Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 30. 4. 2017 14:52

Špatný předpoklad? Opravdu jsi četl, co psal (včetně diskuzí tady)? Takže znovu, pokud dělal porovnání a to porovnání nemá výsledek (což je samo o sobě hloupost), jak mohl to porovnání udělat špatně? Já vycházím ze špatného předpokladu jen v jediném případě, že předkládáš ony špatné předpoklady.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 30. 4. 2017 15:30

Biggles: porovnával high end APS-C vs. low end m43 (byť jiné neměl k dispozici) + jak sám píše neumí s Olym tak jako s Nikonem. Tam třeba hodně udělá i aktivace eletronic first curtain shutter (nevím jestli měl FOE zapnuté či ne).
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 30. 4. 2017 16:15

Když vynechám, že to není úplně gró "sporu", tak si nejsem jist, že OM-D E-M5 Mark II (cca 27 000Kč) je low-end a D7100 (cca 22? 000Kč) high-end...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 4. 2017 17:11

Ganec píše:vychádzaš zo zlého predpokladu: FOE netvrdil, že zostal u Nikonu kvôli tomu porovnaniu, ale hlavne kvôli tomu, že Nikon vydal sklo 16-80.
BigglesO27 píše:Špatný předpoklad? Opravdu jsi četl, co psal (včetně diskuzí tady)?
Áno, čítal. Doslovne napísal:
ForeignerOnEarth píše:v té době jsem zcela normálně uvažoval nad tím, že by fotovýbavou pro mě i manželku mohlo být mFT kvůli váze, kterou manželka preferovala. Naštěstí to celé rozštípla nízká váha Nikkora 16-80/2.8-4.
=> teda skutočne to bol hlavne objektív 16-80, vďaka ktorému FOE neprešiel na Olympus

Dám ti radu do života: skús pre budúcnosť pri každej svojej argumentácii vyhľadať citáciu, ktorá tvoje slová potvrdzuje.
(možno tak včas zistíš, že niektoré udalosti sa skutočne stali inak, ako si ich "pamätáš")

-- 30. 4. 2017 18:21 --

airmt píše:porovnával high end APS-C vs. low end m43 (byť jiné neměl k dispozici)
Ono tie sklá čo porovnával nebol úplný lowend .. nakoľko v tej dobe Olympus produkoval skôr ""strednú triedu"
.. ale je pravda, že v tom čase už existovali aj PRO objektívy, ktoré by boli lepším súperom
(hoci je pravda, že lacnejší širokáč tiež neexistoval .. ak nerátam krytku)

Ja naopak oceňujem, že sa vôbec pustil do porovnania "papierovo slabšieho objektívu" s tými lepšími.
Že im aspoň dal šancu predviesť, čo v nich je .. že ich rovno nezavrhol ako nepoužiteľné :tleskani
Naposledy upravil Ganec dne 30. 4. 2017 17:25, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 4. 2017 17:22

No, takhle to je pro mně novinka, Tomáš tenkrát skloňoval hlavně kvalitu výstupu, manipulovaný raw, strukturu větviček a já nevím čeho ještě, prostě mu vadil menší snímač s jeho výkonem už i na základní iso; argument s váhou objektivu tenkrát nepadl, až teď.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 4. 2017 17:31

Ganec píše:- R. Stach nechcel pôvodne náhradu, ale len doplnok - tak si kúpil kompakt
- keď zistil, že s tým kompaktom nafotil viac fotiek ako so zrkadlovkou, tak chcel "lepší kompakt"
- no a keď už mal E-M5 a profi sklá - jediné čo ho držalo pri Canone bol teleobjektív s dlhším dosahom
(toto neviem či povedal on v tom videu, alebo som to čítal niekde inde .. alebo o niekom inom .. už si nepamätám)

Z toho je logicky zaver (ala Ganec) .. resp. dokonca to z toho priamo krici, ze Olympus (m4/3) je proste lepsi kompakt. A tak to to naozaj je, ja to tak tiez vnimam a mam doma :-)

-- 30. 4. 2017 18:32 --

Ganec píše:Vidíš u toho vrabca "HO 1-2 metre" ? ]:-<

Nie, ja dokonca vidim, ze nie je zaostrene na oko vrabca, co je dost fail a preto je dobra otazka teda, ze k comu mi je genialny CSC, ked to nevie na oko zaostrit ;)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 4. 2017 18:00

Na vtaky detekcia tvare a ostrenie na oci nefunguje ? :-O

Inak ten vystup z Olympusu naozaj nie je zly. Vyssie ISO som neskusal, ale z tej 12-40 lezu naozaj pekne a ostre fotky. Na tlac vo vacsom formate to asi nie je, ale fotit sa s tym da a pekne.

Problem je ta HO. Ak chce Olympus maly snimac z ktoreho este musis rezat aby si dostal spravny pomer stran, mal prist s normalnymi svetelnymi sklami. f1.8 na m4/3 nestaci. Olympus by potrebopval taku svoju Sigmu 18-35 ART, akurat ze vo verzii f1.4 :)
Naposledy upravil Fidko dne 30. 4. 2017 18:06, celkově upraveno 2
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 4. 2017 18:01

Nemaju mihalnice :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 30. 4. 2017 18:08

Takže Ganče, odpověď je, že Nikon je lehčí, přenositelnější? Takže by se vešel i do trenek? :O Takže jak je to s tím porovnáváním? Proběhlo? Nebo ne? Co tedy udělal špatně?Co na mých otázkách nechápeš? Nevytrhl si náhodou s tím objektivem něco z kontextu? Nepsal si, že se to snad nemá? :O A jestli ti můžu poradit (a nejspíš jo, když sis to lajsnul i ty), tak nikdy nikomu neraď ;)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 30. 4. 2017 18:24

Fidko píše:...... vacsom formate to asi nie je, ale fotit sa s tym da a pekne. Problem je ta HO. Ak chce Olympus maly snimac z ktoreho este musis rezat aby si dostal spravny pomer stran, mal prist s normalnymi svetelnymi sklami. f1.8 na m4/3 nestaci. Olympus by potrebopval taku svoju Sigmu 18-35 ART, akurat ze vo verzii f1.4 :)

Vezmu po pořadě :) Větší formát, každý ho má jinde, dejme tomu že jde 50x40cm, což býval standardní soutěžní formát při focení na film, tak to dám v pohodě (pokud to ovšem fotograf nepodojí). HO, no, tak u Oly se s malou HO nedá počítat ani na 1.4, na to je minimálně FF a ještě lépe nová F.GFX s novými zaskleními..... Správný poměr stran je 4:3 :) , už jsem si tak zvykl (fotím na 4/3 asi od roku 8 ), že když jsem nedávno prohlížel moje starší fotky z Fujiny (APS, nějaká ta 100 a něco) jsem se lekl jaké jsou to nudle a navíc, většinou v poměru 4:3 jsou pasparty v rámech z Ikey, silný argument :) . Tak asi takto.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 4. 2017 18:29

Pripustam, ze povedat, ze 4:3 je zly format je trochu odvazne a bude to skor vecou konkretne motivu. Obecne ale viac preferujem 3:2.

Co sa tlace tyka, spomenul som to len mimochodom. Pre mna osobne to nie je podstatne, tie fotky skoncia tak maximalne na FB alebo flickr. Len konstatujem, ze na vacsich snimkoch sa iste nedostatky snimaca prejavia.

Co sa HO tyka, je mi jasne, ze FF z toho nevyrobim, ale obcas skusam nejake predmety ako napriklad kvety fotit skutocne zblizka a kompenzovat tym mensi snimac, ale aj tak to nie je uplne ono. To ale hovorime o Zuiku 12-40 f 2.8. So svetlenostou F1.4 by bol vysledok pravdepodobne daleko lepsi. Skratka ... toto je problem ktory mozu ciastocne riesit len skla. Ziadna technologia.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod airmt 30. 4. 2017 18:32

BigglesO27 píše:Když vynechám, že to není úplně gró "sporu", tak si nejsem jist, že OM-D E-M5 Mark II (cca 27 000Kč) je low-end a D7100 (cca 22? 000Kč) high-end...

Né, já jsem měl na mysli samozřejmě objektivy. Už to tu bylo zmiňováno pár stran zpět. Třeba 75-300 je snad nejměkčí tele z m43, 14-42 je obyčejný plastový seťák za pár korun... jediný kvalitnější objektiv co si pamatuju byl 45 1.8. To však srovnával pokud vím s top objektivy na DX formát (co se týče ostrosti). Pokud by dal na Nikon 18-55 a nějaký 70-300, tak to taky vypadá jinak. Chápu však, že si to srovnával pro sebe a lepší objektivy na m43 neměl k dispozici, sám to v článku píše.

edit: o cenách objektivů se moc nevyjadřuju, protože u m43 mnohdy i levnější objektiv příp. jiný za podobnou cenu může být ostřejší (např. 70-300 vs. 40-150 - ten druhý stojí zlomek ceny prvního a je lepší, příp. Pana 100-300 s podobným rozsahem je lepší. Co se týče základního zoomu - např. Panasonic 14-45 nebo 14-42 II je taky úplně jinde).
Naposledy upravil airmt dne 30. 4. 2017 18:41, celkově upraveno 2
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 4. 2017 18:33

Ty pasparty jsou 4:3 proto, aby ti při správném formátu fotografie 3:2 vznikly elegantní volné pruhy nahoře a dole.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 30. 4. 2017 18:39

Těším se až se bude Ganec zase ohánět logikou...

Asi takhle... FOEho trápilo, že žena nechce fotit jeho foťákem, protože je to velká kráva a taky to, že Nikon měl v té době velmi vlažný přístup k DX, takže uvažoval o přechodu. Olympus se ale ukázal jako neuspokojivý (subjektivně samozřejmě) to znamená, že nepřešel, ale to jeho problémy nevyřešilo. Oba jeho problémy vyřešil až 16-80. Nechť mě kdyžtak Foe opraví.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 4. 2017 18:41

Osobne mi vyhovuje nudle 3:2 na krajiny a podobne, na portréty mám radšej 4:3. Ale nemám problém reznúť aj čtvereček, keď sa mi to páči. Nenechávam sa obmedzovať pomerom strán.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků