Fotoaparát na focení módy do 12 tisíc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 12. 2017 14:03

Na APS-C bude z pevné padesátky pevná 75, to se na focení portrétů hodí víc. No a pak Canon 5D mark váží skoro kilo + objektiv + brašna. Nechtěl bych to tahat celý den a už vůbec ne na "na focení dovolené nebo přátel".
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 19. 12. 2017 16:17

Jelikoz zadavatel nebude tisknout velkoformaty, billboardy atd. tak 12Mpx vs. vice bych neresil. Cropy fotek mody taky moc nedavaj smysl - to spis macro, architektura, mozna portrety... Pokud chce nejvetsi zmenu looku svych fotek (poskocit z "telefonoveho" looku nekam dal), nejlepsiho vysledku stejne dosahne s plnym formatem. Jasne, za ten cash muze mit maly fotacek s 24mpx, do ktereho se kouka klicovou dirkou a ktery umozni 50% orezy, ale z toho 5D/D700 ve spravnych rukou stejny vzdy vyleze hezci fotka, nez z toho crop fotaku.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 12. 2017 16:35

Taky by se mi to nechtelo nosit takova vaha navic (pres 0.5 kg). Na mensi telo brasnu stejne bude potrebovat, tak to bych z toho vynechal.

Nicmene neni pravda. Foti se s 50mm objektivem, s 85mm, 135mm i 70-200 objektiv se pouziva na portret.

S tim FF 12/13Mpix nesouhlasim. S cropem s vetsiho rozliseni jde menit kompozice castecne coz se muze hodit a zrovna u zacatecnika. Navic to nema zadnou konektivitu na telefon, pokud chci rychle stahnout neupravenou fotku a hodit treba na instagram. To moderni APS-C tela maji.

Treba u bezzrcadla vydi rovnou jak fotka bude vypadat po vyfoceni. Zadavatel ocividne nema penize na vyhazovani. Co kdyz se mu na tom starem FF tele neco pokazi? Tam zrovna nejsou opravy levne vubec. S novym APS-C ma 2 roky klid bez investic, pokud se neco pokazi. To je taky potreba brat v potaz.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 12. 2017 19:02

PalmTungsten píše:Jasne, za ten cash muze mit maly fotacek s 24mpx, do ktereho se kouka klicovou dirkou a ktery umozni 50% orezy, ale z toho 5D/D700 ve spravnych rukou stejny vzdy vyleze hezci fotka, nez z toho crop fotaku.


Ta klíčová dírka je nesmysl, bezrcadlovky mají poměrně velké hledáčky. Navíc výhodou je, že při focení v šeru je na displeji prosvětlený obraz. Hledáček jako světlo na konci tunelu to je jen u lowend zrcadlovek. A6000 má zvětšení hledáčku o něco větší než třeba Canon 7D Mark II

Jo, to se říká - že fullframe má 3D look a podobný pohádky. Celý je to jen o tom, že na FF se dá dosáhnout menší hloubky ostrosti.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 19. 12. 2017 21:39

bob222 píše:Nex-6



Jaky adapter jsi pouzil? Bavime se o stejnem objektivu?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 12. 2017 22:35

Jaký adaptér? Ja hovorím o skladacom seťáku 16-50 3,5-5,6 čo ho sony lifruje k alphám a predtým k nexom.
Přílohy
sony.jpg
sony.jpg (25.5 ) Zobrazeno 3795 krát
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 12. 2017 08:54

Nevim proc se tady resi setak, ktery je na momentky z dovolene ci prateli uplne ok. Nikdo setakem nefoti modu, to jen idiot. Obcas mi to pripada jak pomerovani **nisu.

Jinak tady je tisice fotek ze setaku. At se tazatel rozhodne zda mu to vyhovuje ci ne.
Muze tam najit i jine systemy.

https://www.flickr.com/groups/2122756@N21/pool/page7

Stejne to zacne fotit 50mm, ktera je uplne o necem jinem.
Kdyby radsi nekdo neco doporucil realne s odkazem jako treba ja. Ale radsi se tady budeme premerovat???
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 20. 12. 2017 12:47

Jakej má vůbec smysl kupovat kvůli rozlišení 320x240 nebo kolik mají instagramové fotky, jakýkoliv foťák?
Pokud neumíš čarovat followery s iPhonem/Pixelem/P10, tak ti aparát nepomůže.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 12. 2017 13:13

Ty jo, lidi ani nevíte, jak jsem rád, že s fotoaparáty mám zkušenosti a mám stabilní názor a že nepotřebuji poradit. Protože do takové situace bych se fakt dostat nechtěl, abych nic nevěděl a rady vypadaly jako v tomhle vlákně. To bych byl asi hodně zmaten. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 12. 2017 15:13

Proč zmaten?

Bylo tady přece nade vší pochybnost dokázáno, že jediné správné řešení je (vzhledem k rozpočtu) bazarový fulfrejm s pevnou padesátkou.

Co na tom, že tazatel je dosud zvyklý z Iphone 6 na ohnisko 29 mm po přepočtu.
Vůbec nevadí, že sebou bude tahat předpotopní přerostlé hovado, s bídným dynamickým rozsahem, nízkým rozlišením, bez jakékoli záruky, bez zoomu, a na video bude muset samozřejmě zapomenout.

Ten FF look prostě přebije vše.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 12. 2017 17:11

feanoor: ono mně to celé připadá jako když vejde člověk do restaurace, přiblíží se ke stolu štamgastů a osloví je: "Prosím Vás pěkně, můžete mně poradit ...."
1. štamgast: "Samozřejmě, dejte si naše pivo, je dneska skvělé!"
2. štamgast: "Ty vole, von chce poradit jídlo, pivo si dá samozřejmě k němu. Dejte si knedlo, vepřo, zelo. Už jste určitě unaven těmi umělohmotnými náhražkami mezinárodní kuchyně a tady mají staré poctivé české jídlo, tak neváhejte!"
3. štamgast: "Ale prdlajs, pán přišel na vyhlášenou zvěřinu. Kančí na víně a kdo si dá něco jiného jme idiot!"
4. štamgast: "Marinovaná panenka v trojobalu s kroketama, to je specialita, nic jiného si dát nemá smysl. Ta zvěřina má vzteklinu a knedlo vepřo zelo *****ělo už včera."
Nový host: "Pánové, nenechali jste mně domluvit. Já jsem vegetarián a abstinent, ale než jsem se mohl zeptat, kde tady máte záchody, tak jsem se po...."
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 20. 12. 2017 19:45

...zatímco nikdo ze štamgastů sám nic nepije ani nejí.
Tady se nikdo ničeho nedobere, je to taková prokrastinační kecárna, nic víc, viz věčné nesmyslné diskuse s Gancem, Luňákem apod.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 12. 2017 21:07

Mne sa zas páči jak je tu kopa ľudí rádoby nad vecou, ale krafajú výdatne tiež... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 20. 12. 2017 22:04

bob222 píše:Jaký adaptér? Ja hovorím o skladacom seťáku 16-50 3,5-5,6 čo ho sony lifruje k alphám a predtým k nexom.



Jsem si rikal...

Nikon ma DX a Sony DT jestli se nepletu.

https://www.dxomark.com/Lenses/Sony/Son ... 77-II__953
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 12. 2017 23:13

AwwA píše:
bob222 píše:Jaký adaptér? Ja hovorím o skladacom seťáku 16-50 3,5-5,6 čo ho sony lifruje k alphám a predtým k nexom.



Jsem si rikal...

Nikon ma DX a Sony DT jestli se nepletu.

https://www.dxomark.com/Lenses/Sony/Son ... 77-II__953

Jáj mi ani nenapadlo že k bezzrcátkam riešime zrkadlovkové sklo + redukcia. Ale to nebol seťák v pravom zmysle slova.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků