Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 6. 8. 2018 19:57

Mně teda ten novej Nikon přijde relativně velkej. Z pohledu ergonomie spíš plus. Vystouplý hledáček vypadá trochu divně, ale grip a tím pádem pohodlnost držení bude podle všeho lepší než u Sony
https://nikonrumors.com/2018/08/05/anot ... aked.aspx/
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 8. 2018 20:07

Relativně:
Přílohy
36E2D487-A06F-4E9D-AECA-3A98725F6B4F.jpeg
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 8. 2018 20:16

pemar píše:Pro zajímavost:


Doplnis i A7III?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 8. 2018 20:41

Pro mě je menší velikost těl spíš plus, protože se mi s foťákem pak lépe cestuje a žádné velké masivní objektivy stejně nepoužívám a ani používat nechci.
Naposledy upravil Dolgor dne 6. 8. 2018 21:09, celkově upraveno 1
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 6. 8. 2018 20:44

pemar: nemuzou z toho udelat uplnou obludu, to by bylo riskantni, smali by se jim, ze to neumi udelat mensi. Takze kompromis. Prijde mi to vsak o neco vetsi nez Sony, coz je spis dobra zprava.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 8. 2018 21:29

Něco takového?
Přílohy
1FE8E7A9-F3D2-4E00-BE3E-BA1EF23AA4B0.jpeg
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 8. 2018 21:37

pemar píše:Pro zajímavost:


Ten graf by měl vypadat spíš takhle, zapomněl jsi na různé způsoby, jak se dá napsat rIII
Přílohy
Výstřižek.PNG
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 8. 2018 22:15

hoax píše:pemar: nemuzou z toho udelat uplnou obludu, to by bylo riskantni, smali by se jim, ze to neumi udelat mensi. Takze kompromis. Prijde mi to vsak o neco vetsi nez Sony, coz je spis dobra zprava.


S obludou uz maji zkusenosti - Nikon Df :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 8. 2018 22:31

Stejně je hrubá chyba, že Nikon neudělá ihned dva modely. Jeden větší, ergonomický, a druhý absolutně minimalizovaný s palačinkami. Ten druhý by právě říkal: "Ano, umíme takhle miniaturní verzi, takže ten velký je o ergonomii, ten malý je maximální kvalita s velikostí -mezinárodně uznávaný terminus technicus - do Gancovo trenýrek." Byl by i slogan: "I AM IN GANEC'S BOXERS."
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 8. 2018 22:41

Keďže má "hrboľový" hľadáčik, tak už by sa nevošiel :oops:

-- 6. 8. 2018 23:49 --

Flor.cz píše:
pemar píše:Pro zajímavost:

Ten graf by měl vypadat spíš takhle, zapomněl jsi na různé způsoby, jak se dá napsat rIII
A nemal by obsahovať len A7RIII:
- ku D850 je priamym konkurentom aj jej predchodkyňa A7RII, ktorá má (vďaka dlhšej dobe na trhu) celkovo lepšie čísla
- no a na rozdiel od Nikonu, u Sony je najväčší hit A7III, ktorý má 3x väčší impact ako A7RIII
(v skutočnosti nahradil vo vyhľadávaní A7RII, keďže tejto čísla po jej vydaní začali klesať, podobne ako odvtedy klesá záujem o D850)

PS: predpokladám, že pemar vychádzal z článku On Google Trends the new Sony A7III had triple the impact of the A7rIII
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 6. 8. 2018 23:52

Souhlas pane Ganče!
Já si dokonce myslím, že by tam neměl přidávat jen A7RII, ale i Playstation, protoze to je take primy konkurent D850 ve chvilich, kdy je moc horko a tak fotografove radeji zustavaji doma a hraji si.
Naopak Nikonu bych ten graf stahnul nejmene o centimetr dolu, protoze kazdy vi, ze na guglu podvadeji.
Taky by bylo mozna dobry, aby to nebyl graf jen pro USA, ale to jen tak mimochodem asi dost hloupa poznamka.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 8. 2018 08:13

Vlastne A7RII mala slabší framerate .. ale svojho času mala väčší "impact" ako A7RIII, keďže:
- A7RII mala lepší snímač + stabilizáciu (+ PDAF)
- A7RIII už nebola taká "revolučná", mala lepší len framerate + dotykáč
- D850 mala oproti predchodcovi vylepšené až 3 parametre: snímač + framerate + dotykáč
- A7III má lepšiu už len cenu

No ale samotná nižšia cena priniesla A7III nielenže skoro takú pozornosť ako lepší snímač v D850 pri jej vydaní,
=> ale je na tom lepšie aj s odstupom času

EDIT: pre tých, ktorí nemajú predstavivosť .. písal som o tomto:
Obrázek
Naposledy upravil Ganec dne 7. 8. 2018 09:42, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 7. 8. 2018 08:39

Vzhledem k tomu, že totálně nemám přehled o Sony modelech, dokáži se vžít do kůže běžného čtenáře, který může tuhle diskuzi omylem číst. Pemarovo příspěvek s grafem se dal jakš takš nějak pobrat, ale poté, co to upřesnil Ganec, totálně nechápu, o co jde, a první srozumitelné upřesnění je až ten Playstation, tam už se zase chytám, o co asi tak v diskuzi může jít.
:-D
Především teda poslední Gancovo příspěvek se mně zdá být na úrovni, že s největší pravděpodobností ho může pochopit pouze Ganec nejdéle tak 5 minut poté, co ho napsal. A to ještě je optimistický odhad.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 7. 8. 2018 08:58

Jo Chvd to dáva celkom na pravú mieru, dúfam že v tom bude pokračovať...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 8. 2018 09:00

Otázka, jestli to pobral i Ganec. Asi ne, když má pořád co říct.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků