Zrcadlovku nebo bezzrcadlovku do 17000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 12. 2016 23:34

Rozdíly v ostření mezi Pentaxem a Nikonem jsou hlavně při použití AF-C, které má Nikon vymakanější. Při ostření v módu jednoho snímku je to spíš opačné, tedy jak dokazují laboratorní empirické testy (na stránce dole) :
http://www.optyczne.pl/231.3-Test_aparatu-Pentax_K-50_Użytkowanie_i_ergonomia.html
http://www.optyczne.pl/302.3-Test_aparatu-Nikon_D7200_Użytkowanie_i_ergonomia.html

Tuhle oblast (mimo samotného uživatele) ovšem značně ovlivňují i konkrétně použité objektivy.
:-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 12. 2016 09:04

Proč ses tak fixoval na K70?Ten foťák je o třídu níž než ty dva,jestli se ti líbí tak si ho kup,ale na focení pohybu je z těch tří vhodný nejméně.Už jsme ti to tu psali,s těma dvěma srovnávej K3II,K70 je třídy D5600 a 760D,ale zase platí,že na pohyb je z nich nejslabší.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 12. 2016 10:43

standavfr: zmier sa s tým, že tvoj kandidát je pre neho pocitovo ten najhorší.

A to nie je všetko. Predtým mal môj kandidát najmenší snímač (hoci najhorší vo všetkom nebol).
Teraz má tvoj kandidát (z tých troch) ten najmenší a suverénne najhorší snímač.
Keď teraz prežívaš to, čo ja zažívam u vás dennodenne, povedz mi, ako sa teraz cítiš? :--

-- 24. 12. 2016 11:45 --

Ale k veci: nemáš pravdu (a to takmer vo všetkom, čo tu tvrdíš, keď sa snažíš vykresliť svojho kandidáta ako najlepšieho, alebo potupiť nejakého svojho konkurenta):
- K70 je v rovnakej triede ako ostatné vymenované
(D5600 a 760D nemajú microadjustment a K3 II je už kvôli metering chipu skôr v triede 7DII a D500)
- 80D autofocus je podľa dpreview menej spoľahlivý a u sériového snímania proste nestíha
(dokonca aj single-point funguje horšie ako u starších Canonov)

Ty si vôbec niekedy preveruješ svoje tvrdenia?
(to vždy prezentuješ svoje domnienky ako fakty?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kofola2 24. 12. 2016 10:53

Protože je z nich nejlevnější za cenu těla u Canikonu, mám u Pentaxu tělo + objektiv, tak chci zjistit, zda cenový rozdíl cca. 7000 Kč, když připočtu cenu objektivu k tělu stojí opravdu za to. Nižší řady Canikonu ať už je to D5xxx a 760 zase nedisponují odolností. A jak jsem psal K-3 II se mi nelíbí z důvodu absence blesku. GPS jednotku bych využil určitě méně jako blesk.

A ano Canon na mě co se týče zpracování těla a úchopu nejhůř. Technikou to však dohání i když jak jsem se koukal, tak ty fotky mi někdy příjdou z Canonu takové mdlé prostě občas nenadchne a neurazí. Na video je asi super, ale na fotky si nejsem jist.
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 12. 2016 11:09

Určitě s ním chybu neuděláš a ty dva v něčem prostě trochu lepší budou.Jestli ty rozdíly odpovídají 7 litrům,asi ne,platí se i za značku.Poměr cena kvalita funkce hrajou pro Pentax.Za ty peníze je to parádní stroj,jen si musíš ujasnit proirity.Jen od těch seťáků a blesku asi nemůžeš čekat zázraky.
Ganec,tvoje grafomanské výpotky nebudu komentovat,za překrucovače a demagoga jsi na tomhle foru ty.Jen tolik,na youtube a netu je mrak testů,kde to vidí jinak.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kofola2 24. 12. 2016 14:00

standavfr: jako určitě Canon má své kvality, ale nějak mě nepřesvědčil.

Co by sis vybral ty pokud by ses měl rozhodovat podle těchto parametrů.

1. odolné dobře padnoucí tělo
2. voděodolnost (mám v plánu fotit i v dešti)
3. bezproblémové ostření, použití i na rychlejší pohyb

Je to opravdu 80D nejsem nakloněn žádné značce, jen chci kvalitu za danou cenu vím, že se platí i za značku, ale co mi ta značka na oplátku nabídne. Jako nechci řešit za dva roky problém s tím, že výrobce nevytvoří fw pro novější objektiv. Jde mi i o celkovou podporu atd.
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 12. 2016 15:33

Ten Canon je nejnovější,to znamená nejdelší podporu do budoucna,i když foťák není telefon aby ho za dva roky zařízli,já Canon mám,tak moc objektivní nejsem.Ten problém s autofokusem se týká automatického výběru,při focení na jeden bod se žádný problém nekoná,časem to může řešit firmware.K70 přece jen má opravdu autofokus slabší,když použiješ světelnější sklo tak blesk prakticky nepotřebuješ a s DR dnešních snímačů můžeš ze stínů tahat skoro co chceš,bohužel setové objektivy Pentaxu nejsou moc rychlé.Nikon je výborný a má výborný výstup,jsem zvědav na nástupce.Prostě mi jako nejvyváženější připadá Canon,plus výklopný dotyk.displej a rychlý univerzální seťák 18-135 IS USM,chápu,že plastová konstrukce nepůsobí v téhle třídě moc dobře,ale o odolnost bych strach neměl.Samozřejmě má nějaké nedostatky,ale to mají všichni.Jen ta cena.Je to jen můj subjektivní názor.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kofola2 24. 12. 2016 16:18

stadavfr: díky za názor máš pravdu jen ta cena, přeci jen 38 tis je dost můj rozpočet je max. cca. 30 tis. včetně objektivu, samozdřejmě čím míň tím líp. :-).Takže těch 38 je už dost s tím USM objektivem.
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 12. 2016 17:00

standavfr píše:Ten Canon je nejnovější
K70 je z nich najnovší (bol oznámený 8.6.2016 a 80D je z 18.2.2016)

kofola2: keď chceš bezproblémové ostrenie, tak v tomto sú bezzrkadlovky spoľahlivejšie.
(hlavne s third-party objektívmi, u ktorých skončí takmer každý, kto si kúpi APS-C zrakdlovku a chce niečo lepšie)
Aj tá bezproblémovosť je jedna z vecí, prečo ich preferujem.
(s reklamáciami bratových objektívov som si už zažil svoje a tak dávam radšej prednosť istote pred rizikom)

Bol si si vyskúšať aj Panasonic G80, alebo si mu nedal ani len šancu?
Mali ho vôbec na sklade?

Akurát vedľa ho Grimjaur chválil slovami:
"Předsevzetí byla jedna věc, realita druhá, dnes jsem vybalil vánočního panasa G80 a "seták" 12-60/3,5-5,6. První dojmy jsou víc než skvělé, rychlost a přesnost ostření jsem fakt nečekal. Závěrka je tichá jak starej ninja."

Aj na dpreview ho chválili za tracking (naopak, u 80D bol tracking medzi zápormi foťáku).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 12. 2016 17:09

Na Canon je cashback,měl by vyjít na 34.
https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparat ... s-usm.html
Pravda,Pentax přišel o čtyři měsíce dýl.....
Tady je odkaz na různé recenze a nějaký výcuc z nich.
http://prorecenze.cz/foto/p/canon-eos-80d
http://prorecenze.cz/foto/p/nikon-d7200
http://prorecenze.cz/foto/p/pentax-k-3-ii
Na k70 určitě taky něco najdeš
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kofola2 24. 12. 2016 19:00

To sice ano ale právě i ten Pentax má momentálně Cashback a vychází s objektivem na 23890 což je přeci jen 10 tis. co můžu investovat do druhého objektivu.
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 24. 12. 2016 19:04

ROZHODNE BEZZRCADLOVKU!! HASSELBLAD X1D-50c je tusim za 11000 a tak se do toho vlezou i objektivy a jina bizuterie ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 12. 2016 19:16

Kofolo,ale já tě přece do ničeho nenutím,chtěl jsi znát můj názor a ten jsem ti napsal.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kofola2 24. 12. 2016 19:24

chel píše:ROZHODNE BEZZRCADLOVKU!! HASSELBLAD X1D-50c je tusim za 11000 a tak se do toho vlezou i objektivy a jina bizuterie ;)


jo ale dolarů :D
kofola2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 24. 12. 2016 19:36

euro
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků