Vymenit Panasonic FZ-1000 za mirrorless ???

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 15. 2. 2017 01:53

Bob222 ten panas lumix 12-60/3,5-5,6 neni ostry udajne ale skutecne. Je to podobne jako 14-45, o ktere snad uz nikdo nepochybuje ze to byl jeden z nej setaku u MFT. Kdyby to byla nepouzitelna kase tak letu z baraku. To jen aby rec nestala.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2017 08:48

údajne som napísal, preto, lebo som ho v ruke nemal a nerád píšem a vychvaľujem niečo, čo nemám odskúšané.
Stačí že tu máme pár expertov, ktorí sa oháňajú sklami ktoré nevideli ani vo výklade (ma zabilo jak Ganec doporučoval 12-35/2,0 a redukciu - to už bol level brouk Pytlík)

P. S. Otázočka, ktorý je lepší v tom rozsahu od 12 do 20, 12-32 alebo 12-60? Lebo jeden z nich určite zoberiem...
Naposledy upravil bob222 dne 15. 2. 2017 10:42, celkově upraveno 1
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milan.44 15. 2. 2017 10:27

Zdravím, když už jsem zde narazil na objektiv 12-60/3,5-5,6 - byl by tento objektiv vhodný jako základní případně i pro Olympus E-M10 II - nebo je lepší vždy brát jak tělo tak i sklo od stejné značky ? Děkuji.
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 15. 2. 2017 10:56

Lepší to je, když je to v setu, protože to vyjde levněji :) ...Jinak je to jedno.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2017 11:18

milan.44 píše:Zdravím, když už jsem zde narazil na objektiv 12-60/3,5-5,6 - byl by tento objektiv vhodný jako základní případně i pro Olympus E-M10 II - nebo je lepší vždy brát jak tělo tak i sklo od stejné značky ? Děkuji.


Olympus stabilizuje aj Panasonic objektívy, takže ak vyhovuje rozsah (určite je podľa testov a výsledkov podstatne lepší ako podobne rozsahový olympus 12-50, pokiaľ teda nejde vyslovene o makro)...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martin0134 15. 2. 2017 16:27

Ja uz mam doma ten 12-60 mm od panasonicu a aj pevny 25mm 1.7 , uz cakam len kym sa zbavim tej fz-1000 a hned kupujem gx80 + 12-35mm (ked sa mi nebude chce brat zo sebou 12-60) .

Este kupim potom v buducnosti svetelny s dlhsim ohniskom , ale nastava otazka : Zobrat Oly 45mm 1.8 alebo sa oplati priplacat za Panasonic 42.5mm 1.7 ?
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 2. 2017 17:55

Tyhle objektivy mám oba. Popravdě řečeno, těžko hledat rozdíl, oba jsou podle mě excelentní. Asi bych využil toho, že ten Panasonic je taky stabilizovaný a bude ti doplňovat stabilizaci v těle.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod martin0134 15. 2. 2017 21:09

Inak ten Panasonic 12-60mm som kupil novy z bazosu za 220 e . Predaval ho tipek co ho kupil v sete s G80 s nim ho vysiel ten objektiv cca 100 e , cize na tom objektive este pekne zarobil , ale nechcel zjednat ani za boha cenu nizsie a to som sa snazil ho ukecat . Ale lepsie za 220 e ako za dvojnasobok v shope .
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 2. 2017 00:34

Bobe, to fakt nevim, tu 12-32 jsem mel v rukach jen kratce. Jinak tvemu postoji k tem sklum rozumim. Ta cvachova rada skrz 14-35 byla fakt super, kdybyhc to sklo neznal dobre tak to prejdu. Ale ten clovek jede jen podle papirovych parametru a navic jeho prani a ideu nemuze nabouravat prizemni realita.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 2. 2017 06:53

Bob222

Bohužel 12-60 zase nemam já, takže ti nemůžu dát porovnání. 12-32 jsem koupil v setu za cca 2500 příplatek. První dojem byl trochu úlek - malý, plastový, po zapnutí nevyjede sám, ale musíš ho pootočit do provozní pozice.

První snímky mě šokovaly, protože jsem čekal průměr, ale byly ostrý a dobrý ...

Zkoušel jsem fotit a porovnávat (okometricky) různý krajinky, vázičky a knížky v knihovně ... :-) klasika ... no a prostě OK.

Takže v setu to rozhodně je výborná volba. A je fakt malej a stabilizovanej.

Jediná nevýhoda je, že je o dost kratší - 64 vs 100 je rozdíl.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod martin0134 21. 2. 2017 21:36

Caute , tak uz mam doma tuto zostavu . Dnes som skusal prvy krat video s tou 25-tkou , ale mam celkom problem s automatickym ostrenim . Mam nastavene AFF a cele video je raz ostre a raz pokus o doostrenie s uplnym rozmazanim celeho obrazu alebo nevie len trochu doostrit pri malom pohybe :roll: .Pekne ukazuje ten stvorcek ze ma ostrit na oci a pritom zacne ostrit na koberec za nim . Tocim 8 mesacneho synovca , ktory sa este moc nehybe a ostrenie nedokaza doostrovat minimalne pohyby pri videu . Neviete , kde moze byt problem ? Nepride mi to moc normalne ...
Přílohy
20170220_20452.jpg
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin0134 28. 2. 2017 19:01

Chcel by som upozornit buducich majitelov Panasonicu GX80 a pripadne mozno aj inych novsich Panasonicov , ze ak planuju fotak kupovat aj na tocenie videa a chcu pouzivat aj auto focus , tak pre mna osobne velke sklamanie . Fotoaparat proste pri pohybe absolutne nepreostruje a to pri akomkolvek nastaveni AF , zaostrovat zacne az ked sa pohybujuca osoba alebo predmet uplne zastavi ..... a to sa ani nemusi hybat osoba na videu staci ked je fotak v pohybe , ze s nim viac ako je normalne hybete tak robi to iste . Nechapem co to ma od panasonicu znamenat , moj byvali FZ-1000 ostril paradne , ostrenie AF videa je asi to najhorsie co som doteraz mal , len nechapem preco sa nikde v recenziach o tomto nepise .

Kuknite videa inych ludi , to iste robi aj mne :

https://www.youtube.com/watch?v=jX7KbJZtqjM

https://www.youtube.com/watch?v=uA9V_1c9zlw
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 2. 2017 19:35

Martin

Zkus spíš režim AFS
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 3. 2017 00:05

Autofokus je na Panasu G80 naprosto v pohode. Jinak pro nataceni casto pouzivam i manualni skla a pochopitelne i bocni ostreni. Proste normalni veci se toci s monitorem, zapnutym FP a dalsi vybvou, ktera je casto nejde jinde nez jen cena samotneho tela. G80 je pro video z ruky vic nez dobry stroj a to rikam i s ohledem na to ze profesne pouzivam kamery, ktere jsou dva i tri rady drazsi. Tak bych prosil nesirit paniku.
Jinak k YT je treba si uvedomit, ze nevime na co a jak mel treba ten co tocil DJI zaostreno, jako pokud nekdo nasmazi na bilou a divi se ze se nechyta AF, tak to je spis na odborby seminar u lektora Chocholouska. To druhe video neni panas G80 , ale GM1. A to nebudu komentovat, tohle jsem v rukach nemel. Za sebe muzu rict ze mi takove svinstvo nedelala ani stara GH2. A G3 taky ne a to je s ostrenim G80 o dost jinde
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin0134 1. 3. 2017 11:25

Ano toci sice bieli dron ,ale ide o to ,ze mne sa to ostrenie sprava rovnako ako na videu a to tocim maleho synovca ,ktory prave zacina stvornozkovat a kazde video mam pri pohybe neostre.
martin0134
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků