Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 5. 2017 18:25

Ta holka je spatne zaostrena a je to technicky spatny, omalovanka, prostor mimo ostrost vypada jako dodelavana. Ten chlap je uplne mimo, to je skoro jedno co to je, plaz je z neceho lepsiho. Kocka na prvni pohled ma detail, ale nema.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 5. 2017 18:27

A k čomu je to akože dobré? Nemať možnosť vidieť fotku pred úpravou a podla toho si vyberať sklo?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 5. 2017 18:28

Jinak je to detska soutez, toho chlapa takto klidne nafotim Kozakovic vybavou. Staci aby mi Ganec zapujcil jeho SW.

-- 1. 5. 2017 19:29 --

landov píše:A k čomu je to akože dobré? Nemať možnosť vidieť fotku pred úpravou a podla toho si vyberať sklo?

Tak muzes nekoho nachytat a mit pak dobrou naladu. Prej takto nachytali Kodeta, ze zadrzeli nejaky padelky a on nebyl schopenej s jistotou rict, jestli to maloval nebo ne.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 5. 2017 18:34

Časopisové kvízy nemám rád už od komančov. A toto mi tak pripadá.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 18:34

V souvislosti s odklonem směrem k bezzrcadlovkám a k mobilům mne zajímalo, do jaké míry vy jako fotografové rozeznáte fotku z iPhonu od Olympusu, Tady nejde o to, že bych z někoho chtěl dělat blbce, vybral jsem náhodně 2 od každého, kdybych jich vybral více, možná by to dopadlo lépe. Vůbec nejde o nějaký kvíz.

Pokud to ale nerozeznáte, pak chápu, že je o mnoho praktičtější s sebou netahat zrcadlovku a vzít si bezzcadlovku, nicméně mobil mi připadá ještě přenosnější a s lepší konektivitou.

Jinými slovy, pokud by se člověk rozhodoval racionálně a neviděl rozdíl ve výstupu, pak bezzcadlovka nebo ještě lépe mobil dávají smysl a trh se zrcadlovkami a později též s bezzcadlovkami to bude mít těžké.

Pokud všechno chutná jako smažák, vídeňský řízek nemá šanci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 5. 2017 18:40

Hmm, macka bude asi iPhone, TK tazko hodnotit na takto kompresovanom , ale nic moc. Holka to je uplne zjavne, ze je domalovana HO /nesedi lava a prava strana hend na zaciatku/, chlap ma prisernu TK a dorabane vsetko okolo (ale neznamena, ze nemoze byt z Olympusu, s pouzitim dakej omalovanky, ak nie je pouzita omalovanka, tak asi mobil) .. jedine co sa mi zda, ze by mohlo byt z normalneho fotaku, je to dieta na plazi. Ale nie kvoli HO :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 5. 2017 18:44

Tak jiste Pemare, jestli jedes v 1024 pix, tak muzes fotit kamerou od domovniho zvonku. Už tři lidi ti hru hraji, to je přeci dost.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 5. 2017 18:51

Já zatím pemara nebral jako úplnýho mft hatera, i když teda - smažák je silný slovo :-)

Fakt teda je, že rozlišení nic moc.

No, kromě 4 si myslím, že to je tak, jak jsem psal. Podle mě zatím IPhone nepozná, že by měl plynule nabíhat s ostrostí (podél tý zdi).

-- 1. 5. 2017 19:53 --

bob222 píše:Časopisové kvízy nemám rád už od komančov. A toto mi tak pripadá.


Aspoň je to zcela výjimečně aspoň vzdáleně k tématu, ne ? :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 5. 2017 19:26

pemar píše:........Pokud to ale nerozeznáte, pak chápu, že je o mnoho praktičtější s sebou netahat zrcadlovku a vzít si bezzcadlovku, nicméně mobil mi připadá ještě přenosnější a s lepší konektivitou.
Pokud všechno chutná jako smažák, vídeňský řízek nemá šanci.

HM, otázka ovšem je, jaký že se porovnávají finální provedení - pokud jde o ukázky, tak jsou Fšechny Blbý (rozlišení, úpravy, motiv, kompozice...prostě Fšechno). Pak je celkem jedno z čeho jsou.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 1. 5. 2017 19:38

Můj odhad z těch chabých náhledů: 1 + 2 - iPhone, 3 + 4 micro43. Ale samozřejmě to může být i jinak, protože zmršit se dá každá fotka. I z veleslavného "fullfrejmu". Stejně tak se může klidně povést celkem použitelná fotka v tomto rozlišení i z mobilu.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 19:40

Radek71: I na 1024 pix je vidět rozdíl v přechodech, to dobře víš. Dal bych je ve větším rozlišení, ale na flickru jsou bohužel v této kvalitě a pak bych to ale musel nafotit sám, a kvůli tomu si fakt Olympus půjčovat nebo kupovat nechci.

U té čtvrté je vidět rozlišení, krátký čas a další signály toho, že to asi není iPhone, a hlavně tam tam vidět to elektronické generování malé HO ze dvou čoček, ten algoritmus Apple asi ještě čeká na příští firmware. Pokud se budete dívat pozorněji ne na kompozici a na tu holku, tak to uvidíte i na té třetí, že HO není softwarově dělaná, že je to optickou. A pokud váháte u té čtyřnohé kočky, pak si mj. můžete pomoci vylučovací metodou, že třetí a čtvrtá je Olympus, navíc je to hodně zblízka. U druhé bych asi váhal, jestli nemá totálně doprasený postproces, mohl by to být sice chyták, ale není.

https://www.flickr.com/photos/danjbaile ... 2/sizes/k/

https://www.flickr.com/photos/vzlafox/3 ... 3/sizes/o/

https://www.flickr.com/photos/90939113@ ... 5/sizes/h/

https://www.flickr.com/photos/nisus/330 ... 4/sizes/k/

Jak jsem psal, podobnou (z mého pohledu zoufalou) technickou kvalitu dává na flickr kde kdo, o facebooku ani nemluvě. Na internetových stránkách fotografů to bývá o kousek lepší, ale když budete hledat, fotky č. 3 a 4 asi ještě pořád nebudou technicky nejhorší.

Každopádně je to téma k zamyšlení, jak se mobily dotahují na foťáky. Čekal jsem reakci "fuj, to je z mobilu" už u té fotky moderního fotografa, ale ani tam nepřišla.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 5. 2017 19:49

Takze to shrneme. Kocka vypada v nahledu jakoze ma detail, ale nema. Chlap je uplne zpraseny, to klidne mohl fotit ericsson z roku 2009. Plaz je focena necim lepsim, je to delsi ohnisko. Holka je silena omalovanka ostrena na rameno.
To jsem napsal prvne. Ted jsi to nalinkoval naprimo. A co presne to znamena jinyho nez jsem psal.
Takovou kocku bez detailu asi dohleda kazdy z cehokoli. Zkus to nejak presneji popsat, co resis.

-- 1. 5. 2017 20:53 --

Koukam ze autor se vyzna, v exifu flash auto, na fotce front focus jak krava a 180 like.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 19:54

Řeším to, že to vidět bylo, což při svých očích dobře víš.

Řeším to, že kromě tebe to viděl jen jeden nebo možná dva, takže je mi jasné, že smažený sýr zvítězí nad telecím řízkem, ty lajky a flash to jen potvrzují.

Schválně jsem hledal fotky s bokehem, aby to šlo poznat, sorry, že nejsou laboratorní.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 5. 2017 20:02

Nechci te nejak rozrusit, ale nejlepe si kazdy vyzkousi jak na tom je, ze si vyfiltruje v LR fotky podle nejakeho kriteria, treba podle klicovyho slova Sumava tak, aby tam mel fotky z roku 1991/2004/2008/2013 a 2017. Pak uz jenom staci je prochazet, orezavat a upravovat pro nejake ucely. Uz se mi parkrat stalo, ze jsem cekal az se mi ten nahled nacte cely a ono uz to bylo cele. Tak jsou velke rozdily, pokud je srovnani. Kdyz jsem mel novou Sony 707, v hledacku tak "50 000 pix" tak asi po mesici mi to stacilo, pak jsme si vzal po nejake dobe zase EOS 30, pulden s nim fotil a kdyz jsem druhy den vzal Sony 707 tak jsem ji vracel do krabice na reklamaci. Kdyz to bylo novy, tak fungoval post-buy syndrom, po dvou letech uz ne a myslel jsem ze ten hledacek prestal fungovat. Zrnilo to jako ruska TV v roce 1988 a nedalo se na to koukat. Po par tydnech to uz zase bylo dobry. Kdybych se do toho podival ted, tak se pocuram smichy. Holt tezke obdobi byly ty roky 2001-2007.

-- 1. 5. 2017 21:04 --

Nevim jestli jsem to napsal pochopitelne. Proste kdyz si udelate v LR filtr, tak pak tim prochazite a na prvni pohled neni zrejmy z jakyho folderu (a teda roku) ta fotka je, takze se tam mixuji fotky z treba 20. let.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 5. 2017 20:10

Melancholický Trol píše:Tak, a co jste dneska vyfotili?

Do mého oblíbeného rybníku, v okraji lesa, někdo nasadil červený ryby....
Přílohy
P50105762.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků