Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 6. 7. 2018 13:17

Fidko píše:Rozhodujuca by pre mna asi bola “sklaren” a tu je otazne ako sa k tomu postavia a ako rychlo im s tym Sigma a Tamron pomozu.

Jaké je vlastně na bezzrcátku riziko špatně "pochopeného" komunikačního protokolu mezi sklem a tělem? Narážím na uzavřený CaNikon protokol...
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 7. 2018 13:32

Ja sa v tomto neorinetujem, ale viem, ze ked vysla na mFT Sigma 16mm, asi dvaja majitelia na FB riesili problemy s FF/BF. Riziko tam asi je a pokial by s tym boli problemy ako pri DSLR, dost by ma to hnevalo, pretoze pre mna je podstatna vyhoda CSC prave v tomto. A ano, zda sa, ze v tomto ma SONY navrch a zda sa to byt celkom dolezita vyhoda ...

Skvele skla za malo penazi :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 7. 2018 13:48

Aktuálně APS-C. A do budoucna APS-C a MF. Doufám, že ne v jednom. ;-)

Pravým okem do hledáčku, levým okem současně na okolní dění (X-Pro2). Někdy levé oko přivřu, někdy jedu "stereo". Je to dle situace. Zpočátku takřka nemožné, časem jsem se naučil to lépe praktikovat. Často přepínám mezi OVF a EVF. A skončil jsem u 50-140mm (ekv. 75-210mm). Maximálně dokoupím XF 2X TC WR (100-280mm, ekv. 152-427mm).
Naposledy upravil wikxzen dne 6. 7. 2018 13:57, celkově upraveno 2
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 7. 2018 13:50

Riziko nekompatibiliy Sigmy s Nikonem u nových CSC Nikonů vidím jako hraničící s jistotou, protože doposud měla Sigma všechno založené na reversním engineeringu a zkušenostech s F-bajonetem, Z-bajonet ještě není na trhu, takže si na Sigmu pro CSC Nikon budeme asi muset počkat. Můj tip je, že Nikon to využije k tomu, aby to Sigmě zase trochu zavařil, s těmi Art skly Sigma Nikon dobře vytrestala za pomalý vývoj originálních skel, dodnes u Nikonu například nevidím ekvivalent Sigmy 85mm Art, 135mm Art a 35mm Art, u 24mm Art je to přinejlepším plichta.

Ty řeči o otevřenosti Sony moc nechápu, kdyby to byla pravda, tak by asi Sigma vylezla s verzemi pro Sony dříve a neměla by tam ten redukční bazmek, díky kterému jsou skla pro Sony delší, než pro CaNikon. V tohle mi zastánci Sony opět připomínají iOvce, které na každý reálný technický problém reagují tím, že Apple je stejně nejlepší a Jobs je génius.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 7. 2018 14:12

Nemohlo to byt len neistym podielom na trhu ? Pretoze napr mFT otvoreny bajonet je a sere nan pes. Mas tam sice nejake manualne skla, ale inak su to len prerobene E-Mounty a tusim nejaky Tamron.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 7. 2018 14:20

...z interních uniklých dokumentů Fujifilmu. :D
Obrázek

Zdroj:
https://www.fujirumors.com/fujifilm-say ... ble-women/
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 6. 7. 2018 20:17

Pemar: já si myslím, že to co předvedla Sigma bylo nejjednodušší (nejlevnější) řešení. Zachovali optickou část a jen prodloužili tělo (ale po detailech jsem nepátral). Tamron se vydal jinou cestou a rád si v budoucnu udělám test, zda je 28-75 stejně ostrá jako 24-70 G2.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 7. 2018 20:37

Souhlas. Proste nejlevnejsi reseni, ale hlavne velmi rychle. Coz je velmi dulezite a u novych konkurentu(C/N) bude platit dvojnasob. Jen skoda tech C/N klacku pod nohama.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 7. 2018 21:19

Souhlas, že to bylo nejjednodušší řešení, ale jediné Sony ho mají, výhodu toho řešení z optického hlediska nevidím, naopak. Přidané optické elementy pro Sony jsou další kusy de facto zbytečného skla, které při určité konstalaci kvality skel a tolerancí mohou udělat problém.

I bez toho ta optická část je konstrukčně ne tak robustní, jako u Canonu nebo Nikonu, hodně kusů ještě musí na dodatečné seřízení do servisu (zdarma). Horší je to s tím protokolem, tam je riziko permanentní a servis s tím nic neumí udělat, pokud je mi známo, zkoušel jsem to jednou reklamovat na D7100 a servis neměl řešení. Předpokládám, že se zase najde nějaký génius, který mi bude psát, že třeba Sony ten problém nemá, než to uděláte, podívejte se předtím na 500px nebo na flickr.com, abych nemusel uvádět jako rádio Jerevan věci na pravou míru. Ten zoom 24-70mm mne nikdy neoslovil, pevné skla budou vždycky opticky ve výhodě, ale chápu, že pro některá focení se mohou hodit.

Jinak koukám na zápas Brazílie-Belgie a viděl jsem tam kromě fotbalu i jednu bezzrcadlovku.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 7. 2018 21:56

Young female! 39yo max! Nahlasuji to lidem co delaji gender a geronto diskriminaci!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 7. 2018 22:45

Mňa ten seťák zaujímal z dôvodu, že v prípade prechodu by som sa zbavil všetkého okrem určitých skiel na canon (ak by boli funkčné) a potreboval by som dočasne výletné sklo pre prípady, ak nie je fotenie priorita ale cvakadlo v ruksaku mám rád. No a seťáky sa oplatia vždy v sete.

-- 6. 7. 2018 22:49 --

Radek71 píše:Young female! 39yo max! Nahlasuji to lidem co delaji gender a geronto diskriminaci!

Jo Radku, ja ako bývalý pracovník ministerstva pravdy poslúcham noty! Tá A-5 mi nesmie do baráku!
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 7. 2018 23:47

bob222 píše:No, priznám sa že včera som to všetko spočítal, uvážil čo si nechať a koľko potrebujem na prechod.
Tá a73 je fakt lákavá.

Že by? :-D, tak šup do toho :-D.
Jinak tady je fajn video k tomu setaku.
https://youtu.be/RKXERyzY470

-- 6. 7. 2018 23:48 --

Dolgor píše:Devile, neuvěřitelný, jak dokážes přepsat historii a ani se nezacervenat. Nic o tom, ze bude 24-105 jsem neříkal. Jen ze v setu za 80 bude snad lepsi setak než ty, ktere ma sony v setu za 65.

Pokud to tak bylo, tak se omlouvám. Poslední dny čtu z rychlíku, důležitější věci na obzoru.

-- 6. 7. 2018 23:52 --

pemar píše:Ty řeči o otevřenosti Sony moc nechápu, kdyby to byla pravda, tak by asi Sigma vylezla s verzemi pro Sony dříve a neměla by tam ten redukční bazmek, díky kterému jsou skla pro Sony delší, než pro CaNikon. V tohle mi zastánci Sony opět připomínají iOvce, které na každý reálný technický problém reagují tím, že Apple je stejně nejlepší a Jobs je génius.

Sony nemělo podíl na trhu, aby se to Sigmě vyplatilo, úspěch byl nejistý. Kdo někdy viděl CEO Sigmy v akci, tak pochopí jak inteligentní člověk to je a proč a jak některé věci dělá. A zase bude vytahovat kraviny...

-- 6. 7. 2018 23:54 --

chodec80 píše:
Fidko píše:Rozhodujuca by pre mna asi bola “sklaren” a tu je otazne ako sa k tomu postavia a ako rychlo im s tym Sigma a Tamron pomozu.

Jaké je vlastně na bezzrcátku riziko špatně "pochopeného" komunikačního protokolu mezi sklem a tělem? Narážím na uzavřený CaNikon protokol...

Úplně stejný, když to výrobce těla bude chtít blokovat....

-- 6. 7. 2018 23:58 --

pemar píše:Souhlas, že to bylo nejjednodušší řešení, ale jediné Sony ho mají, výhodu toho řešení z optického hlediska nevidím, naopak. Přidané optické elementy pro Sony jsou další kusy de facto zbytečného skla, které při určité konstalaci kvality skel a tolerancí mohou udělat problém.

Jaké optické elementy, co to jsou za blbosti. Sigma FE mounted skla nemají žádné optické elementy navíc oproti Canon verzi. Možná si něco trošku přečíst než vytahnes nesprávné informace ;-)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 7. 2018 04:13

S tím sklem jsem to napsal nepřesně, to se omlouvám, koukám že v tom konvertoru není, měl jsem za to, že tam jedno navíc vidim, ale asi tam fakt není, nicméně pořád je to sklo + element navíc vs sklo.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 7. 7. 2018 07:24

wixzen: tak by mě zajímalo, čím podle Fuji mají fotit osoby (M/F) starší 40YO. Asi už nemají (nemáme) fotit vůbec. ;-)
Moto G5+.
Sony A6400, A7S, Panasonic GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 7. 2018 08:27

Po 40-ke máme mať stredoformát. ;)
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka