Zrcadlovku nebo bezzrcadlovku do 17000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod standavfr 25. 12. 2016 19:09

Ganec ty mi nebudeš říkat co mám kam psát.Nejvíc tě stejně žere,že to vyhrála zase zrcadlovka.Opět.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 25. 12. 2016 19:14

standavfr píše:Ganec,ty vážně nemáš všech pět po hromadě
https://www.dxomark.com/Lenses/Compare/ ... 65_169_977
Canon stojí 22000,Olympus 28000 a Nikon 38000.
Tohle už je skoro zralé ne založení tématu "Uvádění Gancových výroků na pravou míru".

-- 25. 12. 2016 11:56 --

Ještě pro objektivitu na cenově srovnatelných tělech
https://www.dxomark.com/Lenses/Compare/ ... 65_169_895



Kolik stoji predrazene DT od SONY?
https://www.dxomark.com/Lenses/Compare/ ... 7_1568_953
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 12. 2016 19:37

Hmm, manualny objektiv ako nahrada STM objektivu .. asi kapustnica s lysohlavkami .. a vytahovat Pentax 50-200 v dnesnej dobe .. ked uz davno existuje aj 55-300 SDM WR alebo starsi na skrutku, tiez WR (cca 9000)..
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kofola2 25. 12. 2016 20:15

Ganec: Ještě jsem si Pentax ani žádný jiný typ nepořídil. Zatím zvažuji možnosti ať se nenapálím ano Pentax se mi líbí to nebudu zastírat. Ale je mi v podstatě jedno jestli to bude výrobce ten nebo onen, nechci se napálit a vybrat pro sebe nevhodný systém. O FF neuvažuju a myslím, že i uvažovat nikdy nebudu. Nevím jestli jsem jako amatér schopný posoudit přínos v FF, když mě focení neživí.

Chci jen vybrat systém, kde mě jednotlivé objektivy nevýjdou moc draho. Ono je rozdíl 22 tis. nebo 38 jak tu bylo psáno.

Ale i tak Canon na mě udělal nejmenší dojem co se i kvality fotek týče, prostě čip od Sony co používá Nikon tak Pentax mi příjde lepší. Ceny nových objektivů mi u Pentaxu nepříjde tak vysoká, v porovnání s Canonem.
Navíc pokud budu brát v potaz stabilizovaný objektiv.
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 25. 12. 2016 20:29

Awwa nevím,Sony se tu neřeší.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 25. 12. 2016 20:34

kofola
jestli se ti ten Pentax líbí a sedí ti v ruce, tak nic víc neřeš a prostě ho kup...
budeš spokojenej...
nevím o nikom, kdo by byl se systémem Pentax nespokojen natolik, že by z něj přešel na Canon...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 12. 2016 21:19

kofola2 píše:Ganec: Ještě jsem si Pentax ani žádný jiný typ nepořídil. Zatím zvažuji možnosti ať se nenapálím ano Pentax se mi líbí to nebudu zastírat. Ale je mi v podstatě jedno jestli to bude výrobce ten nebo onen, nechci se napálit a vybrat pro sebe nevhodný systém. O FF neuvažuju a myslím, že i uvažovat nikdy nebudu. Nevím jestli jsem jako amatér schopný posoudit přínos v FF, když mě focení neživí.

Chci jen vybrat systém, kde mě jednotlivé objektivy nevýjdou moc draho. Ono je rozdíl 22 tis. nebo 38 jak tu bylo psáno.

Ale i tak Canon na mě udělal nejmenší dojem co se i kvality fotek týče, prostě čip od Sony co používá Nikon tak Pentax mi příjde lepší. Ceny nových objektivů mi u Pentaxu nepříjde tak vysoká, v porovnání s Canonem.
Navíc pokud budu brát v potaz stabilizovaný objektiv.


Idealne je ak dokazes odhadnut aku vybavu vo vysledku ocakavas. Tym myslim, ze si k telu pripocitas aj ceny objektivov ktore planujes kupit. Pokial Ti Pentax/Nikon vyjde podobne ako Canon, asi by som do Canonu nesiel, kedze vystup bude najhorsii, aj ked by som tam nejake velke rozdiely nerobil. Pentax je v tom pripade slusna volba, pretoze prinasa zaujimave featury navyse.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alešak 26. 12. 2016 09:49

Zdravím, kofolo mě se zdá, že ty jsi tak trochu troll. Už dost dlouho řešíš koupi přístroje na několika
fórech současně-Pentaxfriends,Fotoguru, jako Jarek. Za tu dobu jsi již mohl dávno fotit. A nějak
nechápu, čím se jako můžeš "napálit". Když se ti líbí Pentax, dobře ti sedí v ruce a vyhovuje ergonomie,
tak si ho kup a dál to neřeš a nepátrej. Vem si k tomu základní seťák a časem si ještě nějaké sklo
dokoupíš. A kolikpak těch objektivů asi budeš v budoucnu potřebovat? Šest,8,nebo i 10? O tom pochybuji.
Tak se tím netrap, udělej si radost a kup si ho (K-70 :-) ). Slušné fotografie stejně nedělá fotoaparát, ale
ten kdo ho drží v ruce. Tož tak. Jinak ti přeji v Novém roce hodně radostí a úspěchů při focení... :-))
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kofola2 27. 12. 2016 14:35

Ahoj nakonec jsem se rozhodl pro ten Canon 80D, chci vás poprosit o radu jaké objektivy do začátku pořídit. Protože v setu už je to docela nevýhodné uvažuju o bazarových sklech co říkáte na 18-55 + 55-250, je tohle dobrý začátek rád bych totiž nepřekročil hranici 30 tis. +- za tělo + objektivy Docela rozhodlo že Canon má ted cashback.

Docela jsem uvažoval i o Nikonu, ale tam mě odradila vysoká poruchovost.

Díky
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 27. 12. 2016 15:27

Já bych ho teda koupil v setu s 18-135 z fotolabu s cashbeckem za 34000,nevím za kolik budeš mít jen to tělo,ale bazarová skla ber jen s STM na konci.Ty dva co píšeš tě vyjdou zhruba na 6-7.Zvaž ještě možnost širokáče 10-18 a univerzálu 18-135,tuhle konfiguraci bych volil já.Pak je ještě možnost pevné světelné 28 a 50mm,ale to už je pro někoho,kdo ví co bude fotit.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 12. 2016 16:36

S tou poruchovostí Nikonu - z jakého zdroje to je? O co má jít? Jinak taky si myslím, že než kupovat 18-55 + 50-200 tak je lepší vzít tělo v setu s 18-135 STM nebo ještě lépe s novější verzí USM. Pokud máš napjatý rozpočet vem klidně 760D. Papírové rozdíly jsou jedna věc, použitelnost v praxi věc druhá.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kofola2 27. 12. 2016 18:23

reign: Z jakého zdroje, no většinou co tak čtu různé diskuze tak u Nikonu čtu pořád něco. A ano rozpočet už tak mám napjatý 30 tis je opravdu max. do čeho se chci vejít. 760D nechci nemá 100 procentní hledáček a AF microadjustment což se někdy může hodit navíc bych řekl že 760D není zas tak výhodná.
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 12. 2016 19:06

Nejvýhodnější je set 700D + 18-135 STM cca za 22k.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 27. 12. 2016 19:15

feanoor píše:kofola
jestli se ti ten Pentax líbí a sedí ti v ruce, tak nic víc neřeš a prostě ho kup...
budeš spokojenej...
nevím o nikom, kdo by byl se systémem Pentax nespokojen natolik, že by z něj přešel na Canon...

Treba ja neznam zadneho fotografa s pentaxem a to jich znam desitky. A znam fotografa co presel z petnaxu na Canon protoze musel jelikoz petnax nenabizel FF.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 12. 2016 19:24

Pohybuji se na fórech o fototechnice asi 9 let, před Digiarenou ještě na Grafice.cz.
Ale za celou tu dobu si nepamatuji na nikoho, kdo by přešel z Pentaxu na Canon, protože by ho Pentax omezoval.

A k tomu FF, dnes už ho Pentax má, a hodně dobrej.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků