Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monikash 17. 7. 2017 15:54

To mě napadlo jako první, protože mi před pár dny na redukci k mSD kartě odpadl kousek plastu a pak i část toho pozlaceného plíšku. Naštěstí mám těch redukcí několik a nebyl problém ji vyměnit.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 17. 7. 2017 16:42

Ale tak zaese si člověk užije trochu srandy, když si přidá *****ítko navíc...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 7. 2017 17:04

To pemar

My jsme z Londýna jeli podél Temže cyklostezkou do Oxfordu, prakticky z centra.

Fotogenický mě osobně připadalo hlavně to vlastní centrum - spousta opravdu zajímavých objektů (subjektivně).

Pak byl nějakej zámek s obrovskou zahradou (na pěší tůru teda docela dost velkej) a pak stezka podél řeky.

Tam bylo fotogenický skoro všechno - opět ovšem pouze subjektivně. Pokud máš rád červený cihličky a občas opravdu moderní barák, tak se Ti to musí líbit.

Oxford byl zajímavej taky - jak lidi, tak domy.

Možná lze ject i lodí po Temži a fotit z ní - to by Ti mohlo vyhovovat :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 17. 7. 2017 18:01

snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 7. 2017 20:09

Prave som to nasiel tiez a chcel sem dat :D .. Olympus je tym padom mrtvy, ak neprejde na FF .. Ganec bude musiet spoznat vahu plneho policka :D

-- 17. 7. 2017 21:10 --

Samozrejme ale najviac na tom trhnu vyrobcovia skiel. Lebo stare skla nepojdu pouzit.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 7. 2017 21:00

Pri kadencii nových skiel od výrobcov a rastúcich cenách optického skla to vidím tak vo ff kompaktoch...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 7. 2017 06:14

Kdyz firma jako Pentax muze jen tak vyhodit na trh stredoformat, muze Canon udelat za 7000 USD telo s krivym cipem a 3 objektivy s dalsima 5 v roadmape a pujde to. Jenom to zacne bejt v cernejch cislech v roce 2021. Mimochodem.... to muze byt zcela kriticka killer features asi jako placata obrazovka. Nedjriv vsichni cumeli na to co je ta blbost, pak vsichni cumeli co to je za cenovku a pak chvilku tise tekla voda a pak byl clovek co mel doma CRT za uplnyho idiota.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 7. 2017 07:33

Následovat budou tiskárny na sférický papír a kdo nebude mít na zdi kulovitý obrázek, bude mimo :-)

Ale vážně - jsem zvědav, zda (kdy) se to ujme a jaký dopad to bude mít na objektivy, zejména širokáče.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 7. 2017 07:46

Toto je treba vec, ktera ma jasny marketingovy sdeleni.... tlacitkovy telefon/dotykac, crt/lcd, PC/NTB, sice to neni uplne stejna liga, ale blizi se to, muzes neco psat na letaky a necim to tlacit. Jsou miliony Pemaru, co jedou prijmy v petrodolarech a "klidne by neco koupili" ale ne patou 1D. Kdyz bude prvni a jedinej s krivym cipem, tak nachytas smetanu z early adopters, tedy netechnicky earlyadopters. Parkrat jsem takovyho cloveka videl, jeden se angazoval v baraku co mel, nekdy okolo 2000 jsem mu prodaval DECTovou ustrednu, vec co nemely ani stredne velky firmy. Mu nestacil 5x DECT do ISDN ustredny, on potreboval DECT ustrednu. Mel domu asi 4 ISDN v provolbe, 4MB linku za 35kKc a uz tehdy ovladal nejak barak vzdalene, asi pres DTMF nebo SMS pres GSM branu od LEVELu. On tomu moc nerozumel, jenom ukazal do kouta "tady to namontujte". Pak jsou early adopters z spodku, ze pul roku setri, prodaji otcovu sbirku samorostu a koupi 128MB MP3 prehravac za 14 990 Kc.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 7. 2017 09:33

Dříve nebo později to musí přinést něco uživatelsky. První digital byl digitální, druhý měl nesrovnatelně lepší rozlišení a umožnil hraní si s malou HO a další vychytávky, třetí začal u té malé HO i přesně a rychle zaostřovat. Co mi přinese toto, mi musí někdo srozumitelně vysvětlit, zatím mi to nechybí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 18. 7. 2017 09:44

No, takhle, pěkný - ale s křížkem po funusu. Zrcadlovek se to nedotkne, tam už je zaskleno, jestli se nějak rozjedou pořádný CSC Nikon / Canon tak možná tam, ale o tom rozjezdu tak nějak pochybuji, důvody schází.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 7. 2017 09:45

Asi pujdou delat snovy skla ne? 11-70mm F2,8 za 400EUR apod.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 7. 2017 09:50

No, ten snímač by se měl dynamicky různě prohýbat pro zoomování a ostření, pak by teprve mohly být objektivy jednoduché. Ovšem pro některé dnešní objektivy by se musel snímač v rozích zarolovat. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 7. 2017 09:50

To je jedno ze je zaskleno - v segmentu kde telo stoji 5000 USD. Lidi opakovane prechazeji C-N podle toho jak vyhovuje posledni model vlajkove lodi. To vadi u massmarketu a lidi jakou jsou tady. Problem by byl, kdyby to uvedlo na trh moc firem v jeden cas, byla by i cenova bitka. Ale pokud v breznu 2018 udela C jak jsem psal top model a 3 skla a Fuji neco z Xcurve, tak to trh absorbuje. Bude to tvorit 0,7% obratu v DSLR u Canonu ale asi by to mohlo jit a stoupat. Kdyz dali na trh D30 s 3 Mpix tak to taky nebyl zadny trhak asi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 7. 2017 11:49

E-M10 mark III prý bude na konci léta - 4K, 20MPx čip z E-M1 mark II
Snad to nezabijou cenou.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků