Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 18. 8. 2018 20:20

Devil007cz píše:Na zaklade toho jak tam ukazal trhani pri videu, jakym tonem je dopredu vedene to video. Ale samozejme, ze je mi jasne, ze by jsi nikdy nepripustil, ze si to cele treba vymyslel. Nebudu tady hraz zabomysi valku,ktera stejne nebude mit viteze. Takze, ano tvrdim znovu, ze to video je fake.
A videl jsem ho cele

Takze realny podklad pro tvrzeni, ze lze asi zadny nebo ho stale tajis.
Takze opet jen prekrucujes. To ti opravdu jde. Proc bych ja nemel nikdy pripustit, ze lze? Nikdy jsem to nevyloucil, jen jsem uvedl, ze si to nemyslim. Naopak ty proklamujes, ze lze aniz bys to na zaklade jasnych zduvodneni umel vysvetlit.
To nejsou zadne zabomysi valky, to je jen neschopnost korektni reakce.

-- 18. 8. 2018 21:23 --

Devil007cz píše:
ForeignerOnEarth píše:Tak 100% pokrytí je u modelů, které kupují zdejší majitelé DSLR, už dávno pravidlo. 100% pokrytí mám už 10 let na posledních 3 tělech a tuším, že pemar nikdy nic jiného neměl.

Tak ty mi chces tvrdit, ze vsechny zrcadlovky posledne uvedene ve sve rade maji 100 procetni pokryti. To snad ne....
Naprikad Nikon D5600, Canon 6DMark II, Canon 77D,...

Proc si stale vymyslis a prekrucujes?
On nikde v textu, na ktery reagujes, o "posledne uvedenych zrcadlovkach" nepise.
A ja si myslel, ze Ganec je unikat.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 20:28

Oni jsou dva druhy lagování. První, statické, když nefotím sérii a objekt se pohne nebo pohnu objektivem. To OVF nemá a EVF ano.

Druhé je dynamické, když fotím sérii, a to EVF teoreticky nemá, ale prakticky ho má, viz výše a také proto, že vesměs nestíhá překreslovat. OVF ho má kvůli pohybům zrcadla, do 6 snímku za sekundu to nebudete vnímat, nad 6 snímků je to protivné, proto to na řadách 500/850/5 Nikon zkracoval. Vnímám to vesměs jako mírně protivné, okolo 10 fps ale mám stejně problém děj vnímat, řeším jen záběr a že ostřící bod není mimo mísu, na to to stačí.
Naposledy upravil pemar dne 18. 8. 2018 20:28, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 8. 2018 20:28

Vidis, me se zadne Sony telo za nekolik poslednich let neprehralo. Zadne se pri foceni neprehriva. A to,ze se pri nataceni 4K prehriva v extremnich podminkach je pravda. Sony se tim netaji, ale aspon tu 4K moznost lidem dalo skoro ve vsech telech narozdil konkurence. Ale ano, lepsim je lidem nedat tu moznost radsi, jak to dela Nikon, vlastne on ni video poradne neumi. A nebo Canon, ktery to video umi, ale uzivatele o 4k sidi skoro ve vsech telech celkem.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 8. 2018 20:32

Crvček? Toho pána v červené košili pravidelně nahlašuji na FB/Google coby podvodnou reklamu či pokus o podvod.
Vyhodíš ho kliknutím doprava, přijde však bannerem zleva.
Dotěra protivnej. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 20:34

Devil007cz píše:Vidis, me se zadne Sony telo za nekolik poslednich let neprehralo. Zadne se pri foceni neprehriva. A to,ze se pri nataceni 4K prehriva v extremnich podminkach je pravda. Sony se tim netaji, ale aspon tu 4K moznost lidem dalo skoro ve vsech telech narozdil konkurence. Ale ano, lepsim je lidem nedat tu moznost radsi, jak to dela Nikon, vlastne on ni video poradne neumi. A nebo Canon, ktery to video umi, ale uzivatele o 4k sidi skoro ve vsech telech celkem.


Tak buď rád a nepřivolávej to :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 8. 2018 20:58

Trvám na tom, co jsem napsal, a jak jsem to napsal. Nemusím to snad opisovat, lze si to přečíst podruhé. D7200 se 100% pokrytím fakt není flagship, je to relativně levné tělo, rozhodně ve srovnání se srovnatelně použitelnými bezzrcátky.
A když jsem kdysi měl méně, než 100% pokrytí, nepamatuji se, že by to byla vlastnost, která by mně vadila. Rozhodně korekce některých ultraširokáčů bezzrcátek udělala větší ztrátu.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 8. 2018 21:21

Vidis a vsechny bezrcatka poslednich 4 let tech 100 procent maji. Zajimave, kdyz clovek poukaze na OVF na neco co nekdy muze byt problem, tak to vlastne neexistuje, ale u EVF i to co je lepsi nez u OVF vlastne vyhoda neni. Trosku zajimavy pristup...
Tim moje vecerni debata konci, protoze to zase zacina byt o...
EVF je vlastne o nicem a zrcadlovka je ve vsem vzdycky lepsi. Asi tak bych to videl mezi radky a jen se tomu musim smat. Vsichni na tech bezzrcatkach skoncite :-).
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 8. 2018 21:29

Myslíte, že takové "třenice" bývaly v době nástupu prvních digitálních zrcadlovek? Sterilní digitál versus organický analog? Minimálně velká část lidí skončila na DSLR! A už je to tu zas! :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 18. 8. 2018 21:41

vidíš já tohle většinou slyším o X transu a jeho barvách :hm takže ty přejdeš na bayera ?
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 8. 2018 22:05

ForeignerOnEarth píše:Trvám na tom, co jsem napsal, a jak jsem to napsal. Nemusím to snad opisovat, lze si to přečíst podruhé. D7200 se 100% pokrytím fakt není flagship, je to relativně levné tělo, rozhodně ve srovnání se srovnatelně použitelnými bezzrcátky.
A když jsem kdysi měl méně, než 100% pokrytí, nepamatuji se, že by to byla vlastnost, která by mně vadila.
Čo podľa teba znamená tých 100%?

Vari to, že to čo vidíš v hľadáčiku, tak uvidíš aj vo výslednom zábere? Nemyslím si.
A čo ak je to len to, že v hľadáčiku vidíš 100 % toho, čo bude na výslednom zábere, ale budú tam ešte detaily navyše, ktoré na výslednej fotke nebudú vôbec? :--
Naposledy upravil Ganec dne 19. 8. 2018 08:38, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 18. 8. 2018 22:12

No ovf ti může zachránit život - fotíš si tak na kolejích proti slunku, v EVF vidíš tu scénu s přepalem ale nevidíš příjíždějcí vlak
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 8. 2018 22:22

zvuk11 píše:vidíš já tohle většinou slyším o X transu a jeho barvách :hm takže ty přejdeš na bayera ?

Ty, já barvy neslyším a v Bayeru se o místo ucházet nebudu, ale jinak ok. :D

-- 18. 8. 2018 23:26 --

zvuk11 píše:No ovf ti může zachránit život - fotíš si tak na kolejích proti slunku, v EVF vidíš tu scénu s přepalem ale nevidíš příjíždějcí vlak


Strojvůdce samozřejmě nebude aktivovat výstražný zvukový signál a pojede "na volno" tedy potichu, aby svým randálem nerušil klidnou přírodu okolo sebe. Ostatně, sluníčkem osvíceného "foťáka" si stačí ještě vyfotit. Třeba výše zmíněmým Viktorinoxem! :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 18. 8. 2018 22:27

To je fakt škoda. Zrovna jsme se bavily s Petrem Klempou že už ho to nebaví a že začne vyrábět pesticidy a hormonální antikoncepce v bayeru :D

Průvodčí se bude zrovna dívat do zrcátka (ach ta prokletá technologie) a proto nezastaví
Naposledy upravil zvuk11 dne 18. 8. 2018 22:28, celkově upraveno 1
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 18. 8. 2018 22:28

zvuk11 píše:No ovf ti může zachránit život - fotíš si tak na kolejích proti slunku, v EVF vidíš tu scénu s přepalem ale nevidíš příjíždějcí vlak


Tady jsou čím dál vtipnější příspěvky :D
Zdá se, že majitelé zrcadlovek jsou z nových událostí nějak ve stresu a snaží se zdůvodňovat proč jsou pro ně zrcadlovky pořád to lepší řešení.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 18. 8. 2018 22:31

No zrcadla frustrují spoustu lidí a ani se nemusíme bavit o focení
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků