Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pavelmeli 5. 7. 2018 21:16

Bezzrcátka CaNikonu se blíží a uniká čím dál víc info.... https://www.canonrumors.co/two-canon-fu ... mp-30-4mp/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 7. 2018 00:48

pemar píše:Dále mi nějak unikl ten moment, proč se řeší setové objektivy. Obvykle je to fajn, když člověk k novému tělu nic nemá, ale že by to nahradilo makro objektiv, portrétní objektiv nebo teleobjektiv plnohodnotným způsobem, to jsem ještě neviděl.

Resilo se to kvuli toho,ze Dolgor rekl, ze Nikon bude mit skvely 24-105 k bezzrcatku na zacatek a jsem ho upozornil, ze to ma byt jen 24-70 nebo jak to psali a dalsi dva objektivy maji byt 35 a 50mm. Pak se rozjela debata o setovych objektivech.

-- 6. 7. 2018 00:51 --

pavelmeli píše:Bezzrcátka CaNikonu se blíží a uniká čím dál víc info.... https://www.canonrumors.co/two-canon-fu ... mp-30-4mp/

P.

Bude to zajimve, jsem zvedavy. Vypada, ze Canon mozna bude lehce pozadu s uvedenim oproti Nikonu.
Samozrejme chapu, ze Canon a Nikon se do obehu snazi pustit dalsi vlnu rumours, aby nejak zpomali prodeje A7III, ktera ma obrovske prodeje.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 7. 2018 05:15

Tak ten A7III je dosť prelomová záležitosť. Bez detských nemocí so slušnou cenovkou. Otázkou je, či to dokážu canikon dorovnať na prvú dobrú, čo teda nie je sranda.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 7. 2018 05:53

Já jsem na to docela zvědavý, na první dobrou si myslím, že ne. Předpokládám, že Nikon od začátku lépe zvládne ergonomii, bude mít srovnatelný snímač se Sony a možná bude mít lepší AF, snad se od začátku nebudou přehřívat a nepoteče do něho. Zároveň ale nemohu vyloučit, že to designem bude spíše něco mezi Leicou a D5xxx, bude to menší než D500 nebo dokonce D750, nebude to mít slot na SD karty a na začátku po uvedeni na trh nebude ještě na trhu ta k dispozici redukce na F-bajonet a budou jen cca 2-3 objektivy.

Bude to ale na začátku mít přesně ty slabiny, co má dnes Sony proti CaNikonu, jen budou větší. Nabídka objektivu bude ještě užší, chybí zkušenosti z evolučního vývoje a zkušenosti zákazníků s modelem, hrozí zmatek v modelovém mixu a kanibalizace mezi modely, není jisté, zda CaNikon po první zkušenosti neotočí kormidlem vývoje jinam, zákazníci budou pokusně králičit. Servis bude jako u ostatních modelů Nikonu, jen náhradních dílů bude na začátku méně. Do budoucnosti lze očekávat stejné nebo spíše horší problémy s dlouhými ohnisky, nativní teleobjektivy nebudou a současné půjdou připojit jen přes redukci a budou podobně disproporční jako ty od Sony, takže pro sportovní a wildlife fotografy zůstane D5 nebo něco podobného. Podobně je to s D850, jedinou výhodou se zda být rychlost 9 fps dosažená bez gripu a možnost použit budoucí supersvětelné objektivy (s cenovkou někde blízko Sky high). Rozhodně nečekám, že to bude tak univerzální a evolučně vyladěná mašina, v téhle generaci by to byl zázrak, a ty se dnes nedějí. Tohle je koncepčně spíše konkurence Leicy než Sony, skvělé tělo a 2-3 objektivy se středními ohnisky, s těmi světelnými objektivy se cena této sestavy může dostat vysoko, základ bude blízko Sony. A s objektivem 24-70/4 bych ho snad ani nechtěl, u těchto zoomů beru 2.8 jako standard.

Z finanční prognózy se mi zdá, že Nikon s žádným velkým průlomem nepočítá, že prodané CSC mají víceméně jen vykompenzovat ztráty z poklesu DSLR. Asi to tak bude, zákazníci nebudou hromadně zahazovat své Sony, Panasonicy, Fuji a Olympusy.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 7. 2018 09:06

Devile, neuvěřitelný, jak dokážes přepsat historii a ani se nezacervenat. Nic o tom, ze bude 24-105 jsem neříkal. Jen ze v setu za 80 bude snad lepsi setak než ty, ktere ma sony v setu za 65.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 7. 2018 09:42

To by bylo logicke uvest na uvod horsi setak nez ma rozjeta konkurence. Navic je taky dobre si pripomenout kdy a za jake situace byl setak od Sony uveden.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 7. 2018 09:48

Ano, presne tak. Ty první zoomy u Sony byly zaměřené na minimalizaci velikosti, coz se nutně projevilo na jejich výkonu. Až s nárůstem sebevědomí začalo Sony tlačit na pilu s lepšími ale uz ne tak kompaktními a levnými modely. Tem by ted měl Nikon konkurovat.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 7. 2018 10:07

Tak uz aj pemar si moze kupit drona https://m.dji.com/product/zenmuse-x7-lens-excluded :P

Pre mna je inak na fotaku podstatne aby sa to dobre ovladalo a dobre ostrilo. Zvykol som si na tichu uzavierku, ale realne nevidim na A7 III nic co by CaNikon nezvladol “first time right”. Je len otazne ako velmi sa o to pokusia. Rozhodujuca by pre mna asi bola “sklaren” a tu je otazne ako sa k tomu postavia a ako rychlo im s tym Sigma a Tamron pomozu.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 7. 2018 11:25

No, priznám sa že včera som to všetko spočítal, uvážil čo si nechať a koľko potrebujem na prechod.
Tá a73 je fakt lákavá.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 7. 2018 11:52

Akoze anom, ked si predstavim, ze rovnaku cenu za svoje fotaky pyta Olympus ...

Ani tie skla nie su tak brutalne drahe. U mna su problemom len tie teleobjektivy. Nic vacsie ako 100-400 (Tamron, Sigma, mozno Canon)nechcem :/
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 7. 2018 11:59

Ja mám max 70-200 a viac ani nepotrebujem.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 7. 2018 12:24

No, to ja na 200mm zacinam :-D

Prave preto sa mi paci myslienka mat huigh-end APS-C co ten dosah trosku predlzi a k tomu nejaky low-cost FF ako cvakatko v situaciach ked Ti rozsah staci. Ono tie FF CSC uz moc miesta v batohu nevezmu. Mozno by sli strcit do gati :D

Inak taka otazka ... napadlo ma to uz minule ?

Ktorym okom pozerate do hladacika ? Ja som zvyknuty pozerat lavym, ale nedavno som dospel k zaveru, ze ak by som pouzival prave, vedel by som pouzivat ten "touchpad" na vyber bodu. Na druhej strane to proste neviem ...
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 7. 2018 12:47

Já mám aktuálně APS-C a FF v jednom :-).

U skel zatím končím na 420mm f5.6 (300/4 PF + 1.4x TK), nic delšího se zatím nechystám pořizovat, celá ta legrace má s rezervou pod 1 kg, takže není co řešit, totéž 70-200/4. Celkově je o to u mne mnohem více o předvolbě skel, než o hmotnosti těla, cestovní sestava je tělo, 20/1.8, 40/2.8 a 85/1.8. Pak mám několik skel s hmotností 1 kg, ty beru s sebou když vím, že se budou hodit a dvě kilogramová skla mám ještě v hledáčku, konkrétně 24/1.4 a 35/1.4 z Art řady od Sigmy.

Do hledáčku se dívám pravým okem, protože je to lepší kvůli ergonomii, Micina levým, protože má na pravém oku oční vadu, také s tím ale nemá problém, je to věc cviku. Já mám problém, že na dálku mám aktuálně 2 dioptrie a na blízko jsem bez korekce, takže fotim bez brýlí a bez korekce.

Jinak v souboji APS-C vs FF tuto dovolenou jasně zvítězil Nikon D850, protože se mi více líbí hledáček a protože jsem fotit pořád skoro samé scenérie, žádná akce. Nebyl ani žádný portrét kvůli tomu, že jsme tentokrát chytili nějaké nachlazení a každé opuštění pokoje bylo fyzicky náročné samo o sobě. Abychom nestrávili celou dovolenou na pokoji, tak jsme párkrát vyjeli lanovkou, zubačkou nebo elektrickým vlakem na krátký výlet a pak zase přišel na řadu zázvorový čaj a šup do postele, všechny fotky přes poledne, fotograficky to bylo celé dost o ničem.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 7. 2018 13:11

No to si si tie tatry moc neužil...

Ja do hľadáčiku čučím pravým okom. To nastavenie ostriaceho bodu dotykovo som si poskúšal, ale nesadlo mi to. Na oloušovi aj na canone to ide napohodu tlačítkami, tak neriešim.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 7. 2018 13:15

Mne to tiez velmi nevyhovuje, ale tlacidla na Olym tiez moc rychle nie su. Prave preto sa mi paci joystick na G9, ale ked som to spomenul pred ambasadorom Panasonicu v ProLaike, tvrdil, ze by sa toho kludne vzdal, pretoze ten touchpad je lepsi. Je ale pravda, ze Panak to ma aj implmenetovane trochu lepsie. Na druhej strane, s lavym okom na hladaciku to je vlastne celkom fajn vec, ale zase v hladaciku vidim horsie. Mozno kvoli okuliarom.
Fidko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka