Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2018 16:39

Lebo Olympus 300/4 ma napis, že Pro. Tým je povedané všetko :-P
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 3. 2018 16:42

cport píše:Ja se nestacim divit:
1) vsem (a obzvlast dlouholetym uzivatelum), kteri Gancovi a Lunakovi na reseni nejakeho sporu jeste venuji vic nez tri zpravy,
2) Lunakovi a Gancovi, ze jim obdobna odezva vetsiny porad jeste neni podezrela.


Chvilku to trvá, ale rozumnějším to nakonec vždycky dojde..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 3. 2018 17:11

landov: :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2018 17:36

Některým to nemusí dojít nikdy, bohužel.

Jak souvisí váha a velikost foťáku s tím, že člověk cvakne fotku? Souvisí to od okamžiku, kdy kvůli optické kvalitě a světelnosti nebude moci být objektiv malý a lehký. Pak nemůže být malé ani tělo. Druhý omezující faktor jsou velikosti rukou, prstou atd. Pokud člověk nemá jemné prstíčky drobných asijských žen, potřebuje pro pohodlné ovládání určitou vzdálenost tlačítek a určitou velikost, titěrnost je na škodu. Nemá ani smysl funkce schovávat do menu, hardwarová tlačítka jsou rychlejší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2018 17:50

Ganec píše:A s týmto sa dá "pracovať ďalej" a zohľadniť aj správanie ostatných:
- tým, že nemáš optimálnu zostavu => nie si spokojný s tým čo máš (na rozdiel odo mňa)

- no a táto snaha sa prejavuje buď zvýšenou intenzitou v produkovaní fotiek (viď landov), alebo v diskutovaní


Kedze nie som spokojny so svojou D500, tak pridavam dalsiu, aby si mal o com zase bluznit, pitomce :D
Obrázek
Naposledy upravil landov dne 25. 3. 2018 17:52, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 25. 3. 2018 17:50

Zkuste si tipnout, který aparát se drží a ovládá lépe? Zda malinká Fuji X100s, vážící 40 deka,
či obrovský, dálkoměrný středoformát, o hmotnosti 1,5 kilo?
IMGP0006.0001.jpg
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2018 17:54

tipujem, ze to na 100% bude Pen F
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 25. 3. 2018 18:24

Bingo! Jasně že olík, to dá přece rozum... 8-D
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 3. 2018 18:25

Tak nějak doufám, že bude podobně vypadat GFX 50R. :D
btw.
Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alešak 25. 3. 2018 18:50

To si "G" nemůže pořídit, bo tak velkou kapsu na trenclích ještě nikdo neušil...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 3. 2018 18:56

pemar píše:Jak souvisí váha a velikost foťáku s tím, že člověk cvakne fotku?
no skús 3x hádať ^^

Naznačím tvojou citáciou (keďže aj kombinácia A9+D500 je väčšia a ťažšia ako samotná D500):
pemar píše:.. bych musel i řešit, kde je budu skladovat a pokud bych někam bral D500 i A9, v čem a jak je budu nosit.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 3. 2018 19:11

ltokar píše:Hmm..

Tiez by ma zaujimalo, ako suvisi vaha fotaku s tym, ze cvakne fotku. Ale to nic .. ale este ma napadlo, kedze je jasne, ze mieri k tomu, ze bezzrkadlovky su prevazne lahsie, tak dam este jednu otazku

Olympus Em1 16mpix + M.Zuiko 300/f4 ma efektivne ohnisko 600mm
Nikon (nejaky slusny APSC ) 24mpix + Nikon 300/f4 ma efektivne ohnisko 450mm, po orezani fotky (aj priamo fotakom) vzrastie efektivne ohnisko pri 16mpix na 600mm.

Tato zostava Nikonu je ale asi o polkila lahsia a o dost lacnejsia. Cize aky dovod je pouzit Olympus v tomto pripade? Na slusne fotenie treba aj tak gimbal, takze stabil nie je argument. Ten je pre geekov.


Zajímalo by mě, proč jsi použil OMD EM1 s 16MPx a ne nejnovější s 20 ? Když ty Nikony uvádíš ty s nejvyšším rozlišením ... :-)

Že by to pak nevyšlo ?

A tu stabilizaci bych úplně nepodceňoval, fotit ptáčky s gymbalem, co zvládne Tebou uvedené sestavy, to je fakt zábavná představa.

Přál bych Ti si s Oly EM1 II a 300/4 trochu zafotit, je to opravdu radost.

P.S. Nic proti Nikonům a zejména tomu povedenému 300/4, jen mi přijde, že je chyba, pokud Gance považuješ za demagoga, psát příspěvky takhle ohnuté ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2018 19:41

Ten objektiv 300/4 od Olympus jsem měl v ruce, podle mne je opravdu povedený. Ten Nikon 300/4 je ale lehčí, opticky minimálně stejný a je dokonce pokud vím i levnější, nic podobného jsem od konkurence zatím neviděl. Měl jsem ho v kombinaci s D500 a několika dalšími objektivy na Bali a maximální spokojenost. Přitom celá ta moje sestava i s fotobatohem byla dostatečně lehká, dokonce lehčí, než co s sebou tahá Patrik Staněk.

Je to hodně i o tom, jestli pojedu autem až na místo nebo to s sebou budu nosit. Pokud přijedu až na místo, není problém vybalit čtyřkový Gitzo stativ, D5 a 400/2.8, jako to dělá kolega v Africe. Pokud ale půjdeme někam do lesa po svých za opicemi, pak je pro mne lepší D500 a 300/4 PF i s tím rizikem, že to zabalím o hodinu dříve kvůli světlu a utečou mi kvůli nedostatku světla ty nejlepší momenty (nebo budu muset odšumovat). To APS-C považuji ale za minimum, někde už musím jít na vyšší ISO a na rychlejší časy kvůli pohybu těch zvířat. Pokud bych ale fotil na Novém Zélandě ovce, stačil by mi i ten Olympus :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2018 19:49

No ale aj keď vystihnes ten okamih, keď je zviera bez pohybu (vratane BIF), tak môžeš fotiť aj na 1/60. Je to naozaj pravda, ved to tu miestny Guru písal a dokonca to vraj uverejnil na svojom blogu. Takže tým je to potvrdene a overené.
Naposledy upravil landov dne 25. 3. 2018 19:53, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 3. 2018 19:51

Ono je to situacie od situacie a Nikon ma hranice trochu dalej nez Olympus, ale vacsina situacii ktore nafotis s Nikonom nafotis aj s Olympusom bez zasadneho prepadu v kvalite. AF by Ta ale neuspokojil.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků