Canon EOS 80D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rnechvatal 2. 6. 2016 08:13

Další hezká recenze od Ondry Prosického
https://www.alza.cz/foto/recenze-canon-eos-80d-art17017.htm
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 16. 6. 2016 16:52

Právě se objevilo hodnocení Canonu 80D na DxOMark.
Jen pro zajímavost - dynamický rozsah je 13.2, což ho pasuje na krále mezi foťáky Canon (na stejné úrovni jako Sony A7S, Samsung NX1 nebo Sony A6000).
Btw metamerism index (ať už mu člověk věří nebo ne) je 85, což je taky velká rarita mezi moderními Canony (Daemonius by měl radost :-)

Ačkoli beru měření na DxO s hooodně velkou rezervou, z těch fotek co jsem z 80D zatím viděl, je to co se týče snímače první foťák od Canonu, který bych si za posledních sedm let koupil.
Po těch na dnešní dobu podprůměrných recyklátech v 7D Mark II, 760D a vlastně i 5DS je tohle první vlaštovka (pominu-li 1DX MII, to je fakt jiná kategorie).
Jsem hodně zvědav na snímače v 5D Mark IV a 6D Mark II.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 6. 2016 11:00

Výborné srovnání C80D a Sony A6300
https://www.youtube.com/watch?v=VoNRXWFTFa4
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rnechvatal 12. 8. 2016 07:27

rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 23. 10. 2016 20:01

Dobrý večer,
měl bych dotaz, ohledně výměny 70D za 80D. Nemáte někdo zkušenosti po přechodu na nové tělo?
Fotím převážně krajinu, přírodu a výlety. Se 70D fotím přes 2 roky a jsem s ní celkem spokojený. Ale vadí mi na ní pár věcí.
Za prvý čip a jeho DR. Tam mě to někdy přímo s..e. Fotím do RAW. Spousty fotek krajiny musím lepit alespoň ze dvou, abych se zbavil přepalů. Teď nemám na mysli focení ráno a večer proti světlu atd. Tam mi to moc nevadí. Většinou mi chybí tak 1-1,5 EV. Přechodový filtr používat nechci, byť jej vlastním, ale práce s ním je pro mne nepohodlná a mnohdy i nemožná. A vytahování stínů zase produkuje příliš šumu v obraze. Tady by měla být 80D o dost dál. Ale ne tak daleko, jako konkurence např. od Nikonu.
A za druhé AF. 70D v šeru přes hledáček moc zázračně neostří (zdlouhavě a nepřesně i s objektivy L USM, nebo STM) a v režim živého náhledu v šeru nezaostří téměř vůbec. Tady je papírově 80D o velký kus vpřed.
A rád bych zkusil timelaps a nemusel bych kupovat časovací dálkovou spoušť, ale to je maličkost.
Kvůli řadě objektivů co vlastním o přechodu na jinou značku ani neuvažuji. Pokud přechod, tak na FF, ale DR těch, co si můžu dovolit (5D2, 6D) je +- stejný, jako 70D. A vybavenost těl (AF, displej, blesk, jistá univerzálnost) by mi asi chyběla a zatím na vysoké iso nefotím. I fotka z FF má víc detailů, zatím je nevyužiju. Tisknu max. A3, tam rozdíl nepoznám.
Vyplatí se výměna? Je podle vás výměna rozumný posun vpřed?
O peníze mi ani tak nejde, letos už to nebude a příští rok 80D zlevní a výměna nebude tak dramatická.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 23. 10. 2016 21:13

oldbas >>> pokud neuvažuješ o změně bajonetu, upgrade plánuješ až příští rok (o peníze Ti až tak nejde, ale nenapsal jsi jestli chceš pouze nové-nebazarové tělo), co takhle 5D Mk III mírně jetej z bazaru a nebo nástupce 6D ? Udělej si pár fotek na svou kartu u škody nebo Megapixlu z 80D a Mk III, popř. z 6D a uvidíš sám ten rozdíl. Já fotím současně s 7D (DR cca jako Tvoje 70) a 6D a ten rozdíl je opravdu znát. Kdybych nepotřeboval na rychlé akce - sport skvělý AF a rychlou závěrku, už jsem jej prodal. Relativně máš dost času a fotit taky čím, 80D je skvělý foťál, ale s FF uděláš větší změnu k lepšímu,

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 24. 10. 2016 09:36

O peníze mi nejde ve smyslu prodeje 70D za slušnou cenu a nákupu nové 80D za slušnou cenu.
FF by byl samozřejmě bazar v ceně max. 30k. 5D3 je zatím úplně mimo, 6D na hraně, takže zbývá 5D2. Ta se mi po obrazové stránce líbí nejvíc. Až na ten DR.
Také bych musel vyměnit záklaďák za něco jako c24-70/4, c24-105/4 a šikokáč za c17-40/4, vše bazarové. A CLP, paměťové karty… A to se mi moc nechce. I když je to při dnešních cenách levnější varianta.
Zatím mě zajímá přínos 80D oproti 70D.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 19. 12. 2016 18:38

Tak už má někdo nějaké osobní zkušenosti?Přemýšlím o upgradu ze 100D.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 19. 12. 2016 23:15

Pokud ti nebudou vadit větší rozměry http://camerasize.com/compact/#660,448,ha,b a jsi ochotný za 80D dát takové prachy, tak je to jasné. Tyhle 2 fotoaparáty jsou neporovnatelné. Jak výkonem, tak ovládáním. 80D je nejlepší APSC od Canonu. V poměru cena/výkon lepší než 7DmII.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 12. 2016 17:04

Rozměry nevadí,jen si nejsem jistý,jestli ten rozdíl v ceně odpovídá vynaloženým penězům.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 12. 2016 00:03

Na tuhle otázku si musíš odpovědět sám. Teorie říká tohle:https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-80D-versus-Canon-EOS-100D___1076_871
Polož si otázky:
Co mi vadí na 100D?
Proč chci 80D, co mi to vlastně přinese, kam mě to posune?
Jsem ochotný zaplatit za 80D takové prachy?
Můžu si dovolit koupit 80D a nepřidělat si tím problémy, nebo si na to dokonce budu půjčovat?
80D je špičkový fotoaparát, ale většina lidí, co si myslí, že ho musejí mít moc fotit neumí a klidně by jim stačil ten 100D(nemířím na tebe). Ale u focení jde hlavně o radost a pocit. To, jak se ti foťák drží v ruce a jak se ovládá je daleko důležitější, než jaké má teoretické možnosti.
Např. já mám celkem normální chlapskou ruku. Fotím s 70D a nedrží se mi to zrovna nejlíp. Tělo je malé a nemá joystick pro volbu ostřících bodů(platí i pro 6D). Když jsem vzal do ruky 7DmII, nebo 5DmIII, také se mi nedržely příjemně. Byli zase moc široké a špatně se mi ovládaly horní tlačítka. Jejich výstup, hlavně 5DIII by mě ale 100% přesvědčil, že to není problém. A ten hledáček 5DIII oproti 70D, to je sen. Ale 50D, to byl naprosto přesný odlitek mojí dlaně. Dokonalé držení a ovládání bez jediné výhrady. Pro mě dokonalé tělo. Ale v době, kdy se doprodávala jsem na ní neměl peníze a obrazový výstup mě naopak odrazoval. Atd...
Piš si odpovědi na otázky hezky na papír a hlavně sám sobě nelži.
A nebo ji vzpoměň na Renault reklamu v televizi kde bylo řečeno vše "A opravdu potřebujete takové auto? Ne, ale chci ho". A je to doma. Zklamaný určitě nebudeš a peníze budou, my nebudem.
Žiješ jenom jednou, tak si to užívej :-)
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků