Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 6. 12. 2017 16:51

Toto je rozumny nazor s ktorym mozem na 100% iba suhlasit. Je vidno, ze je od cloveka, ktory naozaj foti.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 12. 2017 16:55

Ja to inak podobne. Nepoznam tri roky stare CSC ktore by bolo po vsetkych strankach funkcne, pritom napriklad uz 8 rokov stare 7D by mi nevadilo ani dnes. Jo, dost to sumi, ale s tym sa vo vacsine situacii da zit :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 6. 12. 2017 17:08

S tím tvrzením ohledně 20 fps a stolního tenisu moc nesouhlasím, na stolní tenis mi stačí 6 fps, dal jsem to i iPhonem. Psal jsem to mockrát, čekal jsem letos hybrid, mohla to být už i D850, s cenovkou okolo 100,000 Kč, ale zatím nic.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 6. 12. 2017 17:11

Na 7D vzpomínám rád, byl to pracant, i když jsem ho ponejvíce zneužíval na video. Ten šum mě trošku vadil, ale u videa to bylo v rámci tolerance v pohodě. A na letadýlka byl taky docela fajn
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 12. 2017 17:13

Mne vadil ten sum hlavne na nizke ISO. Jasne, slo to odsumit, ale principialne ma zralo, ze s fotakom za take peniaze clovek proste nemoze urobit fotku bez sumu. Na druhej strane, ovladanie bolo vyborne a celkovo som ten fotak pouzival velmi rad.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 12. 2017 17:33

pemar píše:S tím tvrzením ohledně 20 fps a stolního tenisu moc nesouhlasím, na stolní tenis mi stačí 6 fps, dal jsem to i iPhonem.
Priznaj sa, že ma ty chceš vyprovokovať, aby som predviedol niečo z toho, čo som za pomoci 20fps nafotil, že ;-)

-- 6. 12. 2017 17:42 --

Ondrej Bobek píše:Pemar ma pravdu co sa tyka "historie" bezzrkadlovky vs. zrkadlovky. Pokial niekto mal fotaky ako D700, D800, stale aktualny 5D3 (ci novy D850), tak nemusel velmi dlho riesit upgrady.
Že "nemusel" je jedna vec.
Ale druhá je: "mal vôbec čo upgradnúť"?

Zlepšili nejako novšie bezzrkadlovky komfort fotenia?
(alebo len pridaním AF bodov spomalili ich výber)
Zrýchlili nejako workflow?
(alebo skôr naopak: viac megapixelov => dlhšie spracovávanie)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 12. 2017 19:16

Myslím, že to ani nechci vidět, dovedu si to představit.

Ten pingpong navíc jako sport docela dobře znám, patří spolu s badmingtonem a squashem k rychlým sportům, o tom žádná, ale pokud nepotřebuji zachytit ausgerechnet jeden specificky moment, něco jako ve fotbale zrovna dává Ronaldo gól, tak stačí zachytit pár zajímavých emocionálních momentů, kde je pokud možno hráč i míček a zbytek (rušivé pozadí) oddělit. V těch pěkných slovenských halách není to pozadí ani nijak moc rušivé, v českých podmínkách je to horší, i pražské extraligové mužstva hrají v docela pekelných podmínkách. Už 10 fps v rukou průměrného fotografa znamená, ze si mohu více vybírat momenty, jak daleko je míček od pálky atp. 20 fps vidím tak možná na akrobatický motorismus nebo něco rychlého a krátkého, napadají mne skoky do vody nebo Dakar zblízka, ale i tam Martin Kozak nebo Martin Straka, pokud vím, vystačí s nižší rychlostí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 12. 2017 19:45

Zaujimave je, ze Ganec nepotrebuje kratky cas aby odfotil akcny dej, ale na stolny tenis zrazu potrebuje vela-vela fps. Vsak aj tam plati, ze existuju momenty, ktore sa daju zachytit. A to aj dlhym casom :) Ci zrazu toto neplati ? :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radomir 7. 12. 2017 17:42

Škoda, že v anketě Křišťálová lupa není kategorie nejzbytečnější diskuze na českém internetu. Tato diskuze by byla horkým favoritem. Alespoň já bych ji nominoval
Radomir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 12. 2017 17:57

Tak to nečti ;-)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 12. 2017 18:31

Zdravim osazenstvo. Trochu jsem cekal, ze uz budete na 3000+, ale nejak se flakate :)

Tak aspon popreju pekne svatky.
L.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 7. 12. 2017 18:35

Taková kategorie by byla pocta, byl bych pro :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 12. 2017 19:02

Dosiahnut 3000+ je coraz narocnejsie, pretoze Ganec rozsiruje ignore list a aj ked nadalej vsetky tie prispevky cita, uz na ne nemusi reagovat :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod basa333 8. 12. 2017 07:38

Radomir píše:Škoda, že v anketě Křišťálová lupa není kategorie nejzbytečnější diskuze na českém internetu. Tato diskuze by byla horkým favoritem. Alespoň já bych ji nominoval


dávám ti zcela za pravdu. na druhou stranu, pokud se někdo chce prezentovat jako profesionální diskutér o h...ě, tak tito pánové dosáhli dokonalosti. spíš mě udivuje, kolik času na to mají a pořád je to baví. celá ta diskuze asi skončí až v okamžiku, kdy někdo z nich začne místo focení natáčet video a z něj vybírat jednotlivé záběry. pak bude konec všeho 10 fps nebo 20 fps a zvuku zrcátek. ale jistě mají pravdu v tom, že to nikdo nemusí číst.
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 8. 12. 2017 07:58

A on vám někdo klečí na krku a nutí vás to číst?
standavfr
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků