Sony RX100 III vs Sony A6000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rand0m 27. 12. 2017 14:01

Dobrý deň,
plánujem kúpiť nový fotoaparát, momentálne sa rozhodujem medzi Sony RX100 III vs Sony A6000. Viem, že sú to úplne odlišné kategórie. Fotoaparát by mal byť multifunkčný, hlavne popri cestovaní.

Rozmerovo mi je jasné, že RX100 je výrazne menší, no A6000 je taktiež reklamovaná, že sa zmestí do vrecka (povedal by som, že dosť na tesno). Môže mi to niekto potvrdiť?

Cenovo sú na tom podobne takže to nehrá rolu. A6000 má výrazne väčší snímač čo je asi hlavná výhoda. Má zmysel brať radšej A6000 v prípade, žeby som to používal (min. na začiatku) len s klasikou 16-50mm?

Pozeral som fotografie na flickr.com a ten rozdiel v kvalite medzi RX100 a A6000 mi príde dosť veľký (v prospech A6000).


Ktorý fotoaparát zvoliť?

Ďakujem
rand0m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 27. 12. 2017 14:51

neber zoom objektiv budes zklamany z toho co ty objektivy nabizi .. vem si pevny svetelny objektiv kolem 35-50mm po prepoctu na FF .. f/1.8 a mensi viz to yongnuo 35mm f/2 ale to zas neni pro sony.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 27. 12. 2017 15:03

Myslim, ze prave na cestovanie je zoom vhodnejsi ako pevne sklo (ten 16-50 nepoznam, neporadim). Kvalitativne ti da vacsi snimac stale viac/lepsie prekreslenie detailov, vacsie moznosti v postprocese, umozni pracu s mensou HO atd. Cize plati, ze 1" je horsi ako m4/3, ten zase horsi ako APSC, ktory je horsi ako FF atd.

To len pre pripad, keby tu zavital niektory z trollov (Ganec, Pavlin...) a zacali ta presvedcovat ze najlepsi je m4/3 (a hlavne Olympus) o<:)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 12. 2017 15:14

Az prijdu domu, tak ti reknu, jeslti ten A6000 s 16-50mm hodim do kapsy nebo ne. Osobne ten objektiv prakticky nepouzivam proto, ze by byl tak spatny (jak se tady snazi nekteri lide naznacit), ale protoze fotim uplne jinymy objektivy kvuli toho co rad fotim.

A6000 bude mit oproti tomu RX100 III lepsi kvalitu vystupu, 20 procent rozliseni navic ale hlavne co ma navic nepomerne rychlejsi ostreni jak pri foceni tak pri videu. Patri i po letech ke spicce ve tride, takze to asi mluvi za vse.

Jeslti chces, tak ti s tim setakem klidne vyfotim nejake fotku podle tveho prani a postnu original na flicker v plnem rozliseni.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rand0m 27. 12. 2017 17:09

Objektívy som zatiaľ moc neštudoval, takže sa moc nevyznám. Vychádzal som len z toho, že tuto A6000 predávajú (aj) priamo s daným objektívom https://www.eglobalcentral.eu/s0ny-alph ... black.html
rand0m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 12. 2017 21:09

Takže do kapsy od džín se A6000 s objektivem nevejde. Samotný ano, ale ten objektiv přidává cca 3-4 cm.

Na tom eglobal bych nekupoval. Špatné recenze a to se ani nebavím o případné reklamaci.

Proč nekoupit v normálním obchodě.

Ještě nějakým dotaz?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 12. 2017 10:03

Ako vidím, zohnať niečo slušné do kapsy je celkovo problém. Buď je to väčšie alebo to má príliš kompromisov.
Jedine vzdať sa zoomu a vziať ricoh.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 28. 12. 2017 10:23

Vzdat sa zoomu je este vcsi kompromis - hlavne ak to chces na vylety.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod reign 28. 12. 2017 10:45

Bob222 : já myslím, že slušný by mohl být Canon G9X nebo starší Sony RX100 - prostě sklo od 28mm eq, 24mm v kompaktu je kompromis. Jinak výkon 1" snímačů je podle mně úplně v pohodě, jen se člověk nesmí divit, že APS-C je lepší.

Edit : zběžně jsem koukl na Šurkalovy testy a musím teda říct, že Canon opět zklamal, 28mm na G9X je stejně mizerných, jako jinde 24mm.
Takže pánové, jediné kapesní kompakty se slušnou optikou jsou první dvě generace Sony RX100. Howgh.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 12. 2017 11:13

Tak mne osobne by ten ricoh stačil, je to v prípade akceptácie nižšieho rozlíšenia 28+35+50.
Ale tá rx 100 je dosť overená časom. Moc sa jej ľudia nezbavujú a drží si cenu. To niečo signalizuje.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 28. 12. 2017 11:29

...valil jsem bulvy, že mkII je ještě v prodeji - na výlety by to byl můj favorit.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 28. 12. 2017 11:49

RX100 II nema jeste tak dobry snimac. Rekl bych i ze horsi nez ten Canon G7x II. Sony RX100 je z nich lepsi co se tyka obrazove kvality. Panasonic 4/3 nebo Olympus do kapsy taky neda se setakem.

Takze bych to nechal na RX100III, Canon G7xII nebo Panasonic LX15, ktere ma navic 4k video, o neco sirsi ohnisko a o neco lepsi svetelnost na sirsi ohnisku F1.4 vs F1.8 u zbylych 2. Panasonic ma zase o neco horsi vystup.

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 2080134805
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 28. 12. 2017 11:51

Před rokem jsem pořídil přítelkyni RX100 první generace. Jsem zvyklý na Canon 70D + 5 běžných canon objektivů(10-18,15-85,24stm,50/1,8stm,70-200/4). Občas si ho tedy vypůjčím a zkouším. Je to paráda a za 70D to do ISO1600 nějak nezaostává. Je tam rozdíl, ale záleží na tom, co se fotí. Např. rodinné fotky tisknuté 13x19 vypadají z RX100 bezvadně, i ISO3200 je na papíru, nebo změnšené v pohodě. A to se s tím moc nemažu, pro jistotu fotím do RAW, ale jen výjmečně ho použíju. Ovládání je také v pohodě. Mám nastavenou prioritu clony, tu ovládám zadním rolerem. Po zmáčknutí spodní hrany roleru nastavuji kompenzaci expozice a kolečkem okolo objektivu ISO. Pokud zmáčknu prostředek ovládacího kolečka, měním režim ostření AF-MF. Na funkčním tlačítku mám nastavené komp.blesku, WB, DRO, režim měření ostření a režim AF. Jednoduché a do menu ani nechodím. Přítelkyně fotí na automat, nebo scénické režimy a tam to taková sláva není. Ale pro ní, jako foto analfabeta (neumí přístroj nastavovat a nerozumí trojuhelníku čas, clona, citlivost) jsou poloauomatické režimy, o manuálním nemluvě moc složité. Takže ze začátku dost nadávala, jak to špatně fotí. Dlouho jsme jí přesvětčoval, že je to rukama -:).
Mě na RX100 m1 vadí jediná věc. Průběh světelnosti objektivu. Okolo 50mm eq. to lítá kolem f/3,5 a to už je bída. Těch f1,8 je tam pouze na širokém ohnisku. Brnkneš o páčku zoomu a je tak okamžitě f/2...
Takže bych se vážně poohlížel po verzi RX100 m3 a víc. Nebo obdobného Canonu. Jinak nemám výtku, fotí perfektně.
Naposledy upravil oldbas dne 28. 12. 2017 17:29, celkově upraveno 1
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 28. 12. 2017 11:54

Ďáble, jenomže rozdíly v optice jsou mnohem větší ve prospěch těch veteránů než plusy plynoucí z vylepšení snímačů. A 4k video - no nevím, koukám na 50" plazmu ze 3m a full HD mně teda neomezuje. Nechci ani domýšlet jak asi vypadá SD vysílání na 4k TV. 4k mně osobně bude zajímat až když se v něm bude běžně vysílat. Takže cca za 15 let?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 28. 12. 2017 13:35

Nevim, ten Sony RX100III ze srovani DPreview dava vice detailu, nez ten Canon. Takze optika asi lepsi nebude a tudiz kvalita snimace zde prevalcuje optiku. Pokud chces tvrdit opak, tak dej nejaky realny dukaz fotka vedle fotky.

A co se tyka 4K, ten fotak nema nekdo urcite na 1-2 roky a dneska koupis televizi 4K za 12 tisic klidne a rozdil mezi full hd a 4K jde rozhodne poznat. Ale je to o prioritach. Tady nemluvime o vysilani, ale o tom, ze si to co v 4K natocim muzu pripadne take ve stejne kvalite shlednout. 4K video na full hd televizi postrada smysl celkem.

Ja doporucuji si vyzkouset vsechny 3 pokud mozno na prodejne a pak se rozhodnout. Jsou si vystupem velmi podobne, rozdil bude v ovladani a ve funcich, kde kazdemu muze vyhovovat neco jineho nebo ocekava neco jineho.
Devil007cz
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků