Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metatron 8. 2. 2017 22:20

Dudisko, fajn fotky. Ale keby si mal stabilizaciu,mohol by si to fotit na 1/60 a boli by ludia ostri. Mas proste zly fotak... :D
Ze ta toto nenapadlo, pozicat si od brachu.... ;)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 2. 2017 22:33

Sice me u nej zlobi spolehlivost ostreni, pokazde kdyz namacku AF, tak to vzdycky jakoby zacuka. To mi zadny Nikkor nedela, u Nikkoru kdyz je zaostreno, tak se ani nehne a muzu mackat AF cudl treba stokrat. Zatimco Tamron ma tendence si to furt "overovat", coz ma za nasledek docela dost odpadu, hlavne pri nizke hladine osvetleni :( Tak nevim, jestli to je vlastnost 15-30 obecne, nebo nejakej prapodivne rozhozenej kus. Coz mi neprijde pravdepodobne, nebot kdyz pouziju prisvetlovaci diody externiho blesku, tak je uspesnost presneho zaostreni 100% :hm

Pockam, jestli vyjde Samyang 14/2.4 na Nikon, urcite bych ho za Tamron vymenil, no do te doby s nim budu zit, protoze opticky je vazne povedenej, viz:

f/2.8
Obrázek
f8
Obrázek

Clonu f/2.8 prozrazuje v podstate pouze vinetace.
Co se stabilizace tyce, na fotky nejaky efekt ma, da se udrzet i pul vteriny, sem tam i vterina, ale teda pri videu je jeji prinos zanedbatelny :( Takze uz jsem z ebay objednal "steadycam".



Fotky z posledniho plesu zde, kdyby se chtel nekdo mrknout, je to mix prave Tamronu 15-30 a Nikkoru 28/1.8:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1326815904043869.1073741892.735619713163494&type=3
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2017 10:58

My na plesy moc nechodíme, ale včera jsme byli na imatrikulačním plese gymnázia, kam byla přijata Micina, měla tam tentokrát hlavní roli, organizovala jejich třídu, ale stačila si i na chvíli vypůjčit D500 se Sigmou Art, takže po delší odmlce jedna z fotografií "Made by Micina":

Obrázek

Mimochodem, tohle by byl dobrý test pro Nikon nový Nikon 105mm nebo SIgmu 85 Art.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 2. 2017 14:30

Kdyz se podivam na ty fotky PEMAR/MICINA, tak v delsim casovym horizontu to vypada jako nejaky ukrutny experiment.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2017 14:37

Ještě jedna z plesu "Made by Micima", asi bych to ani nemusel psát, je docela poznat, že fotí jinak:

Obrázek

Sigma 50mm Art
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 2. 2017 16:40

Dám jednu takú netradičnú s 50mm objektívom. A7rII + Sony Zeiss Planar 50/1.4
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 11. 2. 2017 18:09

Samyang 85mm f1,4
IMGP2044.jpg
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nakl 13. 2. 2017 09:40

landov píše:Ja len k tomu kalibrovaniu monitora. Ked som nedavno kupoval Eizo CS230, tak som sa zacal obzerat po nekjakej kalibracnej sonde. Chvalabohu som si predtym ale zavolal do Eiza CZ a tam mi pan Svec (vdaka) velmi pekne vysvetlil, ze pokial to nepotrebujem kalibrovat na nejaky specificky ucel, tak tovarenska kalibracia je viac ako dostatocna.
Takze pouzivam tovarensky sRGB rezim a nic neriesim. Aspon mam vnutorny pocit, ze tovarenska kalibracia je u Eizo asi na najvyssej urovni z predavanych znaciek na trhu.


To je užitečná informace.
nakl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chlapcisko 14. 2. 2017 12:58

Zatiaľ je jasné to, že Micinu s pemarom spája aj to, že kým on si rád na tajňáša fotí mladé baby, micina nepohrdne príležitosťou odfotiť si mladých chalanov :)
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 14. 2. 2017 20:01

Micina na rozdíl od mne nemá zábrany, kvůli fotce si klidně lehne na schody nebo jde fotit třeba na místa, kam bych fotit nešel, holky a kluky zatím moc neřeší, na rozdíl od některých spolužaček:

Obrázek

Sigma 50mm Art, autor: Micina
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 2. 2017 21:59

nakl píše:
landov píše:Ja len k tomu kalibrovaniu monitora. Ked som nedavno kupoval Eizo CS230, tak som sa zacal obzerat po nekjakej kalibracnej sonde. Chvalabohu som si predtym ale zavolal do Eiza CZ a tam mi pan Svec (vdaka) velmi pekne vysvetlil, ze pokial to nepotrebujem kalibrovat na nejaky specificky ucel, tak tovarenska kalibracia je viac ako dostatocna.
Takze pouzivam tovarensky sRGB rezim a nic neriesim. Aspon mam vnutorny pocit, ze tovarenska kalibracia je u Eizo asi na najvyssej urovni z predavanych znaciek na trhu.


To je užitečná informace.


To je pekna blbost, to bys musel mit kolem pocitace 18% sedou na zdech, osvetelni bez barvy atd. Jak nouzovka, mozna.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 2. 2017 22:41

Eizo dava k monitorum profily na denni svetlo s ruznou teplotou. Staci si vybrat, nemit barevny zdi a vedet, za jakych okolnosti profil plati. Kdyz jsem koupil svoje Eizo, vzal jsem velkoformatovy vytisk sve fotky od dobreho studia a vybral jsem si profil, ktery se za danych podminek (dana mistnost, polojasno, konec jara, slunce vysoko...) shodoval s vytiskem. Fotky, ktery jsem napriklad upravoval pri umelym osvetleni, pred tiskem vzdycky na monitoru zkontroluju nebo doladim za podobnych podminek. Funguje to tak dobre. Blbost pro amatera je mit 25 profilu podle aktualnich zaclon a rozsvicenych lampicek ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 2. 2017 22:50

Dolgor: nevim proč mluvíš o 25 profilech, podle me je blbost si koupit Eizo a nemit k nemu sondu. To se da koupit Dell a vyjde to ve vysledku na stejno, jen to bude stat 1/3 nebo bude ten monitor 3x vetsi. Vlastně ti tam bude ještě chybět stinitko, takže nebudeš takovej frikulín.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 2. 2017 23:14

Sondu si muzes koupit casem nebo si obcas nekoho se sondou zavolat. Tovarni nastaveni je dobry pro podminky, jaky jsem popsal, takze se da pouzit s dobrym vysledkem. U Dellu nevis, jaky kus dostanes a ktery k-u-r-v-i-t-k-o ti ho za tri roky znehodnoti.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 15. 2. 2017 07:07

Lotrandor píše:Dolgor: nevim proč mluvíš o 25 profilech, podle me je blbost si koupit Eizo a nemit k nemu sondu. To se da koupit Dell a vyjde to ve vysledku na stejno, jen to bude stat 1/3 nebo bude ten monitor 3x vetsi. Vlastně ti tam bude ještě chybět stinitko, takže nebudeš takovej frikulín.

No tak toto je IMHO blbost .
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků