Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2017 18:16

No vida, a je to vonku :) Ešte daj tú nepodarenú foto :)

-- 13. 1. 2017 19:23 --

basa333 píše:xe1: ono se s tím taky musí umět trochu dělat a nenechávat všechno jen na automatice (tím neříkám, že to děláš ty) - zkus se podívat na tohle, oni to nejsou jen zuby a moiré https://www.youtube.com/watch?v=RcHG61wg7xo


S moiré vo videu už nič moc neurobíš. Za posledné roky mám skúsenosť s videom z FXE1, FXT1, FZ1000, GX8.
Keby mi nazáležalo na financiách idem do GH5, Sony 6500, event OLY, ak som masochista Tak Fuji do modelu až po XT1. Svoj subjektívny názor nikomu nevnucujem.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2017 19:51

https://uloz.to/!lVHTtYT86QAd/xe1s2751zx-jpg
https://uloz.to/!9qcfO9KZD16j/dscf3544zx-jpg
https://uloz.to/!cxazRMvt4vcT/dscf1529zx-jpg

Bezcenné foto, zamerané skôr na situácie kde má X trans problém v nevyhovujúcom RAW konvertore
Prevod zo Zoneru X

-- 13. 1. 2017 21:03 --

metatron píše:FXE1 a nemal by si pls.nejaku ukazku na porovnanie, to iste foto cez LR a cez ZonerX ? Znie to zaujimavo,az moc...

viewtopic.php?f=1902&t=1200984&st=0&sk=t&sd=a&start=2520
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2017 22:23

FXE1 píše: Ale chcem Vás upriamiť na Fuji Raw, s ktorým som sa roky trápil, teraz sa mi zdá X trans bez chyby. Vraciam sa k starým Rawom a znovu prerábam. Nemám dôvod Vás klamať, žiadny akvarel, žiadne mazanie jemných prírodných textúr. Fuji už dávno nemám. Iba sa vraciam k starým Rawom.

:D :D :D
tak ideš si znovu pre XE-1? :D
Divíš sa mojím reakciam v predch. príspevkoch? Najprv fanatik do X-Trans, potom viacročný fanatik-odporca X-Trans, ktorý zúrivo kopal do všetkého s visačkou X-Trans (stačí si spätne pozrieť svoje príspevky len na tomto fóre) a teraz je to znovu na najlepšej ceste k fanatizmu do X-Trans. Drvivá väčšina fotografou sa s X-Trans "netrápila" a tobôž nie roky, ale tešila sa so super výstupov. Ty si sa trápil...
Netreba hľadať problém skôr v sebe, ako v X-Trans, FXE1 ?
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod basa333 14. 1. 2017 05:47

fxe1: stáhl jsem jen první foto a nevidím na něm vůbec nic negativního, ani při velkém (300%) zvětšení, nevidím důvod stahovat ty další obrázky. ono ani to video nebude jen o natáčení testovacích tabulek. myslím, že kdo chce nějak negativně hodnotit, najde mouchy na každém systému. jinak zoner x používám už poměrně dlouho, je pravda že LR na fuji dobrý není.

ještě k tomu videu: samozřejmě si asi nikdo nebude kupovat fuji jen kvůli videu, ale při manuálním nastavení správných hodnot není výstup zas až tak špatný. je to prostě doplňková funkce a to musí každý akceptovat, fuji je hlavně o fotkách a ty jsou mimo jakoukoli diskuzi. a ano, vlastním xt-1, kdyby ses chtěl zeptat.
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 1. 2017 06:41

Allien driver píše:
FXE1 píše: Ale chcem Vás upriamiť na Fuji Raw, s ktorým som sa roky trápil, teraz sa mi zdá X trans bez chyby. Vraciam sa k starým Rawom a znovu prerábam. Nemám dôvod Vás klamať, žiadny akvarel, žiadne mazanie jemných prírodných textúr. Fuji už dávno nemám. Iba sa vraciam k starým Rawom.

:D :D :D
tak ideš si znovu pre XE-1? :D
Divíš sa mojím reakciam v predch. príspevkoch? Najprv fanatik do X-Trans, potom viacročný fanatik-odporca X-Trans, ktorý zúrivo kopal do všetkého s visačkou X-Trans (stačí si spätne pozrieť svoje príspevky len na tomto fóre) a teraz je to znovu na najlepšej ceste k fanatizmu do X-Trans. Drvivá väčšina fotografou sa s X-Trans "netrápila" a tobôž nie roky, ale tešila sa so super výstupov. Ty si sa trápil...
Netreba hľadať problém skôr v sebe, ako v X-Trans, FXE1 ?


Ja sa u Teba nečudujem ničomu, sektu neriešim. ;-) Nie si Ty ten bývalý Milan, z ktorého tu majú poniektorý nočné mory ? Máš nejaký komplex a pravdepodobne nie si schopný posunu a ani vývoja, to ale nie je môj problém. A k Fuji nepôjdem, pre mňa mal aj kopu iných nedostatkov. A máš pravdu, drvivá väčšina u Fuji neriešila RAW , rezignovala na JPEG . (veď je najlepší v galaxii) :) Ľutujem, že som pozornejšie nečítal ako foto ABC vtedy popisoval Fuji.

-- 14. 1. 2017 07:47 --

basa333 píše:fxe1: stáhl jsem jen první foto a nevidím na něm vůbec nic negativního, ani při velkém (300%) zvětšení, nevidím důvod stahovat ty další obrázky. ono ani to video nebude jen o natáčení testovacích tabulek. myslím, že kdo chce nějak negativně hodnotit, najde mouchy na každém systému. jinak zoner x používám už poměrně dlouho, je pravda že LR na fuji dobrý není.

ještě k tomu videu: samozřejmě si asi nikdo nebude kupovat fuji jen kvůli videu, ale při manuálním nastavení správných hodnot není výstup zas až tak špatný. je to prostě doplňková funkce a to musí každý akceptovat, fuji je hlavně o fotkách a ty jsou mimo jakoukoli diskuzi. a ano, vlastním xt-1, kdyby ses chtěl zeptat.


Ale to som presne prezentoval, že kupodivu to Zoner X zvláda veľmi dobre. (fuji nedokázalo vydať vlastný kvalitný konvertor) Informácie o XT1 mám veľmi podrobné každodenné a nie pozitívne. Ale verím že , XT2 je istý posun.

A k tomu kvalitnému videu, v cenovej ralácii XT1 je to dnes povinnosť. Hold, ale niekto sa s trápi s niečim, čo majú ostatný dávno zvládnuté.
To zas bude haló, keď bude prezident s "radosťou a hrdosťou" oznamovať 5 osú stabilizáciu na snímači :) - možno niekedy

P.S. A teraz začne Allien peniť :-[ Lebo v kostole nemôžeš vstať a povedať, pán farár, ja s Vami nesúhlasím...mám na to iný názor

-- 14. 1. 2017 08:15 --

Basa 333 , nasmerujem na Teba Vixena, ten má kopu starostí z XT1, možno spolu nájdete vzájomne prospešné rady alebo riešenia.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod basa333 14. 1. 2017 07:21

nevím, jaké máš informace (cituij: Informácie o XT1 mám veľmi podrobné každodenné a nie pozitívne). já už jsem přestal sbírat informace o senzorech a rozlišeních a testovacích tabulkách a peepovat pixely. kdyby se všichni stejně intenzivně jako o testovacích tabulkách zajímali o kvalitu svých fotek, bylo by na světě hezky. na všech fórech se probírají hlavně rozlišení senzorů, ostrost objektivů a bokeh (většinou na nějakých srágorách v obýváku na poličce) a jen málokdo ukáže, v čem mu ty údajné nedostatky vadí v reálné praxi. ukaž mi fotky (nebo videa?), kde fuji nestačí na tvé umělecké nároky a já skloním hlavu. takto bychom mohli diskutovat o každé značce. mně se fuji líbí hlavně kvůli výstupu v jpg (ano, občas fotím i do RAW) a lehčím a kvalitnějším sklům. jistě jsou i lepší foťáky, ale ne každý je tichý a nenápadný jako fuji. pro mé nároky je to standard, který mne uspokojuje a snažím se spíš koukat co fotit a ne čím fotit.
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 1. 2017 07:24

Poprosím tiež verejne, narušeného Luňáka, aby mi súkromnú poštu nazahlcoval svojou konšpiračnou teóriu ohľadne WTC. Pri troche inteligencie si hádam na to nájde vhodnejší web.
Alebo aj nie :)
Ďakujem

-- 14. 1. 2017 08:31 --

basa333 píše:nevím, jaké máš informace (cituij: Informácie o XT1 mám veľmi podrobné každodenné a nie pozitívne). já už jsem přestal sbírat informace o senzorech a rozlišeních a testovacích tabulkách a peepovat pixely. kdyby se všichni stejně intenzivně jako o testovacích tabulkách zajímali o kvalitu svých fotek, bylo by na světě hezky. na všech fórech se probírají hlavně rozlišení senzorů, ostrost objektivů a bokeh (většinou na nějakých srágorách v obýváku na poličce) a jen málokdo ukáže, v čem mu ty údajné nedostatky vadí v reálné praxi. ukaž mi fotky (nebo videa?), kde fuji nestačí na tvé umělecké nároky a já skloním hlavu. takto bychom mohli diskutovat o každé značce. mně se fuji líbí hlavně kvůli výstupu v jpg (ano, občas fotím i do RAW) a lehčím a kvalitnějším sklům. jistě jsou i lepší foťáky, ale ne každý je tichý a nenápadný jako fuji. pro mé nároky je to standard, který mne uspokojuje a snažím se spíš koukat co fotit a ne čím fotit.


Nie, jeho problémy sú konkrétne, veľký odpad kvôli neostrosti, pri elektronickej uzávierke o čosi menej, nelogické chovanie v plne manuálnom režime, problém s firmware atď... ja už mám mokré plece od jeho sĺz :)
Možno mu poradíš alebo dospejete k názoru , že sa jedná o vadný kus.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod basa333 14. 1. 2017 07:38

nemám problém diskutovat o konkrétních problémech, ale nepokládám se za nějak velkého fuji odborníka. často ostřím ručně na fuji sklech jen pro radost, i když mohu používat AF, fotím s xt-1 i se starými skly m42 (CZJ 29/2,8 a yashinon 50/1,4), jsem spíše takový odchovanec analogu (v mládí), který přes nikon přišel před 3 měsíci k fuji. jak říkám, zajímají mě spíše výsledky. mimo jiné jsem k fuji přešel pro dobrou podporu adaptace starých skel.
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 1. 2017 07:54

Tak popíšem jednu konkrétnu vec. Fuji XT1, sklo Fujinon 60/2,4. Všetko nastavené na manuálne ostrenie. Viac menej funguje. Ale on si rád cvakne astro, tak si kúpil filter, ktorý má za úlohu osekať žltú a červenú zložku svetla (parazitné okolité osvetlenie). Nasadí filter, pootočí ostriacim krúžkom v snahe manuálne zaostriť a XT1 sa vypne. No a teraz bábo raď. Nevieme nájsť logické vysvetlenie.
A ten filter bol sakra drahý :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod basa333 14. 1. 2017 08:36

to bude nějaká blbost, dělá to ten foťák pokaždé? nemohla to být náhoda, třeba že zrovna došel aku? neumím si představit, že by jinak všechno chodilo normálně a po nasazení nějakého filtru se foťák vypne, to mi připadá příliš dobrodružné. občas si astro střihnu se samyangem 12/2,0 a nikdy jsem takové problémy neměl. možná nějaký kontakt při namíření aparátu vzhůru?
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 1. 2017 08:55

Som si stý, že so DSLR by sa to nestalo, možno ani s Fuji s úplne manuálnym sklom bez elektrického prenosu ale nemáme to ako vyskúšať, ten filter má priemer, na ktorý nemám iné sklo. Moja neoverená domnienka je tá, že snímač chybne vyhodnotí niečo ako nedostatok svetla, nasedenú krytku alebo čo . Ale v manuále by sa o to nemal starať. Lebo k vypnutiu dojde keď pootočí ostriacim krúžkom. Bez filtra to funguje. Ja som tiež na Fuji bežne použival Helios, ale ten samozrejme nemá žiadnu elektrickú väzbu s telom.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 14. 1. 2017 09:43

FXE1, tak len nenadávaj a správaj sa slušne a všetko bude ok ;-)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 1. 2017 09:57

[*]Áno oci, budem sa Ťa vždy pýtať :) hlavne pokiaľ pôjde o Fuji, viem že to citlivo prežívaš
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod basa333 14. 1. 2017 09:59

FXE1 píše:Som si stý, že so DSLR by sa to nestalo, ....


nevím, jak jsi k tomu došel. když neznáš příčinu, těžko můžeš něco takového tvrdit. v každém případě bych to nadhodil servisu fuji.
basa333
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 1. 2017 10:16

Nie som si istý, tak že sa možno mýlim, ale dotyčný na D90 s filtrom rovnakých vlastností nemal s astrom žiadny problém. Ale na zovšobecnenie to je samozrejme málo. Aby bolo jasné ja tu nekopem z "DSLR" ani za nič iné.Už som sa ho navláčil v živote dosť. A tie preferencie sa časom u každého trochu menia. A u mňa to je už 49 rokov od prvého Flexaretu.
Firemné dresy prenechávam Luňakovi, Gancovi, a Allienovi . Pre mňa to je spotrebák, ktorý slúži v súlade s mojimi predstavami alebo nie. A moje predstavy a predstavy niekoho iného môžu byť úplne opačné.
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků