Hodnoceni fotografii v galerii

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alešak 6. 12. 2017 06:49

vendda: nesmíš brát chela vážně, nejen že ON není "historický" fotograf,
ON je to totiž hlavně sebestředný: "JÁ nejsem, JÁ nemusím moc věcí,
JÁ nevidím důvod,JÁ nemusím ČB, JÁ nefotím reportáž, JÁ nefotím rodinu,
JÁ mluvím o fotografii, JÁ fotím jen více pracnou inscenovanou fotografii".
Takže lze soudit z jeho komentářů a příspěvků, že jen ON je ten správný
fotograf a vše dělá správně a vůbec se neobtěžuje brát v potaz, že někdo
to může mít a dělat jinak. A ten jeho výrok o "oklešťování" je už úplně z
jiného světa...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 6. 12. 2017 09:38

Alešák, tak je to na světě zařízené, že člověk posuzuje věci svou optikou. Chel fotí svým vercajkem co se mu líbí, jak se mu to libí a jak chce. S jeho obecným názorem na čb fotky nesouhlasím, ale netrápí mě(ten názor) SPíš souhlasím stím, že dost lidí to používá jako záchranou brzdu, když domrví expozici, nebo jsou v pasti s barvičkama. A pak jsou tu umnjelcí a to je ještě větší průšvih. Ale opět, ať si každý fotí co chce a jak chce, jen když dává na Galerii, tak se musí smířit s tím, že pokud povolí hodnocení, tak nebude dostávat jen devítky a desítky, ale i oplatky a vracenky. A že je pro spoustu lidí lajk a plné hodnocení jeden z důvodů k dobré náladě a smyslem virtuálního života jak snad bez diskuze. Jak říkal ten jeden mladý skaut" "Nemám nic proti noční bojovce v lese a stezce odvahy, ale chybí tam wifina, to prr! Co je moc, to je moc"
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 12. 2017 12:19

Grimjaur píše:Alešák, tak je to na světě zařízené, že člověk posuzuje věci svou optikou. Chel fotí svým vercajkem co se mu líbí, jak se mu to libí a jak chce. .............. A pak jsou tu umnjelcí a to je ještě větší průšvih.

Každý by měl dokázat zvládnout názor druhých, tedy těch, co tomu rozumějí. A neměl by kecat do práce kterou nedělá a nerozumí ji. Byť sám sebe pokládá za umnjelce - a jiní ho mohou (kupodivu) pokládat za patlala. ;-) ;-)

Grimjaur píše:A že je pro spoustu lidí lajk a plné hodnocení jeden z důvodů k dobré náladě a smyslem virtuálního života jak snad bez diskuze....


I to je důvodem někdy až nechutných půtek ve zdejší diskusi. :-)

Mimochodem, historie by neměla být odmítána, ale promýšlena. Jinak se mohou občas lidé chovat jako
hlupáci.


Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 12. 2017 15:50

Ještě by se tu mohl objevit někdo, kdo pro změnu bude v galerii kritizovat barevné fotky (vždyť je to jak omalovánky), aby to bylo vyvážený ;)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 6. 12. 2017 16:02

Grimjaur: vůbec mi nevadí jak chel fotí a čím, co fotí a co se mu líbí,
to je naprosto jeho věc. A také samozřejmě souhlasím s tím, že když někdo
zveřejní své fotky a je jedno zda v internetové galerii, nebo v kamenné
galerii, tak musí počítat s tím, že nebude přicházet jen chvála...
Dokonce se mi některé Chelovy snímky líbí, pokud nenutí modelky do
nepřirozených, křečovitých póz a nebo mávat kusem látky. Je vidět, že
má zkušenosti a praxi. Vadí mi spíše, jak se někdy povýšenecky a domýšlivě
vyjadřuje k jiným názorům, když zrovna nejsou jako ty jeho...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 16:35

vendda píše:"Nemusim moc veci ktrere prosly dobou pouziti. K nim patri i CB fotografie .. ta prakticky oklestuje moznosti fotaku."
No ještě, že se to zatím nedoneslo do Němec k Leice, to by je ani nemohlo napadnout vyrobit Leica Monochrom a ještě k tomu za slušný prachy :-)

To je jejich boj ... urcite si ji letis koupit ze? :D
Tomu rikam argument :D Proboha kolik ti je let?

-- 6. 12. 2017 16:39 --

Alešak píše:Grimjaur: vůbec mi nevadí jak chel fotí a čím, co fotí a co se mu líbí,
to je naprosto jeho věc. A také samozřejmě souhlasím s tím, že když někdo
zveřejní své fotky a je jedno zda v internetové galerii, nebo v kamenné
galerii, tak musí počítat s tím, že nebude přicházet jen chvála...
Dokonce se mi některé Chelovy snímky líbí, pokud nenutí modelky do
nepřirozených, křečovitých póz a nebo mávat kusem látky. Je vidět, že
má zkušenosti a praxi. Vadí mi spíše, jak se někdy povýšenecky a domýšlivě
vyjadřuje k jiným názorům, když zrovna nejsou jako ty jeho...

Proste napisu svuj nazor :D Uz sme meli myslim diskusi kdy jsi me tlacil do toho abych se nevyjadroval .. a ja ti napsal ze na to mam pravo jako kazdy jiny a pokud si myslis ze ne tak jsi vlastne takovy maly fasoun.

-- 6. 12. 2017 16:42 --

Puntík píše:
Grimjaur píše:Alešák, tak je to na světě zařízené, že člověk posuzuje věci svou optikou. Chel fotí svým vercajkem co se mu líbí, jak se mu to libí a jak chce. .............. A pak jsou tu umnjelcí a to je ještě větší průšvih.

Každý by měl dokázat zvládnout názor druhých, tedy těch, co tomu rozumějí. A neměl by kecat do práce kterou nedělá a nerozumí ji. Byť sám sebe pokládá za umnjelce - a jiní ho mohou (kupodivu) pokládat za patlala. ;-) ;-)

Nesouhlasim .. u hodnoceni fotky muze kazdy hodnotit kazdemu ... je to ciste subjektivni vec.
A to je ta legrace a reakce na me hodnoceni .. oni nedavaji to co si myslim o jejich pracich. Nejsou schopni ho akceptovat .. nerikam ze se jim maji ridit je to jen muj nazor a muze byt spatny ale pokud u prumerne fotky je 10x hodnoceni 9 ... je neco spatne a nejen ze to ***** ale je to naprosto pomazano vykaly.

-- 6. 12. 2017 16:46 --

Alešak píše:vendda: nesmíš brát chela vážně, nejen že ON není "historický" fotograf,
ON je to totiž hlavně sebestředný: "JÁ nejsem, JÁ nemusím moc věcí,
JÁ nevidím důvod,JÁ nemusím ČB, JÁ nefotím reportáž, JÁ nefotím rodinu,
JÁ mluvím o fotografii, JÁ fotím jen více pracnou inscenovanou fotografii".
Takže lze soudit z jeho komentářů a příspěvků, že jen ON je ten správný
fotograf a vše dělá správně a vůbec se neobtěžuje brát v potaz, že někdo
to může mít a dělat jinak. A ten jeho výrok o "oklešťování" je už úplně z
jiného světa...

Je videt ze neumis prijmou kritiku jinak by jsi takovou hovadinu nenapsal :D Nechapu jak jsi prisel na to ze nechapu ze to ma jiny jinak? Ja vidim jeho praci a ta je z meho pohledu treba spatna. Ja chapu ze se mu to asi libi kdyz to vystavuje. Ale ja to vidim jinak a od toho je tam hodnoceni. Kde vidis problem?
Zkus to rozvest ... me by fakt zajimaly tve myslenkove pochody ohledne hodnoceni v galerii.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 6. 12. 2017 16:57

Chel, tímhle si projde každý, když si v galerii stojí za svým názorem. Martin KOzák to na Megapixelu taky schytal, když ho firma požádala o odborný pohled. Těch uražených dušiček co se objevilo. Dovolil jsem si tam taky něco napsat a oplatky přiletěly expres, než bys řekl švec. Už jsem tady vzpomínal staré Sachse, to byl jiný sekerník, ten vytáčel galeristy, tak jako málokdo. Akorát to dělal blbě, že používal dvě identity a párkrát opomenul změnu profilu, tím se odhalil. Je fakt, že v řadě věcí měl pravdu. Nakonec z galerie zmizel.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosajsk 6. 12. 2017 18:41

mistře Chele, po dlouhém váhání jsem se rozhodl Ti dát ochutnat Tvou vlastní medicínu, takže tu jest mé subjektivní hodnocení (ve Tvém stylu) jednoho Tvého výtvoru, konkrétně "35mm na zámku"

viewtopic.php?f=212&t=1217989&st=0&sk=t&sd=a&start=6375
http://vitavecera.cz/wp-content/uploads ... aznice.jpg


kopmpozice - dobrý nápad s lustrem, ale jeho nevhodný ořez strašně tahá za oči, sbíhající linie napravo... to jako myslíš vážně? Dále rušivá futra trčící z hlavy, ta kytka čnící z poza levé ruky ruší ještě víc, rovněž židle v pozadí nevhodně zasahuje do ruky a roh ubrusu do sukně. Rovněž je cosi rušivého na zemi u dveří vedle koberce. Osobně bych vyretušoval vše co nepatří do renesance, tedy vypníče u dveří a pohybové čidlo v rohu, protože pokus o repotáž to asi nebyl, že?

póza - schované prsty pravé ruky vypadají jako po amputaci, nosní dírky z podhledu také nevypadají moc lichotivě, dále to chtělo modelku o trochu více natočil vpravo - takto jsou zdůrazněna prsa po tatínkovi, její křečovitý výraz - hlavně je vidět na napnutém krku

procesing pleti - tragédie (ostatně to je u Tebe vždy), nepřirozená vosková figurína na straně jedné a některé vyložené nehezkosti ponechány nelichotivému osudu (horizontální vrásky na krku, vystouplá boule na levém lokti a vůbec nejhorší ze všeho jsou prsty, ty v tom kontrastu žehličky vypadají jak od padesátileté farmářky

barevnost - prostě Chelovina, nelíbí se mi, ale to je věc vkusu každého soudruha

Takže suma sumárum - na to jak se tu chvástáš a děláš ze sebe mistra aranžované fotografie hanící vše kolem... teda NIC MOC, ne snad vyloženě do koše, ale trochu pokory by to chtělo, protože máš co zlepšovat.
kosajsk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 6. 12. 2017 19:34

chel: no pokud to delas z uslechtilych duvodu, ze chces zlepsit mistni galerku, tak bych rekl, ze komentare typu "nuda v CB", "nic moc", "proc to neni v barve" ... jsou ztratou casu. Pokud chces radit, tak efektivnejsi by bylo zmenit to kritiku konstruktivni, ale to umi malokdo.

Uprimne se divim, ze jeste fotis, protoze fotografie je zastarala jako celek. Barva ci nebarva jsou jen jeden z vyrazovych prostredku.

grimjaur: Tady nejde o to, ze si nekdo (ne)stoji za vlastnim nazorem. Ale to ty vis ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 12. 2017 19:59

kosajsk píše:barevnost - prostě Chelovina, nelíbí se mi


Možná by pomohl převod do ČB :-D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 20:38

kosajsk píše:mistře Chele, po dlouhém váhání jsem se rozhodl Ti dát ochutnat Tvou vlastní medicínu, takže tu jest mé subjektivní hodnocení (ve Tvém stylu) jednoho Tvého výtvoru, konkrétně "35mm na zámku"

Ahoj nevim co jsi tim myslel, ale asi me to mozna melo urazit :D V kazdem pripade si vazim toho ze me mas za mistra, ja se vsak povazuju asi za stredne pokrocileho v tom co fotim.
Jinak dik za zpetnou vazbu, ale nechapu proc to pises zde? Bud te lasky jdi do galerie a ohodnot mi tam me fotky pokud mas tu potrebu. Ja ji mam a tak tam hodnotim.
Jinak mas hezke fotky krajinek https://500px.com/janmatysek ale na tech portretech musis hodne zamakat.

-- 6. 12. 2017 20:44 --

cport píše:chel: no pokud to delas z uslechtilych duvodu, ze chces zlepsit mistni galerku, tak bych rekl, ze komentare typu "nuda v CB", "nic moc", "proc to neni v barve" ... jsou ztratou casu. Pokud chces radit, tak efektivnejsi by bylo zmenit to kritiku konstruktivni, ale to umi malokdo.

Uprimne se divim, ze jeste fotis, protoze fotografie je zastarala jako celek. Barva ci nebarva jsou jen jeden z vyrazovych prostredku.

jj nekdy mam chut ale nekdy staci jen dat znamku .. ono rozepisovat se se kusu neceho nebo dokonce niceho jaksi nema smysl.
S tim co je zastarale a co neni, jsi to nepochopil. Ja mluvil v ramci fotografie, ty jsi sel ocividne sireji a mimo tema. CB je pro me zastarale ale je to fajn prostredek jak nezahazovat cas s korekci barev. Takze az ode mne uvidite CB fotku, bude to asi jen proto, ze jsem byl liny nebo nemel cas to doladit.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosajsk 6. 12. 2017 21:07

chel: označení mistr bylo míněno ironicky a sem jsem to dal záměrně, bohužel jsi nepochopil což mě ale nepřekvapuje...
kosajsk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 12. 2017 21:26

To nemá cenu. Pro všechny účastníky zájezdu. Proč to řešit na internetu, když nejlepší je kritika nad rozloženými vytištěnými snímky v ateliéru a mít za zády nekompromisního skutečného fotografa, který má leccos odfoceno, třeba učí na školách, a do ksichtu řekne napřímo pravdu? Tady si sedíme za monitory a kdo ví jak se u toho všichni tváříte a jak moc vážně to myslíte. Ufff... :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 12. 2017 21:31

chel píše:CB je pro me zastarale ale je to fajn prostredek jak nezahazovat cas s korekci barev.


Nj, to je těžký, když nechápeš smysl ČB úpravy..
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 6. 12. 2017 21:48

kosajsk píše:chel: označení mistr bylo míněno ironicky a sem jsem to dal záměrně, bohužel jsi nepochopil což mě ale nepřekvapuje...

A sup hodnotit. A kdyz budes u toho pls dej tam i jinym ;)

-- 6. 12. 2017 21:49 --

Jake hodnoceni by jste treba dali tomuhle dilku a co by jste vzkazali autorovi?
Obrázek

-- 6. 12. 2017 21:50 --

Flor.cz píše:
chel píše:CB je pro me zastarale ale je to fajn prostredek jak nezahazovat cas s korekci barev.


Nj, to je těžký, když nechápeš smysl ČB úpravy..

OK jaky je smysl CB upravy? Muj nazor je ten ze to je setrvacnost z db CB filmu .. proc se treba hromadne nefoti zelenobile fotky? ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků