Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 3. 5. 2018 18:45

Mně se také většinou více líbí takový ten přirozenější bokeh, ta první fotka je výřez z 300/4 na nějakých 15-20 metrů, když si vzpomenu, že jsem jeden čas uvažoval 300/2.8 :-)

Ta holka mi připadala zajímavá tou kombinací jemnosti rysů a oblečení a nápadné rtěnky. Ale nevyšlo to podle mých představ.
Naposledy upravil pemar dne 3. 5. 2018 18:54, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 5. 2018 18:51

...to neni zadna veda, staci nefotit street "na Puntika" :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 5. 2018 19:34

Nechat si radit od někoho, kdo nechápe co to vůbec street je...fotka s příběhem... nebo koláž.... ;-)

Ten čas ještě nedozrál.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 5. 2018 07:27

Tak otevreny souboj PL vs. Puntik, to uz tady nejakou dobu nebylo... Tak to zjuste panove udrzet na nejake rozumne urovni. Jinak mazu!

-- 4. 5. 2018 08:28 --

Btw. otevrel sem forum na predchozi strance, jdu od spoda a jak vidim fotku te slecny v cervenych satech, tak si rikam "hele pemar fotil street" a o vterinu pozdeji se mi to potvrdilo. Vypada, ze pemar vybudoval svuj jedinecny styl :-)

-- 4. 5. 2018 08:33 --

Radek: Ad to foceni na dovolene - me asi udelalo nejvetsi radost, ze sem po roce vytahnul stativ. Jeediny, co lezi ve skrini jeste dele, je muj "prenosny atelier". Ale tam uz realne zvazuju, ze az budu ted o vikendu uklizet a predelavat "sklepni mistnost" a garaz, tak to hodim na Paladix... Pochybuju, ze ty stojany na pozadi, drzaky svetel a ta uzka pozadi jeste nekdy vyuziju... To si radsi nekde na hodinu ten atelier pronajmu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 5. 2018 08:58

Jo takova fotka s pribehem, to je veda. Smutny je, kdyz je treba ten duchaplny "pribeh" krecovite dodatecne vysvetlovat popiskem, kdyz fotograf selze.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 4. 5. 2018 14:58

Já tam žádný příběh většinou nehledám, hledám zajímavý moment, buď se se mi líbí, nebo to letí do koše. Častěji to druhé, buď tam ten moment není v té chvíli zajímavý, nebo výsledek vypadá jinak, než jsem chtěl.

Mimochodem, pozoruji to napětí ohledně představení novych modelů od Nikonu, moc ale nevěřím nové zrcadlovce, natož pak bezzrcadlovce. Teoreticky by měl být nástupce D750 přesně to, co chci, D500 s 20 Mpx FF snímačem, prakticky po zkušenosti s D750 lze očekávat řadu kompromisů, které mne od koupě odradí. Pokud to bude stejný AF modul, snímač z D5 nebo D750, 8-10 fps a buffer na 130-200 RAWů v 12 bitech, tak asi na žádnou FF bezzcadlovku čekat nebudu. Pokud FF bezzcadlovka bude mít velikost D500, 20 Mpx FF snímač z D750 nebo D5, výkon AF D500, pokrytí ostřícími body od kraje do kraje, 10 fps s mechanickou závěrkou, buffer na 200 snímků a bezproblémové fungování s F-bajonetem, tak jí půjdu vyzkoušet. Uvidíme, jaké přijdou nová skla, zajímavé by byly skla 400/4 PF nebo 600/4 PF, ale podle všeho to budou jen 5,6 PF, to už mi přijde lepší řešení koupit 200-500/5.6. Všechny tyhle skla ale ztratí tu hmotnostní shodu a nenápadnost, pro těch streetových fotkách by většinu lidi nenapadlo, jaký teleobjektiv mám nasazený, hlavně když nemám nasazenou sluneční clonu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 5. 2018 16:45

Nikon ma jedinou moznost a sice uvest hodne naslaply mirrorless, jinak si v tezke konkurenci, zejmena od Sony, ani neskrtne. Nicmene sebevedomi maji prehrsel, takze spis ocekavam nejakeho mrzacka za absurdni cenu.

Btw, neni to dlouho, co me tu jeden radoby pilot nazval lharem, kdyz jsem se zminil, ze otec servisoval Migy ve Kbelich. No a helemese, co jsem objevil na pude :D Jestli pak mistr pseudo znalec pozna, z jakeho Migu to je?
Přílohy
IMG_20180504_174403.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 4. 5. 2018 17:45

pemar píše:...tak asi na žádnou FF bezzcadlovku čekat nebudu...


bůh ví kdy to bude https://digiarena.e15.cz/bezzrcadovka-n ... eji-za-rok

pemar píše:...zajímavé by byly skla 400/4 PF nebo 600/4 PF ... lepší řešení koupit 200-500/5.6


jsem asi dva roky fotil s nejdelším ohniskem 55/1,8, teď jsem neodolal a dopřál jsem si 85/1,8 a jsem z toho celej rozvrkočenej jak je to dlouhý :)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 5. 2018 18:05

Teď se docela množí spekulace a vyjádření šéfů Nikonu, že bude nejpozději do března, ale spíše to vypadá na září. Jestli to ale bude něco v designu a ala Leica nebo Olympus PEN, tak je to pro mne důvod to nekoupit, naopak čím více se to bude podobat Nikonu Df nebo D850, tím pro mne lépe.

Já mám v současnosti nejdelší ohnisko 300mm + 1,4x konvertor, EQ 600mm je pro asi maximum, co bych ještě udržel v ruce, nejoblíbenější ohniska mám někde mezi čtvrtinou a polovinou této ohniskové vzdálenosti, takže v podstatě všechno oblíbená portrétní ohniska a teleobjektivy. Na krátké ohniska fotím málo, 14mm by na FF mohlo být hodně efektní, ale povedených fotek na takové ohniska mám minimum, většinou vyložené luckyshoty, takže by mi většinou asi stačil 20mm objektiv.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 5. 2018 10:55

Ja uz mam s bezzrcatkem klid - vypada to, ze to Sony ustoji dlouhodobe a vicemene jsem spokojeny. A navic ta nativni Zeiss skla jsou moje slabost. Ale kazdopadne vetsi konkurence v FF by se hodila. I kdyz kdo vi, jak na to bude Sony reagovat. Jsou v tomhle "trochu jini" :-D

Ted si pockam treba rok az klesne cena A7 III a asi po letech nahradim A7, co mam uplne od zacatku. Nebo mozna az vyjde A7 IV :-D Ve sklech mam asi klid a max casem 135tku.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod DUDISKO 6. 5. 2018 06:19

nejako je tu mrtvo.. fotíte?? :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 5. 2018 09:14

Včera jsem jel na akci Májová balónová fiesta na Slapské přehradě, ale dojeli jsem tam až odpoledne a balon jsme ve vzduchu neviděli ani jeden (jeden už složený v přívěsném vozíku za autem mi nestál za fotku), takže z toho nic nebylo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 5. 2018 17:56

Fotime, fotime. Jen to je porad to same dokola. Reportaz, motorka, reportaz, motorka... :)
Přílohy
Kawa Jaro LargeS.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 6. 5. 2018 21:21

Dudisko: Ja dneska uklizel a predelaval garaz, kde neparkuju, ale mame ji spis jako skladovaci mistnost. Posledni velky uklid pred lety pred narozenin prvniho ditete, tak to bylo celkem drsny. Takze na foceni nezbyl ani cas a ani nalada... Als prsti tyden vyrazim se synem ma "expedici" s RC auty na nejaky kopec, tak chci urcite fotit...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 5. 2018 05:18

Ja jsem delal jarni zahradu a chodil s vakem s travou asi 500m k kontejneru na bioodpad (asi tak 5x). Nacpes travu, hodis na zada a zhrbenej jdes v 15 let starym tricku od barvy jak jsi natiral predloni pergolu, monterky a boty k ponku s ocelovou spici (hodi se, vrtuli sekacky roztacim nohou)... uplne jsme se v soku pozoroval, jakej jsem burlak.
Na to foceni musi byt clovek “hoch”, musi byt nad veci, pozorovat, mit klid a hlavu na to nastavenou. Jak jsem soucasti, tak to je konec. Ale mam zakazku od petihvezdickovyho hotelu, to si vezmu zase tesilky a kozeny boty z Globusu.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků