Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 10. 4. 2018 14:54

Ganče, já se ptal, jestli je OPTICKÝM zaměřovačem. Takže jak to je? Nicméně stále se vyhýbáš odpovědi na tu nejzásadnější věc. K čemu se na základě tvé praktické zkušenosti kolimátor hodí? Jaké jsou odpovědi?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 4. 2018 15:16

pemar píše:To, že nevidí, v čem je mimo jen potvrzuje, jak je mimo. Proto asi tu obecnou poznámku o těch inženýrech vzal tak osobně ...
Ty si to stále ešte nepochopil, čo sa ti tu snažím povedať?

Tak skúsim ešte raz:
- keď nedokážeš niečo napísať priamo (niečo vysvetliť alebo niekoho zacitovať)
=> to znamená, že tomu čo tvrdíš ani len sám neveríš - ale hanbíš sa na to verejne poukázať
(inými slovami že sa bojíš strápnenia za to, že napíšeš blbosť)
- keď niekto v príspevku napíše hociakú urážku alebo aspoň jej náznak, tak sa dopúšťa chyby v argumentácii
=> teda ja to vôbec neberiem osobne, ale naopak: beriem to ako jeho zlyhanie v diskusii
(a teda moju výhru a potvrdenie mojich slov)

Teda kľudne si nadávajte/urážajte, ja tam miesto toho vidím len skryté posolstvo "máš pravdu, Ganče" :twisted:

-- 10. 4. 2018 16:18 --

Kľudne píšte, že niečo neviem.
Dokiaľ neukážete "ako by sa to malo", tak tam vidím len ďalšie posolstvo "práve toto neviem, Ganče"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 4. 2018 15:20

Dlouho nechápe a když mu svitne, začne békat.
= trol s dlouhým vedením.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 4. 2018 15:20

A kľudne sa ma pýtajte na to ako veci fungujú.
Ja tam v každej takej otázke vidím len vašu nevedomosť "s týmto si neviem rady, Ganče poraď!"

8-P
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 10. 4. 2018 15:22

Co kdybychom nejprve dořešili ten kolimátor?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 4. 2018 15:22

Gancuješ to 300 z místa na dálnici v protisměru a vidíš v tom skryté poselství, že jedeš správně. Tak si to dál mysli a vypal už konečně do pícze. Cype jeden.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 10. 4. 2018 15:22

BigglesO27 píše:Ganče, já se ptal, jestli je OPTICKÝM zaměřovačem. Takže jak to je? Nicméně stále se vyhýbáš odpovědi na tu nejzásadnější věc. K čemu se na základě tvé praktické zkušenosti kolimátor hodí? Jaké jsou odpovědi?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 4. 2018 15:24

Devil007cz píše:Ja nechapu, ze je potreba stale timto zasirat tento topic. At z jedne nebo druhe strany.
Tak to skús pochopiť. Ja som tu niečo ako "pán farár, ktorý vie odpovede".
Tak sa ma pýtajú 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 4. 2018 15:26

To je uzasny masochista, ten G...za poslednych par postov bol X krat poslany do pcka a on sa tu stale toci ako vietor v bedni. Toto mi hlava neberie.
Ale naozaj by ma zaujimalo, ako sa o nom vyjadril p. Viktora - ci zdiela vseobecny nazor DA na neho :-D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 4. 2018 15:31

Jak by vypadala on-line rozprava s Gancem o tom, jestli Slunce svítí?

-- 10. 4. 2018 16:32 --

Téma na slohové cvičení. ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 4. 2018 15:35

Ganec píše:A kľudne sa ma pýtajte na to ako veci fungujú.
Ja tam v každej takej otázke vidím len vašu nevedomosť "s týmto si neviem rady, Ganče poraď!"
8-P


pemar píše:Co kdybychom nejprve dořešili ten kolimátor?


pemar píše:
BigglesO27 píše:Ganče, já se ptal, jestli je OPTICKÝM zaměřovačem. Takže jak to je? Nicméně stále se vyhýbáš odpovědi na tu nejzásadnější věc. K čemu se na základě tvé praktické zkušenosti kolimátor hodí? Jaké jsou odpovědi?


.... mlcanie

:)

kto dalsi dostane bobrika ignore listu ? :mrgreen:
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 10. 4. 2018 15:36

Ono správně mlčet po správnou dobu, to je taky argument, se kterým nikdo nic nenadělá.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 4. 2018 15:43

pemar píše:
BigglesO27 píše:Ganče, já se ptal, jestli je OPTICKÝM zaměřovačem. Takže jak to je? Nicméně stále se vyhýbáš odpovědi na tu nejzásadnější věc. K čemu se na základě tvé praktické zkušenosti kolimátor hodí? Jaké jsou odpovědi?
Je "OPTICKÝM zaměřovačem".

Hodí sa na sledovanie rýchleho/nepredvídateľného pohybu.
=> lebo nemá žiaden lag a na rozdiel od OVF/EVF hľadáčika umožňuje vnímať aj okolie scény

Alebo na fotenie malých vecí v diaľke pomocou dlhých teleobjektívov.
=> je to preto, lebo u nich sa môže dosť ťažko nasmerovať objektív na fotený objekt, lebo u nich je zobrazovaná len veľmi malá časť obzoru. Už len taký mesiace je problém nájsť na oblohe na 600mm EQ.
Ja som to robil tak, že som najprv odzoomoval, nasmeroval foťák tak aby tam ten mesiac bol a až potom zoomoval. Bez toho je to ťažšie: keď už je raz nasmerovaný objektív zle (mimo mesiaca), tak s okom na hľadáčiku (alebo podľa displeja) je už problém ho nájsť, keď ho na zábere nevidno (a teda môže byť vpravo/vľavo/hore alebo dole)

Ovšem takéto problémy človek rieši až pri dlhých ohniskách.
Pri 70-200 to nie je žiaden problém. Preto tí, čo nemajú dlhé sklo ani len netušia čo to obnáša.
(a tí čo majú majú maximálne seťáky alebo FF bez ultrateleobjektívu o tomto ani len netušia)

-- 10. 4. 2018 16:47 --

Ale môžte si to ľahko nasimulovať:
dajte si ľubovoľný teleobjektív, manuálne ostrenie, na LiveView dajte 10x zväčšenie .. a skúste potom niečo nájsť ;-)
Naposledy upravil Ganec dne 10. 4. 2018 15:47, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 4. 2018 15:47

landov píše:To je uzasny masochista, ten G...za poslednych par postov bol X krat poslany do pcka a on sa tu stale toci ako vietor v bedni. Toto mi hlava neberie.
Ale naozaj by ma zaujimalo, ako sa o nom vyjadril p. Viktora - ci zdiela vseobecny nazor DA na neho :-D

Hele, je to už pár chvil, kdy mi Tom přivezl na dlouhodobé testování OMD 5MKIIa po obědě (raději) jsem mu nechal nahlédnout do Géčkovin. Fakt tu nebudu citovat co řekl, ale smál se dost fest. Na jedné straně při PR jede za firmu, a to i u těch lepších i horších akcích. Na druhé straně fakt fotí dlouho a tak nějak ví čím. Ale ten úsměv neznamenal, že ho G nějak těšil, to opravdu ne. Jak se říká medvědí služba.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 10. 4. 2018 16:04

Ganec píše:
pemar píše:
BigglesO27 píše:Ganče, já se ptal, jestli je OPTICKÝM zaměřovačem. Takže jak to je? Nicméně stále se vyhýbáš odpovědi na tu nejzásadnější věc. K čemu se na základě tvé praktické zkušenosti kolimátor hodí? Jaké jsou odpovědi?
Je "OPTICKÝM zaměřovačem".

Hodí sa na sledovanie rýchleho/nepredvídateľného pohybu.
=> lebo nemá žiaden lag a na rozdiel od OVF/EVF hľadáčika umožňuje vnímať aj okolie scény

Alebo na fotenie malých vecí v diaľke pomocou dlhých teleobjektívov.
=> je to preto, lebo u nich sa môže dosť ťažko nasmerovať objektív na fotený objekt, lebo u nich je zobrazovaná len veľmi malá časť obzoru. Už len taký mesiace je problém nájsť na oblohe na 600mm EQ.
Ja som to robil tak, že som najprv odzoomoval, nasmeroval foťák tak aby tam ten mesiac bol a až potom zoomoval. Bez toho je to ťažšie: keď už je raz nasmerovaný objektív zle (mimo mesiaca), tak s okom na hľadáčiku (alebo podľa displeja) je už problém ho nájsť, keď ho na zábere nevidno (a teda môže byť vpravo/vľavo/hore alebo dole)

Ovšem takéto problémy človek rieši až pri dlhých ohniskách.
Pri 70-200 to nie je žiaden problém. Preto tí, čo nemajú dlhé sklo ani len netušia čo to obnáša.
(a tí čo majú majú maximálne seťáky alebo FF bez ultrateleobjektívu o tomto ani len netušia)

-- 10. 4. 2018 16:47 --

Ale môžte si to ľahko nasimulovať:
dajte si ľubovoľný teleobjektív, manuálne ostrenie, na LiveView dajte 10x zväčšenie .. a skúste potom niečo nájsť ;-)


Tak jsme se posunuli o kousíček dále, že to ale trvalo :-)

Takže, je to optický zaměřovač, na tom jsme se shodli, nemá zpoždění, na tom také. Teď by to ještě chtělo uvést na pravou míru tu pohádku o tom, proč bych měl fotit s teleobjektivem přes Live-view, 10x ho zvětšovat (když už, proč ne na obvyklých 100%) a pak něco na displeji hledat.

Jestli ono to nebude tak, že s EQ 600 tu spousta lidí celkem běžně fotí a dělá to jinak, tak nějak více fotograficky?
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků