Úroveň fotografických znalosti uživatelů 1", 4/3", APS-C...

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 15. 4. 2017 22:39

Já myslím, že člověk by se asi sám snad ani nikam řadit neměl. Radši.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 16. 4. 2017 07:05

Tak hlavně,že dokážeš zařadit ostatní.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 4. 2017 07:58

Já pořád čekám, jestli se to téma někam zvrhne a byl to jakože nenápadný start, a nebo jestli to byl od začátku jen takový naivní pokus.... A teda zatim to vypadá na b.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod metatron 16. 4. 2017 08:12

Ja ked som uvidel nazov temy, mi to pripadalo ako zápalka hneď ;)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 16. 4. 2017 22:58

Jestli někdo chce flame, tak snad raději tak trochu beze mne...
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 18. 4. 2017 14:28

tak si udělej další kategorii.

vím o člověku co má Canon 5D mII (před více než rokem, takže dnes už možná III...) a je to čiste nefotograf. čili jen fotky rodiny co by udělal jekýmkoli mobilem. fotky vůbec neupravuje, fotí do jpg, jediný výstup je prohlížení na 13" notebooku. když jsem se s ním bavil, neměl ambice nějak se fotografii věnovat.

a proč má fullframe? protože na to má, peníze neřeší. Kdyby 1D nebyla dvakrát těžší a větší koupí si tu.

co na to sociovýzkum? :)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dabass1 18. 4. 2017 17:21

Teď jsem teprve narazil na tohle téma. Fotografické znalosti - jako znalost hardwarové techniky, nebo znalost nezbytného fotografického softwaru na zpracování, nebo znalost fotograficky výtvarné invence (kreativnosti), nebo znalost podnikatelského prostředí fotografie? Pravděpodobně i jiné...
Tohle téma je podle mého natolik široký záběr, že na každé mnou vypsané kurzivou by mohlo být téma se samostatným vláknem...
Dabass1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 4. 2017 17:36

Řekeněme, že spíše ty první dvě položky seznamu a trochu i ta třetí.

-- 18. 4. 2017 19:21 --

sesty píše:tak si udělej další kategorii.

vím o člověku co má Canon 5D mII (před více než rokem, takže dnes už možná III...) a je to čiste nefotograf. čili jen fotky rodiny co by udělal jekýmkoli mobilem. fotky vůbec neupravuje, fotí do jpg, jediný výstup je prohlížení na 13" notebooku. když jsem se s ním bavil, neměl ambice nějak se fotografii věnovat.

a proč má fullframe? protože na to má, peníze neřeší. Kdyby 1D nebyla dvakrát těžší a větší koupí si tu.

co na to sociovýzkum? :)


To, že je toto už skutečně extrém.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tefe 19. 4. 2017 15:38

Neviděl bych to jako extrém. Znám takové lidi, jeden z nich má Nikon 810+24-120 objektiv, jiné sklo nemá, nastavený jpeg, plná automatika. Používá zrcadlovku, protože se mu líbí jako kousek vyspělé techniky, po zrcadlovce toužil jako student za bolševika, to si ji nemohl dovolit.
Dnes si vždy koupí poslední model, ten předchozí odloží do skříně. Cenu neřeší, protože nemusí.
tefe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mawe47 30. 5. 2017 18:16

su uzivatel m4/3 em1, fotim strasne, moje fotky se mi vetsinou vubec nelibi ale nevim, jak je mit lepsi... :( je mi jasny, ze kombo ktery mam pritom poskytuje vysoky potencial z toho neco vyzdimat, ale... :(
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 31. 5. 2017 02:30

to je jenom Luňak Petr s jiným nicem
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 4. 6. 2017 02:17

Ten nick Mawe47 byl regnut v roce 2006.... :hm
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 4. 6. 2017 06:01

a "urazenim" PL ale tenhle sociovyzkum navic moc nevylepsite :D
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 4. 6. 2017 18:46

Já už nic nechápu - post z 30. 5. 2017 19:16 - pokus o trolling? Nebo to mělo bejt myšleno vážně?!
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 4. 6. 2017 20:32

Odpovidam na

v dnešní době už bychom mohli snad i říct "ti, co fotí na foťák a ne mobil" - nicméně pořád to budu více specifikovat - tj. uživatele přistrojů s čipem 1", 4/3" či APS-C a (logicky) možností nastavit "plný manuál" - jak u nich hodnotíte jejich znalosti?

nemuzu proste hodnotit sama sebe?

fakt, ze sem z nejakyho duvodu koupila m4/3 a jeste haluzove mela uplne krasnou cenu, pac chlapik fakt hodne spechal proste neznamena, ze to umim vyuzit a mam dobry fotky. Nemam.

No a ze cely tohle vlakno ma zajimavej uvod a jinak divnej prubeh? nedokazuje muj komentar spis jen to, ze proste fakt existujou lidi, kteri by takovy fotaky ani mit nemuseli, protoze s cimkoli jinym by pravdepodbone vysledky byly prakticky stejny? Nebo je jen dovoleno to psat o jinych, ale kdyz to nekdo rekne sam o sobe, tak je to hned trolling?

ano, priznavam se bez muceni. Nemam ani cit, ani technicky znalosti. Ale kdyz uz ten fotak mam, tak co... tak ho pouziju, ze jo...
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků