Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 4. 2018 11:58

Melancholický Trol píše:Ale zase je to krásný příklad, jak víra sežere i ty poslední zbytky racionality a kritického myšlení.


Neco o tom sam moc dobre vis, ze?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 2. 4. 2018 13:03

O tom tu vědí “něco” všichni. Ostatně jsou tu dva neutuchající zdroje pro “výzkum”.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 2. 4. 2018 14:30

Ajéje, pán, co se nechá nachytat na vzpěrnou stabilitu jenom pro to, že mu to zapadá do jeho víry a dál už vůbec nepátrá po vstupních hodnotách pružnostně-pevnostního modelu, protože vlastně vůbec netuší, o co v tom oboru jde.
PS: soukromou zprávu jsem nečetl. Pokud chceš někoho přesvědčovat, tak musíš vytvořit stabilní konstrukci (ha, to se povedlo), a né linkovat bláboly z youtube a do toho motat vzorečky ze 6. třídy ZŠ a tvářit se, že zbytek si lidi dohledají sami. Tak si teda odbornou práci nepředstavuju, to je tak manželská poradna na eMiminu. Pokud má někdo brát něčí teorie aspoň trochu vážně, začíná se důkladnou, ale opravdu důkladnou definicí vstupních hodnot. To jsme tu od Tebe fakt neviděli a nikdy neuvidíme. Detailní popis modelu taky né, úplně logicky, když nemáš parametry konstrukce.
Nakonec zase přijde trapný výpočet pádu podle vzpěrné stability. Kdybys byl co k čemu, tak se první zeptáš:"jak on ví, že to může počítat na vzpěrnou stabilitu?"
To by byl jenom první krůček v cestě ke kryticky myslící bytosti.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 2. 4. 2018 17:21

PL, já bych se jenom chtěl zeptat, jaké máš zkušenosti se studiem fyziky? Maturita? Vysokoškolský diplom? Postgraduální studium? Nějaké speciální kurzy? Certifikáty?
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 2. 4. 2018 17:30

Kvalifikací pro vykonávání povolání statika je úspěšné absolvování vysoké školy se zaměřením na statiku a dynamiku stavebních konstrukcí. Při splnění dalších podmínek může statik získat autorizaci, opravňující ho opatřováním statických výpočtů a projektů autorizačním razítkem. O autorizaci lze požádat Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků – ČKAIT. Předpoklady pro získání autorizace jsou vzdělání v příslušném studijním oboru, prokázání minimální doby praxe v oboru (pro inženýry min. 3 roky), předložení několika vlastních prací týkajících se oboru a podmínkou je i složení autorizační zkoušek.

Co z toho absolvoval PL nevím, ale pokud vím, tak nyní se zabývá trochu jinou oblastí.

Jinak patřím k těm, které tohle téma NEZAJÍMÁ.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 4. 2018 18:09

Pemar, protože mi odešla nedávno grafika GTX 780, což byla v době kdy jsem ji kupoval docela slušný kousek, nahradil jsem ji záložní GTX 660. Ta s KCD nemá žádný problém, je fakt, že nejedu na nejvyšší kvalitu, ale v rozlišení 1600 x 900 je v pohodě hratelná. Bugy sice mám, ale to neva, spíš naopak. Ten letecký mě fakt chytl a jsem schopný se do vzduchu dostat takřka na každý pokus. Dnes jsem zkusil promakanější letecké útoky na lapky a další loupeživou spodinu společnosti. Je to sranda jak cyp. Tuším, že tohle asi moc lidí nehraje :) Jinak lítání je trošku složitější jak s dronem, blbě se mění vejška a pak taky myš je blbě citlivá, taže je to šichta. Zase nadrou stranu mi nahoře nedjdou baterky, jen se musím předzásobit životabudiči. Ale to se nechá doplnit přesunem z koně, cože je slušný výtah na výdrž.
https://instagram.com/p/BhECrc-B4-0/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 2. 4. 2018 18:21

Hratelný to podle mne je, ale do ideální plynulosti blízké “realitě” to má ještě daleko. Chce to podle mne GTX 1080, cokoli pod tím je kompromis. Na 3840x2160 má i GTX 1080 11 GB jen 34 fps, takže žádný přebytek výkonu. Na 1920x1080 asi stačí v pohodě i GTX 970 4 GB, měla by tam zvládat něco pod 40 fps.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 4. 2018 19:03

Jsem někdo okolo 40 fps, na realitu to není, ale na pohodové hraní to je OK.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 4. 2018 22:49

Melancholický Trol píše:Ajéje, pán, co se nechá nachytat na vzpěrnou stabilitu jenom pro to, že mu to zapadá do jeho víry a dál už vůbec nepátrá po vstupních hodnotách pružnostně-pevnostního modelu, protože vlastně vůbec netuší, o co v tom oboru jde.
PS: soukromou zprávu jsem nečetl. Pokud chceš někoho přesvědčovat, tak musíš vytvořit stabilní konstrukci (ha, to se povedlo), a né linkovat bláboly z youtube a do toho motat vzorečky ze 6. třídy ZŠ a tvářit se, že zbytek si lidi dohledají sami. Tak si teda odbornou práci nepředstavuju, to je tak manželská poradna na eMiminu. Pokud má někdo brát něčí teorie aspoň trochu vážně, začíná se důkladnou, ale opravdu důkladnou definicí vstupních hodnot. To jsme tu od Tebe fakt neviděli a nikdy neuvidíme. Detailní popis modelu taky né, úplně logicky, když nemáš parametry konstrukce.
Nakonec zase přijde trapný výpočet pádu podle vzpěrné stability. Kdybys byl co k čemu, tak se první zeptáš:"jak on ví, že to může počítat na vzpěrnou stabilitu?"
To by byl jenom první krůček v cestě ke kryticky myslící bytosti.


Bla bla bla...bla...blabla. Tak presne takovou uroven ma tvuj prispevek. Delas tu chytreho, ale koule na to, aby si docenta Nemce opravil, nemas. Vzdyt ty nemas ani odvahu odpovedet na me otazky a vyhybas se jim jak male decko. To ses mi teda hrdina :)
Ale stejne se mi nejvic libilo, jak sis nabehl na vidle s otazkou, co by se stalo, kdyz by cast sloupu chybela :D Takovy trapas se blbe obhajuje, takze radeji budes hrat hru "sz jsem necetl", to je tak roztomile pitomoucke :)

antoninn píše:PL, já bych se jenom chtěl zeptat, jaké máš zkušenosti se studiem fyziky? Maturita? Vysokoškolský diplom? Postgraduální studium? Nějaké speciální kurzy? Certifikáty?


Tak se na to ptej na patricnem miste, ostatne i ty ses majestatne ztrapnil, kdyz ses pokousel popsat treti Newtonuv zakon prirovnanim k masu a tvrzenim, ze male auto znici kamion :D :D

viewtopic.php?style=2&f=202&t=1184709&p=11868836#p11868836

pemar píše:Jinak patřím k těm, které tohle téma NEZAJÍMÁ.


Tak proc na to reagujes? Me treba zase nezajima, kolik vyhrala olympiad micina a cpu to tady nekomu? LOL
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 3. 4. 2018 00:02

hele a ten Kingdom Deliverance, odpovida to vubec ty hrady, zamky realite ve ktere je mozne to projit fyzicky ?
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 4. 2018 05:23

Micina se mi hodí jako nastavené zrcadlo těm, co píší blogy a neumí fotit. Občas se hodí i na ty, co si myslí, že umí zvednout nohu nejvýše nebo znají nejlépe středoškolskou fyziku. Uznávám, že z toho tím dělám mimibazar, ale většinou jsem se snažil o příspěvky k tématu fotografování. Mohu to vidět subjektivně, ale s politikou a konspiracemi běž prosím jinam. Díky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 4. 2018 07:47

A čo mal znamenať tento tvoj "Micinový" príspevok?
pemar píše:Obrázek

Že už aj ona fotí cez LiveView? :--
Alebo že zrkadlovky - hoci aj so 100% pokrytím hľadáčika - aj tak nezobrazujú scénu správne a tak sa na objekty na krajoch záberu nemusia do záberu vojsť celé? ^^

-- 3. 4. 2018 09:45 --

Alebo je ten "urezaný" objektív foťáku spôsobený tým, že keď sa niekto sústredí na nasmerovanie zaostrovacích bodov na hlavný objekt, musí sa zamýšľať nad korekciou expozície (keďže náhľad nevidí), zároveň si hliadkuje expozičný trojuholník (ak fotí v M) a snaží sa zachytiť aj správny výraz tváre, tak už nedokáže venovať dostatočnú pozornosť kompozícii? :-l
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 4. 2018 08:58

pemar píše:Micina se mi hodí jako nastavené zrcadlo těm, co píší blogy a neumí fotit. Občas se hodí i na ty, co si myslí, že umí zvednout nohu nejvýše nebo znají nejlépe středoškolskou fyziku. Uznávám, že z toho tím dělám mimibazar, ale většinou jsem se snažil o příspěvky k tématu fotografování. Mohu to vidět subjektivně, ale s politikou a konspiracemi běž prosím jinam. Díky.


No spis se u tebe projevuje syndrom prehnane pysneho rodice, jehoz dite je nejlepsi dite na svete a ukazka dokonaleho cloveka, ktereho bychom ti meli vsichni zavidet (vidis, jak snadne je dopustit se demagogie?). To bude zrejme ona "subjektivnost", ehm.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 4. 2018 09:30

Ganče, tohle je spíše vyčítavý pohled za to, jak blbě jí fotím. Ono to podle toho i dopadlo, správně by ta fotka měla skončit koši, ani Leica by to nezachránila, ale protože fotografií dětí mám málo, tak jsem jí nemazal, jinak je to hvězdná pěchota v plné parádě.

A Micina není dokonalá ani trochu, talent není všechno.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 4. 2018 10:14

El Vigo píše:hele a ten Kingdom Deliverance, odpovida to vubec ty hrady, zamky realite ve ktere je mozne to projit fyzicky ?

Realita je taková, že, a teď to vezmu postupně.
Rataje horní hrad je dnes přestavěn na zámek, z dostupných info (archologický průzkum, veduty atp, obecně) se dá říct, že jeho podoba je spíš o pár let pozdější. Možná ještě nebyla hotova horní brána. Také kostelík mohl být mírně posunutý.
Rataje spodní hrad, tzv Pirkenštejn by po požáru (ve shodný rok jako horní hrad) obnoven a před skázou ho zachráníla pozdější přestavba na faru. Tady se dá říct, že jeho podoba sedí dost přesně.
Rataje opevnění v té době měly, ale otázkou je jestli nebylo dostavěno o pár let později.
Talmberk je bohužel v dost dezolátním stavu, navíc uprostřed hradu je civilní zástavba. Také věž (ta kulatá) byla záměrně snížena, kvůli postupnému rozpadu. Podobu hradu známe poměrně slušně, informace se stále doplňují, ale proti rekonruované podobě v KCD nemám opravdu výhrady. Palisádové předhradí mohlo vypadat tak nějak podobně.
Skalice je oříšek, z té mnoho nezůstalo, proto je její podoba mírně volnější. Dispozičně se blíží originálu, je možné, že měla dvě věže, ale také jen jednu. Dneska tam stojí kostel a základy věže jsou snad zality do betonu, což je vážně skvělé.
Klášter sv. Prokopa v Sázvě je podle mého zrekonstruován naprosto luxusně. Pokud někdo zavítá do baráku mistra hutě, tak tam uvidí i 3 modely, jak mohl kostel v klášteře vypadat. Tahle drobnost mě tedy dost potěšila.
Z hradiště Vraník toho moc nezůstalo, takže tady podoba koresponduje s nějakou obecnou představou podle terénu.
Kostel v Rovné je dost přesný, další kostely jsou poměrně přesné, dochovalo se dost informací.
Skvělé je zpracování interiéru, tam kde má být srubové vestavba, tak je. Výzdoba kostelů, příslušenství, to vše je zpracováno na úrovni. To je ve stručnosti z hlavy vše. Možná jsem něco opomenul, když tak přihodím.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků