Nejlepší free program na upravu? Polarr?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kuba GaL... 8. 6. 2017 10:30

Ahoj,

měl jsem free lightroom a vyhovoval. Aktuálně teprve začínám a nechci platit 250 měsíčně za něco, co aktuálně nebudu schopný využít na 100%.

Koukal jsem na polarr a má i funkce jako dehaze, takže vypadá podobně.
Vím, že ne vše tam je zdarma, ale většina funkcí je :)

Případně jiný tip? Díky!
Kuba GaL...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 6. 2017 13:35

Pollar vypadá podobně, protože systém úprav z Lightroomu okopírovali. Srovnávat se to ale moc nedá. Co jsem Pollar zkoušel, tak má při úpravě RAWu o dost horší kvalitu výstupu než LR. 24 Mpix RAWy ze Sony se mi do něj nepodařilo naimportovat vůbec. LR toho umí spoustu navíc (HDR, Panorama) a vůbec celé workflow úpravy fotek je někde úplně jinde, což ušetří spoustu času.

Na takový to rodinný focení mi přijde Polarr jako dobrý řešení. Z pohledu fotografa tuhle demenci s programy zdarma nechápu. Investovat desetitisíce do výbavy, desetitisíce do cestování za fotkami a ve finále to zabít podprůměrným SW na úpravu fotek. To je šetření na hodně špatným místě. Lightroom 6 se dá pořád koupit za pevnou cenu bez měsíčních poplatků.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba GaL... 8. 6. 2017 14:41

Děkuju za odpověď.

A je tedy něco, co by jsi doporučil mimo Polarr? Samozřejmě chápu, že nenajdu nic takového jako lightroom, ale něco co se mu blíží například?
Přímo za fotografa se ještě nepovažuji :) Tak to beru tak pro sebe, zatím.


Jinak když koupím lightroom verzi 6, jde ji updatovat na nejnovější dnešní variantu?
A do budoucna také?
Kuba GaL...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Allydamm 8. 6. 2017 16:02

V LR6 budou CC funkce jen první měsíc, jako taková ochutnávka, upgrady na něj jdou, ale samozřejmě plnou funkčnost CC do něj nepustí.
A jestli bude někdy LR7? I když se Adobe při vydání LR6 zapřísahala že standalone verze budou dále, věří tomu jen opravdový optimisté.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 8. 6. 2017 18:16

z free programů je asi nejzajímavější Polarr, zkusil bych třeba i Raw Therapee, na linuxu/macu případně Darktable
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 6. 2017 21:28

Affinity Photo (50 babek)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 6. 2017 21:29

Z těch zdarma bych doporučil RAW Therapee, co se týče úprav, tak má hodně široké možnosti nastavení. I když těch šoupátek a křivek je tam možná až moc. Lightroom je v tomto jednodušší a přímočařejší, ale to spíš považuju za výhodu LR. Přijde mi, že v Adobe trefili ideální poměr mezi možnostmi úprav/ složitostí ovládání. LR je stavěné na rychlé úpravy velkého množství fotek a je na to skvěle uzpůsobené. Proto to taky Polarr z části okopíroval.
Naposledy upravil Flor.cz dne 8. 6. 2017 21:35, celkově upraveno 1
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 6. 2017 21:34

LR je uplne nekde jinde, pokud jde o user friendly. RT na to ze je zadarmo, dobry, ale presne jak pise Flor, je to nejaky prekombinovany.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 6. 2017 21:56

K většině foťáků je k dispozici firemní raw editor, s tím se obvykle taky dá začít.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba GaL... 9. 6. 2017 08:18

Allydamm píše:V LR6 budou CC funkce jen první měsíc, jako taková ochutnávka, upgrady na něj jdou, ale samozřejmě plnou funkčnost CC do něj nepustí.
A jestli bude někdy LR7? I když se Adobe při vydání LR6 zapřísahala že standalone verze budou dále, věří tomu jen opravdový optimisté.

Ahoj, děkuji všem za odpověď.

O cloud mi moc nejde, stačí mi lightroom a aby se to syncovalo s telefonem a jeho lightroomem, to bude ok? Díky
Kuba GaL...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 9. 6. 2017 09:17

Neviem ako je to s dostupnosťou, ale ja som onehdá narazil na tých jednodňových zadarmo inštaláciách na predposlednú verziu zoneru. Bolo to PRO a len v angličtine, čo predpokladám dnes nie je veľký problém.
Občas sa staršia verzia pro takto objavuje na servroch v zahraničí. Má to raw modul, síce taký jednuduchší, ale zvládne to komplet úpravy pre začiatočníka a amatéra podľa mňa na slušnej úrovni. A katalóg použiteľný stále.

Je jasné že LR je final cieľ pre skoro každého, ale zadarmo aj táto cesta nie je najhoršia.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 6. 2017 10:55

Kuba GaL... píše:O cloud mi moc nejde, stačí mi lightroom a aby se to syncovalo s telefonem a jeho lightroomem, to bude ok? Díky


Skromný požadavek, který samozřejmě splní předplatné CC.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 2. 2018 16:19

Skúšal niekto photoscape?
http://x.photoscape.org/
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blondpeklo 6. 3. 2018 11:15

blondpeklo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků