bol vo Vietname na dovolenke sa priznal, že si raz povedal, že zje paličkami celú porciu. Vraj sa mu to podarilo až po 2 hodinách. No mal z toho svalovicu na prstoch.
Toto keby mi niekto (bez toho príbehu) povedal - "že mal z príboru svalovicu" - tak by som si myslel že je mešuge :-S

Suma sumárum:
Vaše sťažnosti na ergonómiu bezzkadloviek mi znejú ako "svalovica z príboru". Proste nechápem. Nezažívam >:-(
Keď mi ale niekto povie že ten "príbor" boli v skutočnosti "paličky" (čo pre mňa príbor nie je), tak sa to už pochopiť dá...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 28. 8. 2018 20:15

Nenapadlo ta, ze keramicky noz sa da zlomit , lebo je krehky ? No .. preco ma to neprekvapuje .. :D /btw co navod :) / .. daj este nieco, nech sa pobavime, vsak ty bezelstne odhalujes uplne zaklady svojho totalneho magorstva :D /uz len sudiac podla vety .. nenapadlo ma, lebo sa nezlomil, ale spravam sa k nemu ako ku krehkemu .. to asi netreba ani komentovat .. ci boha :-! /

-- 28. 8. 2018 21:18 --

Btw, vies ze s fotakom zachadzas tak, ako by sa nemalo ? :D .. viz. tvoja slavna recenzia :D .. tusil si doteraz, ze fotak je na to fotenie .. to je to, co nevies :-) .. cvaknutie olivoveho oleja na policke nie je fotenie, naozaj, veru tomu :)

-- 28. 8. 2018 21:19 --

Grimjaur: co na to vravis :D ?

-- 28. 8. 2018 21:20 --

FoE: vidis, ty si zle pofotil s Olympusom, lebo si nenapravitelny zrkadlovkar :D .. to proste nejde takto

-- 28. 8. 2018 21:27 --

Trosku mi to tu pripomina https://youtu.be/mUx2XdmBrbo?t=14 :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 28. 8. 2018 21:58

pemar píše:Vykašlete se na něj.

Jinak mne zaujalo, že Jared Polin našel na Z7 v režimu silent shutter banding podobný tomu na Sony A7 III. Byl to ale předprodukční kus, takže uvidíme, jak budou fungovat sériové kusy. Tohle a AF bude stát za vyzkoušení, pro jistotu i na Z6.

Na DPreview fotí Dan Bracaglia, kopyto první třídy.

Tohle fimrware neopravi. Uz jsem to psal par stranek zpet, ze to tak bude. Z6/Z7 nema stacked snimac na rychle vycitani cipu jako A9, ktery by tomu zabranil. A7III a A7RIII to maji stejne.

Je to videt i na tom, ze Z6/Z7 maji 120FPS video jen z DX cropu snimace, protoze harware nestiha z celeho sensoru vycitat data pri takove rychlosti. Diky tomu i ta omzeneni na 5.5 FPS AE + LV.

Jinak Phase one vydal svuj plnotucny MF s 151Mpix a dvema sloty. XQD a SD.
Naposledy upravil Devil007cz dne 28. 8. 2018 22:29, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 8. 2018 22:26

Itokar, co bych říkal, focení Gečko nikdy nepochopilo. Už jen ten horor jak popisuje svůj kontakt s DSLR jej řadí mezi pacienty MUDr CHocholouška s největší navštěvou odborníku v speciálním pavilonu. Si představ žeby tenhle troll uvažoval tak zběsile mezi kytarama Fender, PRS, Gibson, Ibanez, Hagstrom, ESP, Schecter, Yamaha a další. A to celé si ještě vynásob varinatou 6, 7, 8 a dokonce 9strun. Tím to nekončí, ještě k tomu dál násob mimo základní ladění různe dropD, DropC#, DropC a dále různými hudebními směry. Jestli u tak jednoduchého stroje jakým DSLR bezesporu je má tolik psycho zábran a problémů, pak je možná fajn ho nasměřovat na kytaru. Z kytary se na strunách oběsí stoprocentně. A přitom je to tak jednoduché vezmu DSLR a fotím, veznu beznosoroha a fotím, Vemu Sedmičku a drhnu black metal, vezmu strata a dám si blues. O nic nejde, je to zábava. Pro Gance důvod k hospitalizaci.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 8. 2018 01:35

Devil007cz píše:
pemar píše:Vykašlete se na něj.

Jinak mne zaujalo, že Jared Polin našel na Z7 v režimu silent shutter banding podobný tomu na Sony A7 III. Byl to ale předprodukční kus, takže uvidíme, jak budou fungovat sériové kusy. Tohle a AF bude stát za vyzkoušení, pro jistotu i na Z6.

Na DPreview fotí Dan Bracaglia, kopyto první třídy.

Tohle fimrware neopravi. Uz jsem to psal par stranek zpet, ze to tak bude. Z6/Z7 nema stacked snimac na rychle vycitani cipu jako A9, ktery by tomu zabranil. A7III a A7RIII to maji stejne.

Je to videt i na tom, ze Z6/Z7 maji 120FPS video jen z DX cropu snimace, protoze harware nestiha z celeho sensoru vycitat data pri takove rychlosti. Diky tomu i ta omzeneni na 5.5 FPS AE + LV.

Jinak Phase one vydal svuj plnotucny MF s 151Mpix a dvema sloty. XQD a SD.

Ono to není jen stacked snímač, ale celý hardware, který je podle mého názoru u Z7 poddimenzovaný. Ono je to trochu znát i u D850 proti D500, ale u Z7 je to výrazně horší, hodně by mi vadil třeba ten buffer, tam je to hodně vidět, ale ani na Z6 není buffer takový, na jaký jsem zvyklý, to je středověk, level D7100. Těm, co přechází z D750 by to ale vadit nemělo, ti si dokonce polepší, protože D750 měla také hodně malý buffer (asi 15 snímku v 14-bitovém RAWu, pokud si dobře pamatuji). Na krajinu a portrét je to asi v pohodě, ale na sport už je to otravně omezující, hlavně při přechodu z něčeho výkonnějšího, proto Z7 nevidím jako náhradu za D850.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 8. 2018 07:11

Ohledně té výroby. Někde jsem četl nebo viděl video, už nevím, že Nikon mnoho věcí vyrábí opakovaně po dávkách a mezitím se přestavují linky. Zmíněna byla high-end těla a objektivy vyráběné v Japonsku, typicky věci s delším životním cyklem.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 07:18

Tu je postreh od K.Srnca v diskusii ohladom vyberu CSC:
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk pred 17 hod.
A7II nie je zly fotak ale je na nom az prilis nedostatkov. A7III je slusny upgrade a bola by to skvela volba, ak by sa neobjavil NIkon Z6. Mal som ho uz v ruke a musim povedat, ze sa NIkonu fotaky podarili lepsie ako Sony. K NIkonu su zatial len tri objektivy. V tomto ma SOny velky naskok, ktory Nikon bude dobiehat par rokov. Objektivy su ale skvele a myslim, ze v tomto bude Nikon postupne lepsi.K dispozici bude adpter FTZ, s ktorym mozes pouzivat objektivy, ktore mas. Mozes pouzivat aj blesky, odpalovace atd. Bude ti blizke ovladanie aj menu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 8. 2018 08:36

Ja teraz cakam hlavne na Canon. Podla rumorov by mohol mat podobnu cenovku a aj fajn parametre. Este aby bajonet ostal EF-M a bude to paradicka :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 29. 8. 2018 08:55

bolo by to možné aby zostali u EF bajonetu?? trochu priestoru obetovať alebo niečo ako speedbooster (či ako sa to píše) a mali by so zasklením vystarané..či??
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 8. 2018 09:05

Jsem na Canon zvědavý. Ale čekám že jejich bezzrcadlovka bude dražší než konkurence, ale zato bude mnohem horší :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 29. 8. 2018 09:18

landov píše:Tu je postreh od K.Srnca v diskusii ohladom vyberu CSC:
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk pred 17 hod.
A7II nie je zly fotak ale je na nom az prilis nedostatkov. A7III je slusny upgrade a bola by to skvela volba, ak by sa neobjavil NIkon Z6. Mal som ho uz v ruke a musim povedat, ze sa NIkonu fotaky podarili lepsie ako Sony. K NIkonu su zatial len tri objektivy. V tomto ma SOny velky naskok, ktory Nikon bude dobiehat par rokov. Objektivy su ale skvele a myslim, ze v tomto bude Nikon postupne lepsi.K dispozici bude adpter FTZ, s ktorym mozes pouzivat objektivy, ktore mas. Mozes pouzivat aj blesky, odpalovace atd. Bude ti blizke ovladanie aj menu.

Srnec ocividne nevi o cem mluvi, kdyz dela zavery po jednom drzeni v ruce. U nas plno redaktoru si jen precte prohlaseni Nikon z press release a mysli, ze maji vymalovano.
Jedine pozitivum na Z6 je moznost pouzit existuji skla pres adapter. Ale nikdo neudelal poradny test jak to funguje nefunguje. Jinak vykonostne i parametrove za A7III (at uz rychlost, buffer, DX crop pri 120 FPS, same omezeni). Chapu ze treba pro toho, kdo ma Nikon skla a foti krajinky tohle neni dulezite. Tam neco mensiho do brasny to bude asi zajimave.

-- 29. 8. 2018 10:20 --

dadajax píše:Jsem na Canon zvědavý. Ale čekám že jejich bezzrcadlovka bude dražší než konkurence, ale zato bude mnohem horší :)

Nemyslim si, Canon si myslim uvedomuje tlak Sony. Hlavne, kdyz u Sony jdou pouzit Canon skla v jiste mire.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 8. 2018 09:22

Nemyslim, ze ostanu u EF bajonetu. Podla mna by to nebolo rozumne. Nie som extra fanusik malych fotakov, ale mnoho ludi ano a Canon by si ponechanim EF bajonetu znemoznil ich vyrabat.

dadajax: rumory hovoria o cenovke 1900$. Asi bude tradicne zaostavat v snimaci, ale to je mi popravde jedno pokial to bude mat slusnu ergonomiu, EVFa AF. V ergonomii je u mna Canon etalon, pri EVF ostava len dufat a od dual-pixelu si slubujem dost. Nemusi z toho byt dalsia 6D MK II.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 29. 8. 2018 09:26

Tam neco mensiho do brasny to bude asi zajimave.

Treba to nebude diky objektivum ani lehci ani mensi a kdyz tak nepatrne.
Kdo chce ci nutne potrebuje usetrit par deka a trosicku prostoru pri foceni krajinek muze uz dnes preci fotit treba s petkovou radou.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2018 09:27

Devil007cz píše:Srnec ocividne nevi o cem mluvi, kdyz dela zavery po jednom drzeni v ruce. U nas plno redaktoru si jen precte prohlaseni Nikon z press release a mysli, ze maji vymalovano.
Jedine pozitivum na Z6 je moznost pouzit existuji skla pres adapter. Ale nikdo neudelal poradny test jak to funguje nefunguje. Jinak vykonostne i parametrove za A7III (at uz rychlost, buffer, DX crop pri 120 FPS, same omezeni).


Co to zase trepes preboha? Ved tam nepadlo slovo o funkcnosti. Z textu je predsa jasne, ze sa jedna o ergonomiu. :roll:
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 8. 2018 09:33

Sony spustili nejaký countdown podobný ako Nikon:
Sony launches a new teaser for an August 30 announcement: Only compact-action cameras to be announced?

Pobavili ma hneď tieto 2 komentáre:
- Lawrence Dunn: I bet Sony are going to announce a new camera with three memory card slots in......in response to nikon's Z6 & 7 unveiling ;-)
- Mike: Canon will top that with a camera with two mounts.
:D

PS: aj panasonic spustil nejaký countdown:
Exciting: Panasonic launches a new countdown for their Photokina Press conference!
Zrejme vydajú niečo zaujímavé .. hoci v rumorsoch je to "len" G90 a nejaké f/1.2 sklo
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků