Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 15. 10. 2016 19:54

To je spíš Afghánistán, ne?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 10. 2016 20:06

landov píše:tom384 : teraz ti napíše, že to nie je cena oficiálnej distribúcie :-) ze sa s tým trollom vôbec bavis...tam reálne argumenty neplatia. Hlavne keď nepochádzaju z dielne olympusu.

Proste klasicky post buy syndrom, umocneny este syndromom vlastneho "neomylneho" ega :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 15. 10. 2016 20:24

Melancholický Trol píše:To je spíš Afghánistán, ne?

Ručníkostán, jako Ručníkostán.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 15. 10. 2016 20:35

Ganec píše:
Suma sumárum: detaily, ktoré u FF nezničí šum, zničia nekvalitné sklá.
V praxi je teda FF len o 1 EV výkonnejšie ako mFT! A väčšina APS_C dokonca zaostáva!!!
=> pravdepodobne preto tu nikto nedokázal na crope odfotiť stolný tenis lepšie ako ja


:shock: :shock: :shock:
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 10. 2016 20:44

Ganec píše:KarelV: ak sa chceš dozvedieť viac, prinúť LukasaHE, nech tu priloží on zábery z E-M1 potvrdzujúce jeho slová.
PS: uvedom si, že toto je fórum o Bezzrkadlovkách a APS-C zrkadlovkách. A to 6D nie je.
PS2: Prečo ťa to vlastne zaujíma? Pokiaľ viem, tak máš Nikon .. či?


len zacitujem Gancove slova .. ze toto vlakno nie je o FF :)

Anarki: kludne odcituj co pisem, aby sa Ganec zase zbabelo nevyhovaral, ze som na ignore liste. Su to jeho slova, ale ked dojde na lamanie chleba, nema problem riesit FF. To len vtedy, ak je zahnany do kuta, tak pouzite tento argument. Jeho dalsi je hranie sa na mrtveho chrobaka. A n-dalsich :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 10. 2016 21:07

tom384 píše:podivej se poradne.
Sorry, mal som vybraný iný objektív :oops: (ktorý mal tiež rovnaké skóre)
{v každom prípade, ani zmenšenie rozdielu v transmission nepomohlo FF objektívu k tomu, aby prekonal mFT sklo}
tom384 píše:Aberace je opravdu 2,5x mensi protoze na dvakrat vetsim snimaci ma 8um stejny efekt, jako 4um na m43. 10/4=2.5 (pro jistotu kdybys neumel i pocitat)
Nie je 2.5x menšia: lebo skóre je už normalizované. Citujem z odstavca "Chromatic aberrations":
For each focal length and aperture, we first normalize (scale on a 24x36mm sensor) and weigh lateral chromatic aberration in the field

tom384 píše:neumis vyhledavat
Nevyhľadávam (keďže u neprevereného shopu neviem posúdiť, či sa nejedná o podvod, ani či to vôbec majú).
Porovnávam ceny len v jednom e-shope, kde majú oba objektívy. Tak mi to pripadá najspravodlivejšie.

tom384 píše:Tak a ted mi vysvetli, jak si dosel k zaveru, ze rozdil mezi FF a m43 je 1 EV na zaklade tebou postovaneho obrazku.
Lebo na tom obrázku má F/2.8 mFT objektív rovnaký výkon ako F/4 FF a je výkonnejší ako F/2.8 APS-C.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom384 15. 10. 2016 22:50

Ganec:

S tou aberaci mas pravdu, neprecet jsem si definici.

Zajimavy je ten posledni odstavec. Snazis se mi rict, ze pokud najdu dva objektivy se stenym DXO mark skore, tak vystupy budou ekvivalentni? A kdybys cirou nahodou nasel na dxo m43 sklo f5.6 s dxo markem 20, tak bys prohlasil, ze m43 system je o 1EV lepsi jak FF a to vcetne sumu?
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 10. 2016 07:40

Článek pro lidi, kteří pořád ještě nepochopili, jak perspektiva funguje :)
https://fstoppers.com/originals/lens-co ... ist-147615
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 10. 2016 08:07

To už se fakt točíme v kruhu, tak to zkusím trochu oživit.

Ono je zajímavé pozorovat, jak je tradiční fotografii v krizi a jak inovativní přístupy mohou měnit i zavedené postupy, jak se zajímavá fotografie dá udělat i jinak. Není to jen použití dronů místo vrtulníků a jeřábů, ale třeba i tohle:

http://petapixel.com/2016/10/15/audi-r8 ... er-angles/

Jen musíte mít nápad a šikovnost.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 10. 2016 08:58

dadajax píše:Článek pro lidi, kteří pořád ještě nepochopili, jak perspektiva funguje :)
https://fstoppers.com/originals/lens-co ... ist-147615


Jasně, a ukazuje to na dolly zoom efektu. A nikomu, kdo si to přečte, to není divný.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 10. 2016 12:39

Moje DSLR neumi vic jak 6fps, prodleva mezi spousti a expozici je dle Gancovych norem diky "pomalemu" zrcatku zoufale velka...a aby toho nebylo malo, tak pouzivam "nekvalitni smejd, o kterem nikdo normalni neuvazuje".

Presto si drze troufnu rict, ze z toho leze plne pouzitelne vysledek, jak z hlediska TK, tak z hlediska obsahove hodnoty.
Obrázek

ISO6400 zesvetlene o 1EV + vytazeni stinu. Tj. min. 12800ekv. A samozrejme na 200mm pri f/2.8.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 10. 2016 13:09

To me vzdycky bavilo, kdyz bylo maximum tak 3 fps, tak s tim lidi fotili treba ruzne vystrely z dela, seky katu, skoky do vody apod a v 100% meli ty tri snimky mimo spravny moment. Ja jsem to zkousel na volejbale na smec (kde mi to bylo jedno, smecuje se porad) a myslim ze jsem vypotreboval tak 30-50 fotek na jednu, ktera se trefila. Asi tak 10 let jsem to nezapnul.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 10. 2016 13:12

lukas_highenergy.cz píše:Tak jsem to vzal dneska na pemara...

Tak aj ja som to vzal na pemara a aj napriek niektorym drobnostiam, ktore mi osobne dost vadi(a)/li (napr. absencia int.blesku), tak som objednal D500 :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 10. 2016 13:17

Ja si to asi dam na Pemara vecer, protoze si zajdu na stejk s tim vokem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 10. 2016 14:00

Uvažujem či by to moderatori nemali zjednodušiť a zhruba po 1000 príspevkoch to znovu skopírovať.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků