Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 23. 4. 2017 14:39

Antoninn, Cvach tenhle režim pouze četl, ale nezkoušel. V první verzi to chtělo bytelný stativ, bezvětří a mohl jsi fotit krajinu. Doma to byla fajn na interierovky. Na focení pobíhajícího kocoura fakt ne, to jsem zkoušel az kočky vylezla rozmazaná bestie. U nového OMD je podle mě ten HI.res překopaný, takže se s tím venku fotilo zase o něco lépe, ale že bych s tím fotil celý den takk to ne. Přišlo mi že třeba vodní hladina byla líp spojena. To je spíš takový praktický postřeh. Na běžné focení z ruky to není ani omylem, ale to netvrdí ani olympus.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 4. 2017 14:40

"Dutku s vystrahou"...
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 23. 4. 2017 14:48

Grimjaur píše:Bobe, nedostávají nic zdarma. Max na dlouhodobé zapujčení. Takhle jsme měl třeba v roce 2011 celou sezonu sklo 90-250/2,8 a 150/2. Minulý rok měl v průběhu třeba toho beztělového beznosorožce, Pena F a OMD 10 MKII, na techniku mám slevu, to je fakt, ale zadara opravdu ani ťuk. Na vše dávám Viktorovi svoje názory a není to jen pochvala. Ovšem na nové OMD 1 mám jako na foták jen pozitivní názor, ještě doladit video jako u panasa a jsem spokojen. Ono je fakt, že tohle je založeno na dlouhodobém kamarádství a asi to nefunguje všude. Jen jsem si jistý, že třeba Honza Nožička a další nic zdarma nedostanou.

U nás verím že nie, sme malý trh, ale v zahraničí fasujú myslím viac.
Ale je pravdou že zápožička je základ.
P.S. ale tú 90-250 závidím!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom384 23. 4. 2017 15:12

Gance, ty jak sledujes ten ekonomickej vyvoj. Jak si ted vde Olympus a Panasonik proti zbytku mirrorless s vetsima snimacema (Canon, Sony, Fuji) za posledni tri roky?
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 23. 4. 2017 15:56

Když se tu tak hezky hospodsky tlachá, tak mám jeden dotaz. V čem je výjimečná olympusí sluneční clona LH-120? :shock:
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 4. 2017 15:58

Asi je z adamantia ;-)

Nebo je uvnitř malej foťáček ...
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 4. 2017 16:02

Ono tato "mnamka" je na tom podobne, hoci je samozrejme pre vacsie sklo:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... _Hood.html

Ale ceny Olympusu su svinske. Clovek vidi na webe pekne brasne a dufa, ze sa vojde do stovky. Nooo, mozno tak za popruh.

Blesky ... radsej Meike atd...

Zase sme pritom, ze ak sa chceme hrat na premiu, mozno mali zacat snimacom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 4. 2017 16:08

Buďme spravedliví,Oly v tom není sám.
https://www.megapixel.cz/bajonetove-slu ... price-desc
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 4. 2017 16:37

kks, za tu cenu mozem mat paradny 1300mm objektiv aj s telekonvertorom a este mi ostane na Sigmu :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 23. 4. 2017 16:47

A| to jsem si říkal, jak mám drahej systém... Je teda fakt, že sluneční clony jsem nikdy neřešil jinak než, že byla u objektivu a nebo jsem koupil nějakej nevinětující univerzál.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 4. 2017 18:04

Ty clony, to je vlastne ucebnice nacenovani. Kdyz si koupite krb za 400 000 Kc, tak v nem muzete i topit drevem 100kg za 2100 Kc.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 23. 4. 2017 18:06

Dva roky a mft pujde do kytek. Mozna tri.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 4. 2017 18:18

Ten hires mod moze byt zaujimavy pri plne elektronickej uzavierke a kratkych casoch. Ale uvidime..radsej by som uvital aby robil 16mpix ale v plnych farbach plus cistejsi obraz. To by mohlo pomoct, aby sa dostal na celo.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 4. 2017 18:49

AwwA píše:Dva roky a mft pujde do kytek. Mozna tri.


Osobne si tiez myslim, ze ten system ma potencial skor ako vedlajsi fotak. On je teraz fajn, medzi CSC podla mna nema konkurenciu, ale az SONY prida objektivy a snad aj za normalnu cenu a Canon predstavi FF CSC (a on ho predstavi), nemyslim, ze mFT bude mat sancu.

Inak, prave som sa vratil z fotolabu. Mam na tri dni zapozicanu A7 s ubohym 28-70. Co uz no, lepsie ako drotom do oka. Je to ale moja panicka skusenost s FF v zmysle, ze doteraz som ho skusal len akoze mi ho dal niekto podrzat a ja som si pocvakal. Teraz sa s tym mozem aspon trosku pohrat.

No a! Vo fotolabe som sa len kratko pohral s E-M1 MK II a ... ma famozny grip. Mozno sa mi dokonca drzal lepsie nez 7D. Trosku vyssi a mohutnejsi nez na MK I. Na druhej strane, ten hladacik sa moc nezlepsil. Farby stale mimo, mozno tam posun je, ale tazko to hodnotit, kedze so MK I v podobnych podmienkach neskusal. Rozlisenie rovnake a zasekany bol tiez. Asi rovnaky problem ako pri MK I kde musim nastavit refresh rate na high, ale v MK II dost zmenili menu akze som to nenasiel a nechcel som predavaca prilis zdrzovat.

Jo este k tomu hladaciku. Po nastaveni obnovi na high nemam s trhanim na MK I problem (cim odvolavam to co som tvrdil povodne a sice, ze trha) a MK II na tom bude zrejme lepsie. Ale v zakladnom nastaveni je to na prd.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 4. 2017 19:03

ohledně toho konce mft - uvidí se, i když bude ff csc, pořád bude mít mft co nabídnout - tedy hlavně dobrou kombinaci kvality výstupu a velikosti skel. Ale kdo ví, že jo ...

ad hledáček - to nastavení se zdá divný, ale ne každý vnímá tu standardní refresh rate jako nedostatečnou. Hlavně že ti to teď vyhovuje

ad em1 m II - to není dobrá zpráva ... pro mě ... začíná ve mě klíčit idiotská myšlenka ... :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků