Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod T-Lama 10. 11. 2017 10:06

Tak Sigma 16/1.4 předběžně za nějakých 450 USD. Zuiko 17/1.2 to bude mít opravdu těžké...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2017 13:37

Tiez to tak vidim. Zuiko ma ten pekny Zuikovsky design, ale iny dovod na kupu by som ja osobne nemal :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 10. 11. 2017 14:06

Oproti Sigmě bude předpokládám plně "vymazlený", ale ten rozdíl cen je brutální.
Pořád tajně doufám, že se vybičuje třeba Zhong Yi a udělá malou a levnou 17/0.95, jejich 25ka je skvělá a 42/1.2 mi za ty peníze taky nepřišla špatná. Nicméně Sigma by díky AF byla i tak velmi lákavá.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2017 14:52

No aby sme vo vysledku neboli prekvapeni. Konstrukcne je Zuiko urcite lepsie, AF mozno tiez, ale neprekvapilo by ma, ak by bol opticky horsi :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 10. 11. 2017 15:10

To není moc pravděpodobné, už jen proto, že Sigma je stavěná na větší obrazový kruh, tedy nevyužívá efektivně rozlišení.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 11. 2017 15:17

No ale to, že je stavěná na APSC znamená, že na MFT snímač dopadne světlo jen ze střední části, takže by to mohlo být v rozích ostřejśí, ne ?
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rousini 10. 11. 2017 16:18

Myslím si totéž, i proto byla řada Sigma (art) f/2,8 na MFT oblíbená.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 10. 11. 2017 16:27

Ne tak docela. Za prvé, na APS-C je ten objektiv pochopitelně výrazně "širší". Tím pádem těžko srovnávat rohy, když na každém formátu bude něco úplně jiného. Ano, rozdíl mezi středem a krajem či středem a rohem bude velmi pravděpodobně menší než u APS-C, ale celkové rozlišení bude nižší, stejně tak budou zvýrazněny případné aberace, atd.

Řada f/2.8 skel je oblíbená především proto, že stojí pod 5 tisíc za kus, tomu se neříká "ne". :nenapadne
Jsou to dobrý objektivy, jen ten vnější design mi trhá žíly, naprostá zrůdnost.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 11. 2017 16:43

Tak s tým dizajnom plný súhlas. Mal som všetky a na krásnom OMD to vypadá jak päsť na oko.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 11. 2017 16:51

Se člověk musí holt přesvědčit, že je to tak ošklivý, až je to krásný.

T-Lama

Myslíš to tak, že větší hustota diod na MFT zvýrazní aberace ?
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 10. 11. 2017 17:08

Přitom ta první generace vypadala fajn, ostřící kroužek normálně rýhovanej...

Ano, přesně tak je to myšleno. I kdybychom počítali se stejnou hustotou na APS-C, určující je velikost výstupního formátu celého snímku, kde se to u menšího snímače projeví vždy víc.

Zrovna jsem koukal na video, kde o Sigmě mluví týpek a má jí tam na Sony... velký jak kráva, softwarový korekce... určitě nic, co bych si koupil přes net bez vyzkoušení, snad jí bude mít třeba Śkodovka brzo v prodeji...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 11. 2017 17:12

No, uvidíme, jak je předimenzovaná při návrhu.

Jsem taky zvědavej, jak bude kreslit a taky na T-stop hodnotu
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 10. 11. 2017 19:57

Tak jsem byl včera odpoledne v Olomouci v Šantovce na Oly tour. Mým hlavním cílem bylo porovnat výkon 12-100 s vybranými pevnými skly. Jenže výběr místa pro takové účely naprosto stupidní. Foto lab, krám o velikosti asi 5x4m, za dveřmi malý stolek s oly věcmi, pohybující se zákazníci,osvětlení všech možných neonů a zářivek, vhodných objektů na test vlastně nula. Nicméně, když už jsem tam byl,tak jsem pořídil asi 100 fotek s těmito skly::
12/2.0; 17/1.8; 25/1.8; 45/1.8; 75/1.8; 40-150/2.8 a 45/1.2.....
Výsledek je ten,že se mě v daných podmínkách líbí výstupy za všech. Výstupy např. z 45/1.8 a 45/1.2 mě přišly prakticky totožné, ale ten poměr cena-výkon...Pochopitelně je příjemná světelnost všech těch skel,já jsem musel u 12-100 někdy jít do vyšších iso, kvůli času.
Otázka je, jak by to dopadlo, pokud by tahle akce proběhla např. tak, jako před časem v oblasti Dolní Vítkovice. Tam to bylo super pofocení, zvlášť výtečné právě na takové testy jednotlivých skel, dvě modelky k dispozici,velký sál, úžasné venkovní objekty a.t.d. Takže, kdo se někam chystáte, tak si ověřte v jakých prostorách se to koná. Jinak, vzhledem k místu a podmínkám v Šantovce, celkem zbytečný výlet. Jenom jsem si znovu ověřil, že se světelnými skly se v takových podmínkách dobře fotí, toť vše, ale to už přece vím dávno....
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 11. 2017 22:24

V Ba to bolo tiež vo Fotolabe... Asi majú zmluvu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 11. 11. 2017 12:56

Přesně, nestěžoval bych si na to, že využijí něčí prostory, vlastní akci mají obvykle jen při předvádění nového těla, ono pronajmout si prostor, k tomu modelky a personál okolo, to není zadarmo.
V Praze třeba ve Škodovce je to totéž, zářivkama osvětlený skříně kolem dokola, posledně měl člověk hned zády stolek s Fuji výbavou, kde byla zase jejich prezentace, takže tam bylo trochu těsno, ale na základní vyzkoušení (či spíš ohmatání) to stačí.
T-Lama
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků