Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 5. 2017 10:53

Takže jak to je, Ganče? Porovnával FOE? Zvýhodnil nebo naopak znevýhodnil a koho? Vybral pro sebe nejlepší možnou variantu ze zkoumaných? Nevytrhl si náhodou z kontextu onen Nikkor? Může se z kontextu vytrhávat? Co ti brání odpovědět?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 5. 2017 10:57

Ganec píše:
Radek71 píše:A vy resite HO a kvalitu bokehu na 15 stupnovym uhlu zaberu?
No vidíš .. a takto to dopadá skoro vždy, keď si zrkadlovkári uvedomia, že sa v niečom mýlia: prestanú riešiť pôvodný problém, ale plynulo prejdú na preberanie hĺbky ostrosti.

Ono je to asi pre nich fakt problém; keďže sa tu nájde aj taký, ktorý dokáže napísať "vidim tam HO nieco cez 1m" o zábere, na ktorom je HO asi len 4cm :-P

No a ako to je s tym, ze nie je zaostrene na oko ? S CSC fotakom, ktory nema problem s ostrenim ? Ako je to mozne ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 5. 2017 11:01

Ganec Ty nemáš meter, ale sinusoidný toroid. Nech som teda medzi srandistami.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 5. 2017 11:03

BigglesO27 píše:Takže jak to je, Ganče? Porovnával FOE? Zvýhodnil nebo naopak znevýhodnil a koho? Vybral pro sebe nejlepší možnou variantu ze zkoumaných? Nevytrhl si náhodou z kontextu onen Nikkor? Může se z kontextu vytrhávat? Co ti brání odpovědět?
Tak to je. FOE porovnával. Zvýhodnil alebo neznevýhodnil, presne toho. Buď vybral tú najlepšiu, alebo nie. Nevytrhol som z kontextu Nikkor. Z kontextu by sa nemalo vytrhávať, preto keď sa na niečo pýtaš, tak zacituj, aby sa dal preveriť kontext. Odpovedať na všetko mi bráni nedostatok času, lebo kým niečo dostatočne zrozumiteľne rozpíšem, už píšete o niečom inom, na čo by som tiež chcel zareagovať, teda prioritizujem.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 5. 2017 11:06

Takže prostě neodpovíš? Fakt se toho tak bojíš? Nepíšu o ničem jiném, stále se tě ptám na to samé a nejsi schopen konzistentně a logicky odpovídat. Mám se zeptat znovu? Je tedy pravda, že jediný důvod, proč FOE nekoupil m4/3 je onen Nikkor? Nic jiného? Nic jiného mu nevadilo?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 5. 2017 11:21

Odpovedal som ti na 7 otázok, presne tak isto, ako si mi ich položil.
(čím som ti jemne naznačil, že na takto položené otázky sa nedá odpovedať inak)

Nestačí ti taká odpoveď?
Tak v tom prípade si zle sformuloval pôvodnú otázku:
- v prvom rade: otázka by mala obsahovať len jeden jediný otáznik => lebo inak sa jedná o viaceré otázky
- v otázke by malo byť jasné na čo sa pýtaš => ak reaguješ na nejaké tvrdenie, tak ho zacituj
- no a ak sa ti nepozdáva odpoveď, ktorú si dostal => tak sa treba spýtať inými (zrozumiteľnejšími) slovami, prípadne lepšou citáciou

-- 1. 5. 2017 12:27 --

BigglesO27 píše:Porovnával FOE? Zvýhodnil nebo naopak znevýhodnil a koho?
toto nie sú otázky na mňa, ale na FOE:
- ja som vo svojom článku vyslovene napísal, že si nemyslím, že FOE chcel vedome niekoho zvýhodňovať, alebo pošpiniť
- ten, kto tvrdí niečo o pošpiňovaní bol práve FOE, teda jeho sa musíš spýtať, na základe čoho si to myslí
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 5. 2017 11:33

bob222 píše:Poznáš majstra Kozu? ;) sledujem a navštevujem už desaťročia. Aj tento víkend budú chlapi na devíne...

Ano, Peter je můj mistr a kamarád ještě z dob společného státu. V šermírně "Baráku" mé bývalé skupiny Markus M už v roce 86 natočil Italskou školu šermu, které hodně pomohla řadě skupin do začátku. V té době totiž nebyl internet lidi se víc učili a méně tlachali a nebyli přesvědčeni, že hned všemu rozumí. Brzo potom dal dokupy i "němčinu" a to je moje srdeční záležitost. Je to fajn synek a super chlap (navzdory tomu, že je muslim)a pochodující knihovna. Furt mě překvapuje, že ho to baví, já se na to vyflákl po čtvrtstoletí, on půjde do dřevěného penálu v kostýmu přímo z koně.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 5. 2017 11:35

Ganče, to je jasná otázka na tebe. Tvrdil jsi, že znevýhodnil Olyka, tedy ho poškodil. Neraď mi, jak mám klást otázky. Že nejsi schopen (spíš ochoten) odpovědět, protože jsi v koutě svejch blbostí, za to nemůžu já, ale ty sám se svojí malostí.
Takže znovu.
Porovnával FOE? Pokud ano, jaký je výstup? Jak mohl porovnávat špatně, když neexistuje výstup? Pokud neexistuje výstup, co tedy činil FOE? Pokud se rozhodl pro Nikon, bylo to jen proto, že se objevil nový Nikkor? Co přesně na těch otázkách nechápeš?
Naposledy upravil BigglesO27 dne 1. 5. 2017 11:35, celkově upraveno 1
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 5. 2017 11:35

BigglesO27 píše:Takže prostě neodpovíš? Fakt se toho tak bojíš? Nepíšu o ničem jiném, stále se tě ptám na to samé a nejsi schopen konzistentně a logicky odpovídat. Mám se zeptat znovu? Je tedy pravda, že jediný důvod, proč FOE nekoupil m4/3 je onen Nikkor? Nic jiného? Nic jiného mu nevadilo?

Jsme zvědav co samozvaný tiskový mluvčí Tomáše odpoví. Přece je jasné, že musí to vědět líp než Tom.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 5. 2017 11:38

Neodpoví, snaží se to ho.no rozmazávat v kruhu už dost dlouho na to, aby aspoň trochu chlapsky přiznal, že přestřelil (i to bych bral, byť se nejedná o přestřelení ale prachsprostou křivárnu).
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom384 1. 5. 2017 12:42

Ahoj Gance, muzes mi vysvetlit proc podle tebe nejoptimalnejsi format m43 stratil od roku 2011 polovinu sveho domaciho trhu?
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2017 13:26

Na to je několik hypotéz, Ganec ti to rád vysvětli:

a) japonci chtějí pracovat s hloubkou ostrosti a nechápou, že větší HO je lepší
b) japonci neumí držet PEN "na Gance"
c) japonci nepochopili, že vše vyřeší příští firmware
d) japonci nečtou/nevěří marketingovým brožurám a press releasům Olympusu
e) japonci nečtou gancovky.sk

... opravena gramatika
Naposledy upravil pemar dne 1. 5. 2017 13:44, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 5. 2017 13:40

BigglesO27 píše:Ganče, to je jasná otázka na tebe. Tvrdil jsi, že znevýhodnil Olyka, tedy ho poškodil.
Netvrdil (ak náhodou áno, tak ma cituj). Tvrdil to o mne FOE, teda je to otázka na neho.

BigglesO27 píše:jsi v koutě svejch blbostí, za to nemůžu já, ale ty sám se svojí malostí
takto sa nediskutuje; takto len dokazuješ, že nepatríš do skupiny 1 ale do skupiny 4, na provokácie ktorých sa neodpovedá

-- 1. 5. 2017 14:56 --

tom384 píše:To je zajimavy ze sis nevsim ze v Japonsku klesl prodej Olympusu za posledni rok o 25% ;-)

2016 sales report: Olympus lost 8% sales share in Japan
Hehe, v odkaze čo si dal píšu, že poklesol o 8 a nie o 25%

tom384 píše:muzes mi vysvetlit proc podle tebe nejoptimalnejsi format m43 stratil od roku 2011 polovinu sveho domaciho trhu?
Dôvodov na zníženie podielu môže byť viac:
- trh samotný sa rozšíril o ďalších výrobcov a ďalšie formáty
- celkový trh sa zväčšil

Navyše z toho odkazu nie je jasné, koľko m43 v Japonsku skutočne stratil:
- za tú dobu podiel Olympusu dokonca stúpol skoro o 3 percentá
- zatiaľčo Olympus bol v roku 2011 tretí, v roku 2016 už bol prvý
- podiel Panasonicu nie je v tabuľke uvedený
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 5. 2017 13:56

Je mi líto, ale nemůžu jinak :
-12
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 5. 2017 14:02

Kdybych diskutoval podle tebe, Ganče, tak bych jen lhal, uhejbal a 3,14čoval na ostaní, že mi ubližujou, takže mne nepoučuj. Už jednou jsem ti říkal, že nemáš nikomu dávat rady. Jasně se tu bavíme o tom zvýhodnění/nezvýhodnění. Zcela konkrétně tvrdíš, že neznevýhodnil a jedním dechem dodáváš, že špatně hodnotil, což je jen jiný výraz pro totéž. Není třeba citovat, stačí projít pár posledních stránek, to snad nezvládneš? Proč lžeš? Protože ti prostě došly argumenty, které by se daly aspoň novohejbat? Stejně tak tvrdíš, že vlastně nehodnotil...a já nečiním nic jiného, než se tě ptám, co z tvých výroků platí. Mám ti ty otázky zopakovat? Stejně tak tu, jestli jedině příchod nového Nikkoru zapříčinil, že FOE zůstal u Nikonu nebo jestli si to vytrhl z kontextu (tvrdíš, že nevytrhl) - takže to byl tedy jediný důvod?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků