Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 5. 2018 09:54

PL, Biggles - Pánové klídek, tohle si kdyžtak řeště přes SZ nebo ještě lépe někde uplně jinde. Smazáno.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 7. 5. 2018 10:52

Inak vrátim sa k starým OT. Dostal som demižónik destilátu z medoviny. A jak teda medovinu klasickú moc nemusím, tak ten destilátik je iné kafe!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 7. 5. 2018 11:23

Bobe, u nás dělá jeden medový muž tzv. Valašský penicilín. Je to nějaký mix medoviny a slivovice. Moc velká dobrota.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 5. 2018 11:27

lukas_highenergy.cz píše:PL, Biggles - Pánové klídek, tohle si kdyžtak řeště přes SZ nebo ještě lépe někde uplně jinde. Smazáno.


Ten, kdo tu evidentne neni dusevne v klidu, je pan B., tak si odpust to mnozne cislo ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 7. 5. 2018 12:03

Medovici máme raději než Jägermeister, ale bohužel mi vyschl zdroj.

Kromě toho hledám mi evropskou destinaci na příští rok, nějaký hodně pohodlný resort a Safari & Marine, kde mi zvířata a ryby budou bez velkého nedohodlí pózovat před fotoaparátem, žádné takové to měsíční trmácení se pralesem, kdy jednou za měsíc na vás odněkud vykoukne na půl minuty nějaký ten leopard a zbytek času fotíte okusováni hmyzem jen ptáky, ještěrky a kytky, tak jak to třeba popisoval pan Bambousek. Nemělo by to být na Bali, tam sice tyhle destinace jsou, ale chceme něco nového.

Zatím vede kombinace Srí Lanka a Maledivy, ale do ideálu to má daleko, řešili jsme i Thajsko, Vietnam, Borneo, Sumatru a Malajsii, ale buď byl slabší ten resort, nebo Safari. Nechci do Tanzánie a Zanzibaru, ne Namibie, obecně nechci Afriku. Spíše preferuji buddhistické, než muslimské destinace.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 5. 2018 12:13

Petr Luňák píše:
lukas_highenergy.cz píše:PL, Biggles - Pánové klídek, tohle si kdyžtak řeště přes SZ nebo ještě lépe někde uplně jinde. Smazáno.


Ten, kdo tu evidentne neni dusevne v klidu, je pan B., tak si odpust to mnozne cislo ;)


Já vám tady nedělám ani rozhodčího ani psychologa. Píšu, ať tu diskuzi uklidníte nebo přesunete. Kdo kde začal fakt řešit nebudu. Pořád máš možnost nereagovat, pokud máš pocit, že druhá strana diskuze neni duševně v pořádku. Velmi často aplikuju na gance...

-- 7. 5. 2018 13:15 --

Pemare a co si zaplatit nějakou "milionářskou dovču na míru"? Tebe vytáhnou na nějaký jakože wildlife, kde náhodou narazíš na nějaké vzácné zvíře, jak Putin na tu starověkou karafu při šnorchlování, manželka bude mít péči na míru ve wellness a děti co budou chtít. Neni moje liga, takže znám jen z doslechu, ale v Německu funguje :-)

Jinak focení zvířat v Thajsku bez práce je spíš sci-fi než reálné očekávání. Zbytek neznám.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 7. 5. 2018 12:28

pemar píše:Medovici máme raději než Jägermeister, ale bohužel mi vyschl zdroj.

Kromě toho hledám mi evropskou destinaci na příští rok, nějaký hodně pohodlný resort a Safari & Marine, kde mi zvířata a ryby budou bez velkého nedohodlí pózovat před fotoaparátem, žádné takové to měsíční trmácení se pralesem, kdy jednou za měsíc na vás odněkud vykoukne na půl minuty nějaký ten leopard a zbytek času fotíte okusováni hmyzem jen ptáky, ještěrky a kytky, tak jak to třeba popisoval pan Bambousek. Nemělo by to být na Bali, tam sice tyhle destinace jsou, ale chceme něco nového.

Zatím vede kombinace Srí Lanka a Maledivy, ale do ideálu to má daleko, řešili jsme i Thajsko, Vietnam, Borneo, Sumatru a Malajsii, ale buď byl slabší ten resort, nebo Safari. Nechci do Tanzánie a Zanzibaru, ne Namibie, obecně nechci Afriku. Spíše preferuji buddhistické, než muslimské destinace.


Kamoš teraz obehol Kambodžu, neskutočné zážitky a fotogenické komplet, ale predpokladám že ubytko Tvojich nárokov tam asi moc nebude. Ešte sa to tam len rozbieha.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 7. 5. 2018 12:41

Tady v ČR funguje Eso Travel, CK SEN, Deluxea a dobrou zkušenost mám s CK Go2, ti umí zorganizovat hodně na míru, mají vkus na hotely a další věci. Díky nim jsme třeba zjistili, v Nusa Dua na Bali není jen Ritz Carlton, ale že třeba Novotel vedle nabízí úžasné soukromé vily a vedle najdeme naprosto vynikajici restauraci (která ale patří do jiného řetězce) pár kroků od vily.

A pět hvězdiček bych dal i Safari na Bali, kde mi tygry a nosorožce vodili před objektiv a místní borec mi nosil brašnou a stativ.

Kambodža mi připadá jako ještě větší hardcore, než Vietnam nebo Barma.

V Thajsku a Malajsii vím o ubytování, ale s hygienou a programem je to trochu náročnější.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 7. 5. 2018 12:52

Pemare, dúfam že nie si jeden z tých turistov, čo kvôli nim sfetujú tigra, aby si ho mohol cvaknúť nablízko. Zatiaľ mi to tak trochu pripadá že by ideálom bolo keby Ti dravca na vodítku vláčili popod balkón.
(Nič v zlom, len už to vodenie zvierat na fotenie popod nos už trochu pripadá ako harcore zasa mne...)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 7. 5. 2018 13:02

Místní by to určitě uměli a asi i rádi udělali, zrovna ty tygry měli docela dost “ochočené”, podstatně více se báli nosorožců. Mně úplně stačí, když mám to zvíře někde v dosahu teleobjektivu, když mi ho přilákají a ukážou, ona i ta třístovka s telekonvertorem byla kvůli tomu často až moc dlouhá, zvíře se kolikrát objevilo nečekaně blízko, tygra celého mám jen párkrát a z nosorožce mám takhle jen tlamu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 5. 2018 16:21

Tak jsem začal vyklízet i "skladovací" místnost v suterénu a objevil jsem skoro poklad. Originál zabalené vybavení, co sem kdysi pořizoval na "mobilní ateliér" na focení na výstavách a podobných akcích. No a vzhledem k tomu, že jsem to dle faktury objednával v roce 2014 a stále to čeká v obalech v původní krabici, tak to půjde velmi rychle navštívit Paladix :-D

A hned zatím se vydají stojany na světla a nějaký softbox a deštník, co sem použil před ještě delší dobou asi 5x a teď jsem je odhalil na konci místnosti v rohu :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 5. 2018 07:07

Toto vyzera ako dalsia celkom podarena bezzrkadlovka :)

https://www.autelrobotics.com/evo/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 5. 2018 11:25

Barmu bych určitě nedoporučoval s turistickou infrastrukturou je to tam fakt zlé a jídlo je hnus. Vietnam a hlavně Kambodžu můžu doporučit. V kambodži bude výběr luxusních rezortů trochu horší, ale Angkor Wat stojí za to vidět. Jídlo je super, kafe je úžasné i ve Vietnamu i v Kambodži. Nějaký luxusní ostrovní resort by mohl nároky uspokojit. Jak je to se "safari" netuším.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 5. 2018 11:59

Barma je z mého pohledu i hygienicky riziková, já si nemohu dovolit se po návratu z dovolené další týdny vzpamatovávat nebo dokonce léčit a málokdy mám šanci si vzít více, jak 11-14 dní. Na té Barmě by se mi líbilo udělat pár fotek těch rybářů, co veslují nohama a pár fotek mnichů z chrámů a pár fotek místních dětí. Takže Bagan, ostrov Inle a čajové plantáže, případně nějaká horská vesnice a pak pár dní na pláži jako čistý relax, pěkný rezort je třeba v Ngapali, jenže logisticky je to docela komplikované, do Thandwe se dá letět jen přes Rangůn (Yangon) a zabírá to příliš mnoho času a před odletem se zase musí do Rangůnu, takže buď exotika, nebo pláž, obojí jen s příliš velkým stresem. Kvalita ubytování i jídla mi v Barmě nevyhovuje a rizika jsou i z komárů, malárie nebo horečka dengue nejsou to, co bych si chtěl z dovolené přivézt.

Jídlo mi nevyhovuje ani ve Vietnamu, vietnamské jídlo mi moc nechutná ani v Praze, vadí mi tam nějaké to jejich koření. Ve Vietnamu by mne zajímaly hory Sapa a zátoka Ha Long a přístavní městečko Hoi An, tam bych ale určitě využil nějaký ten dron. Chrámové komplexy mne moc nelákají.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 5. 2018 14:09

Sa Pa je nádherná, celý severní Vietnam je krásný, ale přijde mi, že si to tam musí člověk nachodit, jinak to nemá tu atmosféru, ale jeepem by to asi taky šlo. V Sa Pě jsem jedl nejlepší jarní závitky v životě, ale v podmínkách, kde bys s rodinou zešílel. Ha Long Bay je krásná, ale extrémně zprofanovaná. Na Ti Top Island bych ani nejel. Zkusil bych zaplatit nějakou dražší plavbu, která se vyhne nejzprofanovanějším částem, ale spíš bych zkusil hledat kousek jinde jako Bai Tu Long Bay, která je Ha Long velmi podobná.

Co se týká Kambodži, tak v Phnomphenu půl den stačí bohatě mrknout na Mekong a hlavně Věznice S-21 je z mojeho pohledu povinnost. Killing fields lze s klidem vynechat, nic tam není. Chrámových komplexů jsem po Asii viděl desítky, ale nic se neblíží Ankoru. Do Siam Riep se dá rovnou přiletět. Chce se to jenom vyhnout hlavní turistické sezóně a vyrazit brzy ráno. Kambodža má krásné pláže dětem by se za pár let mohl líbit Koh Rong, ale nemám pochybnosti o luxusních resortech :)
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků