Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 11. 2016 17:39

ltokar píše:Inak ak sa chces poucit ako fotit mesiac a cim :D, tak smelo na gancovky.


Jo jo, takovej pohyblivej Mesic, to je previt. A co teprve kdyby se pohybovala i Zemekoule!
Ja mam jen "smejda" s max. 200mm, takze pan Ganec je zase lepsi fotograf nez ja :(

Obrázek
Naposledy upravil Petr Luňák dne 15. 11. 2016 17:53, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 11. 2016 17:47

Přiznám se, že jsem doteď nevěděl, že úplněk se slovensky řekne spln. Takže Ganec :tleskani
(dál jsem ale nečetl)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 11. 2016 18:26

So zrkadlovkami je definitívny koniec => o bezzrkadlovky sa začali zaujímať už aj politici:
http://www.fujirumors.com/french-presid ... ournalist/

:D

-- 15. 11. 2016 19:28 --

A dodatok: žurnalisti ich už používajú
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 15. 11. 2016 18:39

Lotrandor: Moc se v problematice neorientuju, i když vím, že naše ceny byly vždycky horší. Je možný, že to dopadá hlavně na Evropu. Myslel jsem si, že se pomalu zdražuje obecně v tomhle odvětví, právě kvůli poklesu trhu. Sice zemetřesení atd., ale pak už se to stejně nevrátí. Ten posun k dražším pro modelům, kvůli maržím je podle mě taky celkem logický.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 11. 2016 18:45

posun tam je celkový, u nás to máš ještě o ty kurzový rejdy dražší.

pro gance

Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 11. 2016 18:58

Obrázek

Casio EXFH100 :hm
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 11. 2016 19:20

Já to mám takto, asi to jde zvětšit. Doufám.
Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoNsTEr 15. 11. 2016 19:42

Mel bych jeden zcela vazne mineny dotaz na tema, ktere tady (pokud jsem to dobre pochopil) vyvolalo velke debaty. Tak velke, ze vlastne ani nevim, jaky to melo zaver.

Dotaz tedy zni: Mam za ukol fotit nejake produktovky na bilem pozadi. Predchozi fotograf to fotil na 200 mm na fullframe. Ja to budu fotit s cropem 1.6 (Canon). Mohu pouzit bud ohnisko 135mm nebo 200 mm. Samozrejme je cilem to, aby mely fotky zachovany konzistentni vzhled s temi, co fotil jiny fotograf prede mnou. Ktery objektiv bych mel tedy pouzit? Nejdriv jsem myslel, ze 135 (po prepoctu 216 mm), ale tim nedosahnu stejne perspektivy jako 200 mm na fullframe, je to tak? Proto bych mel pouzit objektiv 200 mm, cimz zajistim stejnou perspektivu, ale budu muset byt dal od focene predmetu. Uvazuju spravne?
DoNsTEr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 15. 11. 2016 19:53

Stejné perspektivy dosáhneš focením ze stejné vzdálenosti. Tomu podřiď ohnisko. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moli75 15. 11. 2016 21:21

DoNsTEr píše:Mel bych jeden zcela vazne mineny dotaz na tema, ktere tady (pokud jsem to dobre pochopil) vyvolalo velke debaty. Tak velke, ze vlastne ani nevim, jaky to melo zaver.

Dotaz tedy zni: Mam za ukol fotit nejake produktovky na bilem pozadi. Predchozi fotograf to fotil na 200 mm na fullframe. Ja to budu fotit s cropem 1.6 (Canon). Mohu pouzit bud ohnisko 135mm nebo 200 mm. Samozrejme je cilem to, aby mely fotky zachovany konzistentni vzhled s temi, co fotil jiny fotograf prede mnou. Ktery objektiv bych mel tedy pouzit? Nejdriv jsem myslel, ze 135 (po prepoctu 216 mm), ale tim nedosahnu stejne perspektivy jako 200 mm na fullframe, je to tak? Proto bych mel pouzit objektiv 200 mm, cimz zajistim stejnou perspektivu, ale budu muset byt dal od focene predmetu. Uvazuju spravne?



A to budeš fotit jako zakázku nebo v rámci práce?
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 11. 2016 08:01

A není to jedno?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 11. 2016 09:12

Lotrandor píše:posun tam je celkový, u nás to máš ještě o ty kurzový rejdy dražší.

pro gance

Obrázek


Tu je problem, ze 500mm na FF je velky a tazky. Ulatrazoom je zase maly a lahky a fotak nemoze byt uplne maly, pretoze ho musis aj nejako ovladat. Takze jedine spravne riesenie je m4/3 ktory je idealne velky a tazky (to plati pre vsetky modely Olympusu bez ohladu na velkost a radu).

To je ale suhrn niekolkych clankov a musel by si byt aktivny citatel gancoviek aby si toto vedel, takze Ta neobvinujem :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 11. 2016 09:40

Fidko: já jsem to tušil, správný objektiv totiž musí vážit 3/4kg.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 11. 2016 09:46

Ano, ale ide aj o telo. D800 je obezny fotoaparat. Potrebujes nieco mensie, ale nie moc male. Aby som to nepoplietol, budem citovat:

menší snímač umožňuje menšie telo/objektívy
-no ďalšie zmenšovanie už nie je potrebné, keďže už mFT je dosrtatočne skladný
-navyše foťák treba držať v rukách a ovládať, teda určitá veľkosť je stále nutná

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 16. 11. 2016 10:21

Lotrandor píše:Fidko: já jsem to tušil, správný objektiv totiž musí vážit 3/4kg.


Ne ne, správny objektív váži M4/3 kg... ;-) 8-D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků