Zrcadlovka do 25 tisíc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod CruiserCZ 4. 4. 2017 14:18

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit s výběrem zrcadlovky včetně objektivu cca do 25 tisíc. Na co budeme zrcadlovku používat ? Hlavně na cesty, tedy památky, krajinu, také budeme fotit sebe s krajinou a památkami :D Co se týče videí, bude to příjemný bonus ale hlavní jsou fotky, na video kdyžtak použijeme mobil. Také bychom rádi nějaký větší rozsah, tedy zřejmě nějaký univerzál. Pokud budu chtít vyfotit nějaké zvíře, tak bych ho rád přiblížil.

Chtěl bych i pokud možnost dobré fotky za nízkého osvětlení, takže bych časem přikoupil nějaký pevný objektiv s malou clonou.

Nejsem v zrcadlovkách zatím zběhlý, takže pokud je můj příspěvek nějakým způsobem vtipný nebo blbě napsaný, tak jsem vás alespoň pobavil.

Jako kandidáta mám Nikon D5500 + 18-105mm. Případně něco od Canonu, tam ale nevím, co vybrat.

Díky všem za odpověď
CruiserCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 4. 4. 2017 23:41

Určitě víš, že chceš zrcadlovku? :-)

Jinak s tímto využitím, kde ti nejde o rychlé snímání (sport) ani o časté použití na video, je prakticky jedno, co z aktuálních foťáků na trhu koupíš, kromě těch úplně nejlevnějších. Určitě si to zajdi někam pořádně osahat, ať víš, jak ti to padne do ruky, jak je to težké, jak má rozmístěné ovládací prvky nebo jak ti bude vyhovovat hledáček. To ti testy na internetu nezprostředkují a v některých případech dokáže rozhodnout, že ti to vybraný model v ruce připadne jako hračka. Taky je dobré podívat se, čím fotí tví kamarádi, abyste si případně mohli půjčit nějaké objektivy a příslušenství, což má taky své výhody.

Na krajiny a památky bys asi využil i objektiv s širším záběrem (něco jako 16-85), ale to bude asi mimo rozpočet. 105 je na konci "na přiblížení" taky relativně málo, 18-140 by v tom mohlo odvést lepší práci (a je to i o kapku novější a obrazově lepší objektiv).
Ale i Canon nebo Pentax mají v daném rozsahu alternativy, takže vyraz do obchodu a zkoušej.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 4. 2017 00:22

Jj, Pentax má v nabídce velmi slušné zrcadlo, odpovídající tvým požadavkům - :
https://www.vkfoto.cz/pentax-k-70-da-18 ... da-50-1-8/

Ale jak píše pike01, i jiní.
A také souhlas s jeho otázkou - určitě chceš zrcadlovku ? :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 5. 4. 2017 07:11

Puntíkova nabídka je velmi dobrá, do 25k toho nikde asi víc nedostaneš. Ještě jsem objevil za 26k Nikon D5500 + Nikkor 18-140:

http://www.afoto.cz/prodej/D5500---18-140-mm-VR

D5500 má oproti Pentaxu dotykovej displej, v menu lze např. nastavit aby fungoval jako touchpad při koukání skrz hledáček (volba ostřícího bodu). Pentax sice nemá dotykáč, ale má roller navíc, větší hledáček, pravděpodobně odolnější tělo... a navíc dostaneš pevnou padinu.

K tomu, jestli je potřeba zrcadlovka - pokud chceš s foťákem i širokorozsahovej zoom a to vše do 25k, tak mezi bezzrcadlovkami myslím není nic moc na výběr.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 5. 4. 2017 07:42

Taky možná by se vlezl s něčím jako E-M10 a 14-150 (nebo 12-50), ale na to zde jsou jiní experti, kteří se určitě za chvíli vynoří :D Sony nebo Fuji už bude cenově asi mimo.
Jinak ten Pentax je určitě dobrá volba.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 5. 4. 2017 08:23

Almik: Koukal jsem na ten výber AF dotykem a přijde mi to super (ale nemám vyzkoušeno). Že by to něco takového chtělo, mě napadlo už dřív. Doufám, že to Nikon u nových těl bude mít taky.
hoax
Návštěvník


Odeslat příspěvekod pike01 5. 4. 2017 09:03

Pokud tazateli nebude vadit, že 700D je modelový rok 2013 :-)

Jinak AF dotykem na zrcadlovce není až taková výhra, jak by se mohlo zdát, není to mobil. Určitě nutné vyzkoušet předem.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 5. 4. 2017 10:17

A urcite je potreba tahat zrcadlovku? Brasnu navic? Ja jen, aby neskoncila doma ve skrini a 25 tisic pryc.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flayer 5. 4. 2017 10:25

Viděl bych to na D5300:
http://www.softcom.cz/eshop/nikon-d5300 ... 39289.html

A k tomu bazar 18-200 (VR1 - cca 7500kč, VR2 - cca 11000kč), popř. 18-300.

Popř. co tohle?
https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparat ... 100mm.html
Flayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CruiserCZ 5. 4. 2017 12:25

Díky všem za odpovědi. Nám jde hlavně o to, abychom si s těmi fotkami mohli vyhrát, jak při pořizování tak potom v následné úpravě na PC.

Mám Galaxy S7, což jsem si myslel, že bude na takovéto focení na cestách stačit, ale opak je pravdou. Stačí to sice na různé momentky, ale fotky z dovolené bych tomu svěřit nechtěl. Co se týče zoomu, tak rozhodně nemusíme mít nějaký extra dosah. Takže si myslím, že by 18-105mm mohlo stačit / případně 18-140 ale ten už je dražší. Teď už jen vybrat tělo.

Co jsem bohužel zapomněl dopsat, že 25 000 je ideálně cena vč. příslušenství (baterka, brašna, paměťová karta aj..)

Co se týče kompaktu, tak na tom jsme se s přítelkyní shodli, že nechceme.
CruiserCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 5. 4. 2017 13:56

No, ony nektere kompakty foti prakticky stejne jako zrcadlovky, obzvlast, pokud k tem zrcadlovkam (a tedy i bezzrcadlovkam) vezmete nejaky zakladni zoom.

Pokud to ale ma byt bezzrcadlovka, vezmete neco z bazaru. Starsi telo vyssi rady a nejake lepsi sklo a mate vystarano. Pokud vas to nechytne, tak to o pul roku pozdeji prakticky bez ztraty pustite dal.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 4. 2017 14:23

Pokud počítáš s hraním si se zrcadlovkou, ber takové tělo, které má funkci mikroadjustmentu, tedy doladění přesnosti autofokusu na ten který konkrétní objektiv, který v budoucnosti budeš používat (což se, mimochodem, bezzrcadlovek netýká). Zůstat u jednoho, dvou objektivů je málo pravděpodobné a s každým pak běhat do servisu na seřízení..... ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 5. 4. 2017 15:04

Několikrát jsem zažil u známých tento postup: nejprve si před létem koupili levnou zrcadlovku s nějakým zoomem se světelností f/3.5-5.6 typu 18-105, 18-140, 18-135 a podobně, no a k Vánocům si pak dokoupili světelné sklo 35/1.8, 50/1.8 nebo 85/1.8. Pokud kompakt s menším snímačem může nějak konkurovat tomu nesvětelnému zoomu (já si to tak úplně nemyslím, ale to je jedno), pak s tím f/1.8 sklem se bez diskuzí dostali někam úplně jinam. Ono je to pro běžné focení šikovné mít na léto nejprve ten dlouhý zoom a pak ty Vánoce v tom interiéru fotí světelným sklem a o těch svátcích najednou jako kdyby tentýž foťák dostal podruhé, protože s tím pevným sklem se objeví najednou úplně jiný rozměr fotografování. Já jsem k tomu ještě úspěšně doporučoval nějaký levný systémový blesk, třeba Metz k vyklopení do stropu, aby ten rozdíl v interiéru oproti focení nesvětelným zoomem byl jó hodně vidět. ;-) (pochopitelně, že rozsvícený vánoční stromeček se bleskem nefotí, i když zrovna rozsvícený vánoční stromeček ve tmě vyfotí 99,99% lidí blbě čímkoliv)
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CruiserCZ 6. 4. 2017 09:32

Co si myslíte o Canon EOS 100D + Sigma 17-50mm ?
CruiserCZ
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků