D750 vs. D7500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 3. 8. 2017 07:14

Mám Nikon D750 + Tamron 24-70 f2.8 a podle mě pokud už do toho chceš napálit takové peníze, tak je tohle asi nejvíc muziky "za nejmíň peněz".

D500 je nekompromisní, ale pro mě jako hobíka, který nefotí sport apod. je to overkill. O D7500 bych ani neuvažoval. D7200 je dobrý stroj, ale podle cen, které uvádíš by mi za to stála ta D750. Já jsem měl štěstí, že tu sestavu mám novou za 50, takže mě ani ty prachy tak nemrzely.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 8. 2017 07:15

cvakatko: pozeram, ze dost skaces vo vybere medzi APS-C a FF, to je totiz dost rozdiel, (ked beriem D7200 a D750) hlavne vo velkosti hladacika, pouziti vyssieho ISO a vyberom objektivov samozrejme.

pozeram ceny samotných tiel u nas (prolaika.sk).
D7200 - 999euro
D7500 - 1399euro
D750 - 1799euro

hovoris, ze fotak kupujes na dlhe obdobie. mas ho na univerzalne pouzitie (D500 skor nie, je tazsi a cenovo drahy na APS-C a zamerany aj hlavne na vykon AF).

ak ti vyhovuje APS-C format, bez srandy si kup D7500.
-ano,cenovy rozdiel D7500 je od D7200 je znacny, ale dostanes take vylepsenia, za ktore by som ja nevahal zaplatit tu sumu, mat fotak na dalsich 5rokov a viac
-ide hlavne o ten novsi snimac v D7500, kde som pozeral fotky z D500 (rovnaky snimac ako v D7500) a D750 a ISO aj z tej D500 s prizmurenim oka bolo na ISO 5.600 - 7.000 podobne ako na FF D750, skvely vykon teda aj pre D7500
-vyklopny display, perfektna vec, uz by mi naozaj chybal (mal som ho na D750 a aj teraz na Pentax K-1)
-Automaticke AF Tune v D7500 (ako v D500/D5), tak toto ma zerie ze tiez nemam, skvela pomocka na presnejsie a pohodlnejsie nastavenie presnosti ostrenia
-najnovsi obrazovy procesor EXPEED5 a 180 000 Pix RGB snimac expozície pomaha lepsiemu obrazu aj autofocusu
-slusna velkost aj vaha a novy tvarovany hlbsi grip na uchop

takze nevidim ziadny dovod kupit D7200. teda pre mna.

minus ludia uvadzaju to,ze ma D7500 iba jeden SD slot. no pokial nefotis kriticke zákazky na objednavku,myslim ze ten jeden slot prezijes.

inak daval by som si pozor na nakup Nikonu z bazaru, ked tak uz, nech je zlava vyrazna oproti novému fotaku z obchodu (nech ma to riziko nakupu na bazari vyznam) a hlavne nech je fotak stale v zaruke! minimalne D750 ma stale sa opakujuce problemy, sam som svoju D750 daval do opravy na opravu interných odleskov od AF modulu + jeho kalibracia. no a olej na snimaci sa mi opakovane vracal, ako krajinkara ma islo roztrhnut od jedu (ani 15.000-30.000 cvakov závierky nic nevyriesil).

a urcite ti doporucim ist osobne si fotaky vyskusat do predajne, ako sa ti drzia!, rozdiel v uchope gripu je dost vyrazny. sam som preto uplne zavrhol kedysi pri vybere FF model D610, ten grip bol pre mna ostry/maly ci co, proste uplne trapenie pri drzani fotaku.

snad este dolezitejsie je vyber objektivov. ako univerzal je ten 16-80DX vyborny. na FF D750 som nikdy nemal taky zoom,tak neviem poradit. chalani ti tu iste poradia aj ake skla by sa oplatili kupit APS-C vs FF.

vela stastia pri vybere teda :-)
Naposledy upravil lennyl_2 dne 3. 8. 2017 07:37, celkově upraveno 1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 3. 8. 2017 07:19

lemming: tak pokud měl předtím D90, tak čímkoliv z řady D5x00 a nižší by si teda moc nepolepšil... D5500 nebo D5600 už jsou docela v poho, ale i tak...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 8. 2017 07:25

Po 1,5 roce je muj D750 zatim v poho.
Je to vyborny fotak, nemám co vytknout.
24-120 VR pouzivam na cestování a mam z nej dost krajinek, na 30-80 mm je skoro perfektní, mimo ten rozsah je to porad velice dobrý. Fotky tohle sklo fakt nezkazí, ale ten Tamron asi bude o něco ostřejší. Na T mi vadí filtry 82 mm, musel bych mit dalsi sadu. Nicméně, běžně dávám přednost pevným sklum. 20, 35, 85/1,8 jsou lehoucky a obrazově supr. Plus mám makroobjektivy a zvažuju prikoupit manuální ultrasirokac.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 8. 2017 07:42

Dolgor: tak to je fajn, ze nemas problemy s D750.
inak ten Tamron 24-70/2,8 ma kamarat (teda verziu pre Pentax) a to sklo je dost dobre.ano, vaha je vyssia aj to ma 82mm filtre. porovnaval som ho vtedy s mojou poslednou verziou Sigmy 24-70/2,8 EX DG HSM (pred ART verziou) a obe skla boli vyborne kontrastom,ostrostou aj bokehom.. lebo sa mi ako hobby fotografovi nechcelo davat tolko penazi za original Nikon 24-70/2,8.

a tiez som mal na D750 skor tie pevne skla, 20/1,8G, 35/1,4ART, 58/1,4G a 135/2DC. co som mal FF zoomy, aj tak som ich predal neskor, radsej si prehodim pevne sklo a mam cas sa "hrat" pri foteni..
Naposledy upravil lennyl_2 dne 3. 8. 2017 07:52, celkově upraveno 1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 3. 8. 2017 07:50

Za mě pokud teda Nikon, tak buďto D7200 + Nikkor 16-80 DX - znatelně lehčí a trochu menší sestava, na nošení na krku ještě přijatelný (53500,-), nebo D750 + Tamron 24-70/2,8 (70000) a to už bych na krku mít pověšeno nechtěl...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2017 08:20

Ano, par tyzdnov dozadu mali zvolavacky nehovoriac o problemoch s olejom na snimaci a AF. Skutocne etalon ...

Skor mi pride fanaticke tvarit sa, ze je vsetko ok. D750 je vyborny fotak, ale problemov mal niekolko a preto by som sa kusu bez zaruky bal. Podobne napriklad D600.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mick8 3. 8. 2017 08:22

Jako kdyby 5D Mark IV také neměla výrobní problémy :-D
To si zas pár lidí někde na fórech přečetlo o problémech a hlásají to všude. Ano, lennyl jako jeden z mála tady má svou vlastní negativní zkušenost. Já mám v okruhu 3 kusy D750 a ani jedna nemá problém. To je zase má zkušenost.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cvakatko 3. 8. 2017 08:30

Stačilo by mi i kolo, ale raději jezdím autem.
Pokud je tu nějaká typická vada, zajímalo by mě konkrétně nač si dát pozor.
cvakatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 3. 8. 2017 08:33

Problém byly odlesky v protisvětle. Objevovaly se cca v 1/4 horní části. Nejlépe to zjistíš při LV, když budeš mít výrazný zdroj světla někde na přelomu kdy ho zhora vidíš a ne. Tam se pak projeví ty odlesky. Další je olej na snímači, na což hodně trpěla D600. Vezmi ten foťák, hodně zacloň proti čisté obloze, udělej pár snímků, aby vyeliminoval jiné věci jako hodně dalekého ptáka a pokud budou skvrny na stejných místech, může to být ten olej.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2017 08:36

mick8 píše:Jako kdyby 5D Mark IV také neměla výrobní problémy :-D
To si zas pár lidí někde na fórech přečetlo o problémech a hlásají to všude. Ano, lennyl jako jeden z mála tady má svou vlastní negativní zkušenost. Já mám v okruhu 3 kusy D750 a ani jedna nemá problém. To je zase má zkušenost.


Ja zase poznam jedineho majitela 18-35 ART a na 60D nema ziadne problemy s ostrenim. Mam preto tvrdit, ze tie problemy neexistuju ?

Mne osobne pride uplne spravnew upozornit cloveka ktoremu radim ako utratit 1500eur, ze s danym zariadenim su spajane iste problemy a opat ... zvolavaciek bolo niekolko, tie si nikto nevymysla. Rovnako tak by som dotycneho upozornil an mozne problemy s AF u 70D, pretoze opat ... tie problemy tam boli.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mick8 3. 8. 2017 08:36

Ale co už tady nikdo nevzpomene, že stejný problém s měřením expozice měla i 5D Mark III a IV má také své mouchy. Hodně to řeší softwarově. Ale D750 je prostě zakletá, protože vlastníci Nikonu stále řeší co maj lepší než Canon :-D Místo toho, aby pořádně fotili :-D Jsem stejný, mám také Nikon :-D A zvažoval jsem přechod na Canon :-D Ale problém s odlesky měly první série a můj známý má snad jednu z prvních a na odlesky netrpěla. Prostě to byl problém, ale neměly to všechny výrobky. Ale ano, dal bych si na to pozor, byl to problém. A nevím, že by se Nikon tvářil, že není, protože to řešil.
Fidko má určitě pravdu, problémy tam byly.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2017 08:40

No nikto to nespomina preto, ze tu 5D MK III a IV myslim nikto neriesi. Hladajte za tym hate, ale ja proste dotycneho upozornujem na problemy ktore ma zariadenie ktore zvazuje. Az bude zvazovat aj Canon, upozornim ho aj na ne, hoci o problemoch s 5D MK III a IV neviem. Cim netvrdim, ze nie su, no velmi to nesledujem. Info o problemoch s D750 sa ale ku mne dostali a nieco som si ohladom toho zistoval.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mick8 3. 8. 2017 08:42

Jen jsem tím chtěl říct, že ty problémy jsou všude. Ty první série prostě chtějí vychytat a to tak prostě je. Proto je otázkou co se ukáže v D7500. I já jako prodávající D750 bych si na ty probémy dával pozor :-D Fidko to vůbec neber jako narážku na Tebe, tak jsem to nemyslel, i když si tady spousta lidí přečte jeden můj příspěvek pak budou říkat, že se o tom píše všude atd. To vůbec není narážka na Tebe. Vše co se tu o problémech napsalo je pravda, ale také je pravda, že to lidé píši všude a třeba žádnou zkušenost nemají. Nebo alespoň já z toho mám takový pocit.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2017 09:01

To som napriklad aj ja :-) Tu skusenost nemam, nemam ju ani s vacsinou ART sigiem, ale aj tak mam potrebu an to upozornit. Tych zariadeni sa predavaju miliony, takze moja skusenost je zanedbatelna. Urcite existuju spokojni majitelia Renaultu tak ako aj nespokojni majitelia poruchoveho Porsche. Nikdy ale nebudem stavat tie auta na rovnaku uroven.
Vobec to neberiem v zlom :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků