Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 2. 2018 17:15

Mam Mavic Pro. 24 mm Aira je urcite lepsi, ale zase ma horsi svetelnost. Ale podle me zasadni problem Aira je komunikace po wifi a s tim spojeny omezeny dosah, uz jsem cetl o problemech i na nizke stovky metru. Idelani mit oba :)

Jinak kupoval jsem na Gearbestu fly more combo za koncovou cenu 23 tisic :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 2. 2018 17:28

Tak jsem si stáhnul Dolgorovy RAWy z Nikonu D750 a z Fuji X-T2 (oboje 24 MPx), vyvolal jsem je v Photoshopu CC-2018 co nejlépe to šlo, samozřejmě bez odšumů a doostřil jsem obojí prakticky stejně (Fuji nepatrně víc).
Detail viz dole.
No a ten rozdíl je tak obrovský, že to skutečně nemůže být jen objektivem (Fuji ) nebo rozdílem velikostí snímače. Clonu to má obojí stejnou, jestli to Dolgor na tom stativu nerozhýbal, tak je to fakt asi způsobem kódování obrazu nebo co.

NikonFuji2.jpg


-- 4. 2. 2018 17:33 --

Ten RAW obrázek z Fuji je prostě chcíplej, z něj nelze vytáhnout nic ani přidáním živosti, odmlžením, kontrastem, ....
NikonFuji2.jpg
Přílohy
NikonFuji.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom384 4. 2. 2018 17:41

kozakm píše:Mam Mavic Pro. 24 mm Aira je urcite lepsi, ale zase ma horsi svetelnost. Ale podle me zasadni problem Aira je komunikace po wifi a s tim spojeny omezeny dosah, uz jsem cetl o problemech i na nizke stovky metru. Idelani mit oba :)

Jinak kupoval jsem na Gearbestu fly more combo za koncovou cenu 23 tisic :)


Pan je suteren :D. Na GB kupuju celkem casto, ale nakoupit tam za 20k+ bych se bal. To uz radsi ten Amazon, nebo BHphoto. A co celnici, proslo to bez cla?
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 2. 2018 17:43

Tak jsem ještě jednou zkusil zpracovat RAW z Fuji a oproti Nikonu jsem napálil na dvojnásobek živost, kontrast, doostření, zřetelnost. Mírně se to srovnalo, ale prostě tam něco chybí.
Nehledě na to, na čem jsme se s Dolgorem shodli už dávno - textura je prostě vymyšlená, nepřirozená.
NikonFuji3.jpg
Naposledy upravil ForeignerOnEarth dne 4. 2. 2018 17:45, celkově upraveno 1
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 2. 2018 17:44

Martine, to máš pravdu, na Airu clona 2,8. Každopádně uvidíme, zalítáme
Naposledy upravil Grimjaur dne 4. 2. 2018 17:51, celkově upraveno 1
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom384 4. 2. 2018 17:48

ForeignerOnEarth píše:Tak jsem si stáhnul Dolgorovy RAWy ...


X-Trans. PS ho podle me nedokaze korektne prekodovat. BTW ja si dnes v pohode ziju s 12MPx a sem stastnej jak blecha protoze mam vsechny skla uzasne ostry :P
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2018 17:51

ForeignerOnEarth píše: tak je to fakt asi způsobem kódování obrazu nebo co
"nebo co" sa podľa mňa prejavuje viac:
- hlavný rozdiel je v difrakcii, keďže oba sú fotené na F11
- no a ďalší rozdiel je v porovnávaní seťáku s pevným sklom
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 4. 2. 2018 17:57

X-Trans Adobe do dneška moc neumí, to už je známá věc. On ho možná neumí ani jejich firemní konvertor :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 2. 2018 17:58

Tome, osvědčilo se mi nechat Defaultní doostření v LR (případně zcela stáhnout) a pak doostřit tiff v Nik Raw Presharpener, horní slide na cca 60% (případně 80-90%), dolní nechat. Mno ale nezlobil bych se, kdyby Fujifilm od X-trans ustoupil. Jejich foťáky jsou totiž jinak skvělé. Ale i tak je tohle převážně akademická debata. V praxi to takřka nehraje roli a pokud člověk nemá přímé srovnání, ani ho nenapadne stěžovat si. Ještě před pár lety jsme fotili s obrazově horšími foťáky a nevadilo nám to.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2018 18:01

ForeignerOnEarth píše:Tak jsem ještě jednou zkusil zpracovat RAW z Fuji a oproti Nikonu jsem napálil na dvojnásobek živost, kontrast, doostření, zřetelnost. Mírně se to srovnalo, ale prostě tam něco chybí.
Ten chýbajúci kontrast sa zlepšil už na f/8 (už som o tom písal), škoda že ku DSCF7264.JPG nie je RAW, aby si si to mohol porovnať .. už v JPG vidno, že je "živší".
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 2. 2018 18:19

Pokud bych s Fuji fotil krajiny, tak bych ty rawy zpracovával jedině přes Iridient. Tady je jeden snímek od Dolgora vyvolaný v Iridientu: https://www.dropbox.com/s/ulrzmpgyvaxmi ... 7.jpg?dl=0

PS. nic jsem nenastavoval, řešil jsem jen lehké doostřování. Jen pro demonstraci rozdílu vykreslení detailů Adobe vs Iridient

Na portréty to neřeším a vyvolávám jen v LR
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 2. 2018 18:23

tom384 píše:
kozakm píše:Mam Mavic Pro. 24 mm Aira je urcite lepsi, ale zase ma horsi svetelnost. Ale podle me zasadni problem Aira je komunikace po wifi a s tim spojeny omezeny dosah, uz jsem cetl o problemech i na nizke stovky metru. Idelani mit oba :)

Jinak kupoval jsem na Gearbestu fly more combo za koncovou cenu 23 tisic :)


Pan je suteren :D. Na GB kupuju celkem casto, ale nakoupit tam za 20k+ bych se bal. To uz radsi ten Amazon, nebo BHphoto. A co celnici, proslo to bez cla?


Nevidim v tom problem, Cinan je vetsinou mnohem ferovejsi a ochotnejsi nez cesky obchodnik. Jinak Gearbest u nektereho zbozi nabizi shipping EU Express a ten je bez cla i dph.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 2. 2018 18:26

Jinak pro zachování stávajícího workflow doporučuju fotky stále vyvolávat v LR, jen je předzpracovat pomocí Iridient X-Transformeru. Vznikne DNG soubor kde jsou lépe zpracované detaily ale další úpravy už probíhají v LR.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 2. 2018 18:37

Zajímavé je i barevné podání. Tady má Nikon nominálně mnohem teplejší WB, přesto Fuji je stále do červena. Slunce to při tomhle počasí asi neudělalo.
NikonFuji4.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 2. 2018 18:39

Irident transformer je docela dobrá alternativa, ale zavrhl jsem ho kvůli dvěma věcem: 1) transformované DNG jsou obrovské soubory, 2) LR + Nik Raw Presharpener dává skoro stejně dobrý výsledek. ...Jediná věc, která mi na LR dost vadí je suboptimální redukce laterální chromatické abarece na větvích proti obloze, ať dělám, co dělám, nedopadne to moc dobře. V tom je Fuji jpeg špička.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků