Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 31. 12. 2017 15:10

Kolegovi se po běžné aktualizaci windows začali objevovat modré obrazovky, na Androidu mi hodně dlouho nechtěl fungovat SnapBridge, ale tam v tom měl kus zavinění i Nikon, pamatuji si, že tu s tím měl problém i někdo s jablkem. Moje děti Apple nesnáší, mně ho vnutili v práci a následně jsem u tabletu neměl jinou možnost, protože Sony přestalo dělat tablety a Samsung zaostal. V principu jsem proti Applu zaujatý, ale po několika letech praxe musím konstatovat, že to není žádný zázrak, ale že to funguje k mě spokojenosti. U těch notebooků mám stejný pocit jako LHE, že to by to mohl Apple hardwarově posílit, ale neznám aplikaci, která by mi v iOS nebo jiném jejich systému nefungovala, Apple docela poctivě testuje před uvolňováním na Apple Store. Měl jsem třeba i Sony tablet s Androidem, který byl hardwarově silnější, ale v praxi mi iPad Pro chodí rychleji, třeba ten Polarr. Jako výhodu vidím vzájemné propojení všeho od Apple, třeba přenášení fotek nebo prezentací je fakt snadné, na fotoaplikace se mi tablet Apple líbí více, než cokoli s Androidem, funguje výrazně rychleji, než Yoga s i5 a SSD, rozdíl proti Toshibě, Dellu nebo HP v provedení 60+ tisíc vidím spíše ve prospěch toho iPadu Pro, asi i proto, že ty notebooky byly zpomalené šifrovacím a antivirovým zabezpečením a většina software psanými pro windows nevyužívala optimálně vlákna ani grafiku. Jako nevýhodu Applu vidím, že iPad Pro nemá periférii pro čtení xqd karet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 31. 12. 2017 15:44

Pro muzikanta, který chce doma a na cestách nahrávat je iOS jediné řešení. Droid se ani po 7 letech kvalitou a latencí nepřiblížil tomuto řešení. Nemluvě o tom, že prostě jApko ( myslím i Macka) hudbu umí o úroveň výš. Na iPad, iPhone Mac i Win dělá např iK multimedia hudební rozhraní, které jednak fungují skvěle, a druhak většina funguje na všechny výše jmenované krámy. V pohodě si nahrávám na to co mám po ruce a pak pokračuju v projektu na míchačce třeba na PC. Výkon železa je u droidu v podstatě na guvn@. Víc jader, větší ramka, a stejně tak více naducaný droidík, který žere i trávu okolo cesty. Proti tomu je ohryzek, který to co dělá, dělá dobře. S i Dragonem cpu do Air2 karty 128 GB, víc zatím nemám a to zatím stačí.

další možnosti mám i u videa, stejná apka portovaná na iOS a droida, iOS je vede ve stabilitě i rychlosti.
Naposledy upravil Grimjaur dne 31. 12. 2017 15:50, celkově upraveno 1
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 31. 12. 2017 15:47

Napodobne... kto by nahodou fotil, hodte potom fotky ;-)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 31. 12. 2017 16:03

Taky všem přeji a nejen v tom příštím roce jen to nejnej :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 31. 12. 2017 16:42

:) nejlépe s fotkou
Přílohy
PF - 2018.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 12. 2017 18:22

Tak posledný cvak v roku 2017, bol som rozchodiť obed. :D šlapnite do toho v 2018 naplno!
Přílohy
FB_IMG_1514740813379.jpg
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 31. 12. 2017 18:22

Rodinná? :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 12. 2017 19:13

Taktéž v příštím roce - každý tah pokud možno se šťastným koncem, žádné nepříjemnosti a když už si do toho volátka člověk něco naleje, neměl by to zbytečně vyklopit pod stůl, co kdyby tam ležel jeho kamarád..... ;-) :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 31. 12. 2017 19:53

Ohledne mobilu jsem po smisene zkusenosti s Huawei v cervnu koupil OnePlus 5 a doted jsem nadseny. Vsechno funguje, je rychly jako blesk, ctecka otisku 100%, super amoled displej, dve simky, dualni fotak, jack, temer cisty Android bez predinstalovanych sracek, 3300 mAh baterka a to vsechno za srandovnich 13 tisic z oficialniho eshopu. Nemam duvod se vracet k jabku (s jabkem jsem zacinal, mel jsem uz 2G model a stale pouzivam k plne spokojenosti (i kdyz iOS11, mno...) iPad Pro 9,7”)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 1. 2018 00:10

Tak všechno nejlepší do Nového roku !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 1. 2018 00:33

Aj ja vám prajem "happy new gear" 2018 :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 1. 2018 08:02

Tak prvni novorocni mazani je za nami :-D

Jinak vcera zajimave prekvapeni. Brachova zena rika, ze bracha ukaze fotky nejakych "silenych" uprav dodavek z islandu, protoze si mama neumela predstavit, jak takova "arkticka" dodavka vypada a najednou koukam a bracha drzi v ruce Olympuse em10 s 12-40/2.8 . Tak se ptam, kde to vzal a jeho zena si to pry poridila, aby nefotila na cestach jen mobilem, kdyz uz se dostanou nekam, kam jen tak zase nepojedou. No a zrcadlovka ji prisla uz moc velka. Cimz se vysvetluje z ceho pochazeji fotky, co postovali. "Upravuje" pry rovnou ve fotaku nebo prida filtr na iPhonu a jde rovnou na fcb...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 1. 2018 08:48

Díky Lukáši :)
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 1. 1. 2018 09:46

Fotak som mal na vcerajsi ohnostroj pripraveny, aj ked iba z balkonu bytovky, ale nic nebolo. Teda bola akurat taka hmla, ze nobolo vidiet ani na krok. Tak fotak ostal v brasne a venoval som sa sektu. PF2018 :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 1. 2018 10:05

U nas jeden dement odstreloval rakety rovno z balkonu. To uz je level skoro na darwin awards.
A co ste zmazali ? Nieco zaujimave ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků