Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 10. 2016 09:22

Melancholický Trol píše:V devadesátkách se jezdil Banát a Prachovské skály, teď se jezdí Island a jv. Asie.

Prachovsky skaly a Slovensky raj se jezdilo 19xx-1989, pozdni devadesatky jsou to Rumunsko stopem/vlakem, Jugoslavie, Italie autobusem a stopem zapadni Evropa. Na letenku nemel NIKDO. Jeste 1998 jsem tahl do Basky Vody 10 plechovek Holby, protoze jsem mel hrubou mzdu 12 000 Kc a na to pivo jsem tam nemel :-) Respektive jsem si dal jedno a doted mne to boli.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 10. 2016 09:40

Ešte bol sever nórsko a spol.
To boli šialené autokarové zájazdy, kde sa týždeň spalo v autobuse a ***** to všetko jak oliheň v starej ponožke....

-- 14. 10. 2016 10:41 --

som netušil, že s_mr..delo je nevhodné slovo. LOL
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 14. 10. 2016 10:02

Do Norska se snad jezdí jenom na tresky, kočky a halibuty, ne?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 10. 2016 10:09

No, dnes už tam chodia len rybári... 8-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 10. 2016 10:15

lukas_highenergy.cz píše: Jinak ať máme stejný výsledný obraz, tak by to ještě chtělo porovnávat ten Olympus na 2.8 a Canon na 5.6 - rozdíl v expozici hravě vykompenzuje vyšší ISO u FF
práveže nevykompenzuje: presne o tom sú tie merania DxO marku, na ktorých vidno, že výkonnostne s mFT na f/2.8 je porovnateľný FF na f4 a nie až na f/5.6

lukas_highenergy.cz píše:tohle chce srovnávat komplexně (ostrost, bokeh, zkreslení, aberace)
ešte k tomuto: v tom rozhovore od Sigmy zaznelo, že Sigma nevyrába objektívy s DO sklami (ako je Nikkor 300), lebo majú problémy s bookehom (už si nepamätám čo konkrétne, ale aj ten reportér o tom vedel, takže to je niečo známe)

V rýchlosti som chcel pozrieť vocogo a v prvej recenzii čo som našiel, že sa sťažovali na chromatickú aberáciu (ktorú okrem toho ešte silno zvýrazňujú telekonvertory) a decentralizáciu. Pri vinetácii 1.7 EV písali, že je "všetko v poriadku" (asi je to u FF norma). Keď to tak čítam/počúvam o objektívoch konkurencie, tak zrazu to mZuiko 300/4 nie je až také drahé...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 14. 10. 2016 10:38

Ganec píše: Keď to tak čítam/počúvam o objektívoch konkurencie, tak zrazu to mZuiko 300/4 nie je až také drahé...


Muhehe :D :oboze

-- 14. 10. 2016 11:41 --

Ale ak to bolo myslené ironicky, tak ako post pred tým, tak beriem späť... :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 10. 2016 10:58

Tak jak jsme preklopili zpusob pristupu k vecem z ladeni zazehoveho motoru nebo vyroby domaci radiostanice do oboru vytvarneho, tedy fotografie, tak by to slo posunout dal, treba klavir taky neni jednoducha vec. Myslite ze by to vsechno slo transponovat na klaviry? Klavirni DxO, spravne mereny zvuk, alternetivni vyrobce strun. Zidlicka z ebenu, pedaly odlehcene z karbonu a hlavne miliony recenzi a diskuzni fora klaviristu s texty jako:

V rýchlosti som chcel pozrieť vocogo a v prvej recenzii čo som našiel, že sa sťažovali na odezvu klaves (ktorú okrem toho ešte silno zvýrazňujú neostrihane nehty hraca) a hluk mosaznych kolecek pri posouvani klaviru. Pri hre v mistnosti vetsi nez 200m2 písali, že je "všetko v poriadku" (asi je to u kridel Baldwin norma). Keď to tak čítam/počúvam o klaviroch konkurencie, tak zrazu tom Petrof nie je až také drahý...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 14. 10. 2016 11:41

Cus kluci, tak už se to pohnulo? Máme nějaké nové datum?
R71 koukám začal ladit struny, to se nám resumé vzdaluje mílovými kroky
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 10. 2016 15:30

Anarki3 píše:Ganec nefotograf - vtáčika teda nevieš odfotiť, tak skús aspoň mravca. Canon APSC

mravca som nenašiel ale malú mušku hej :-)

-- 14. 10. 2016 16:31 --

veľký výsek.. tak kvalita je tatam :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 10. 2016 17:57

Zitra mam vyjjimecne den volno (minuly vikend to nakpnec nejak nevyslo, tak tenhle) jen se psy a docela bych vyrazil jen tak nekam v klidu fotit krajinu (akty neprojdou :-D ). Ovsem vsude predpoved na ..... To je fakt fotograficky problem. Jo a jeste se mi nechce vstavat na vychod slunce :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 14. 10. 2016 18:21

Já jsem právě přijel z Pece pod Sněžkou, je tam lezavo, teploty od 2 do 6 stupňů, smogově zataženo, světlo na focení nuda a bída.

Jinak mám z toho počasí už lehkou depresi, pořád déšť a zima, nakonec jsem asi udělal s tou Indonésií dobře, tam bude 30 stupňů, trochu deště a jinak skoro pořád slunce.

Jsem pracovně úplně vyšťavený, audity, konference, spousta věcí k řešení, blázinec. Docela cítíme, že to zrušení dovolené v srpnu nebyl dobrý nápad, žena je ještě v práci, také úplně hotová, snad si trochu odpočineme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 10. 2016 18:27

Ja jdu ja ryby! Hlidam dneska odpoledne a v nedeli odpoledne, tedy zitra a pozitri dopoledne na chatu a na ryby!!!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 10. 2016 18:29

No chtel sem rict, ze na rybach bych se unudil. Ale kdyz si vezmu, ze chci jet fotit krajinu.... Asi sem prepracovany.

Si furt rikam, ze bych zajel na tu Jizerku. Uz sem tam dlouho nebyl a bylo to tam na podzim pekny.

-- 14. 10. 2016 19:35 --

pemar píše:Jsem pracovně úplně vyšťavený, audity, konference, spousta věcí k řešení, blázinec.


Hele to mi rikej, krome vedeni oddeleni projektovyho managementu sem jeste od 1.10. dostal na starost vybudovat a ridit oddeleni automatizace firemnich procesu (development a implementace toolu, presvedcovani lidi, ze to ma smysl). Takze mam primy podrizeny ITaky a delam vyberka na programatory.... Do toho dojizdim projekt na reportingovou platformu pro 26 tovaren v 15 zemich, kde si ted vlastne ridim nejen projekt, ale uz i IT development. Uz sem zvazoval, ze si rano otevru lahev rumu a budu s ni lezet az do vecera :-D :-D :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 10. 2016 18:46

Hmmm .. takze
FF - vyssi management, ludia za vodou
APSC- stredny management, ludia , co sa snazia dostat za vodu
4/3 - testeri , priemerni ITckari
no pekne sa nam to vyvrbilo .. takto neviem, ci bezzrkadlovky nahradia zrkadlovky, zda sa, ze problem je inde
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 14. 10. 2016 19:54

Kdyby někdo chtěl, tak příští neděli 23. října v 7:00, je sraz fotografů v Průhonickém Parku... Už to bylo jednou kvůli počasí odloženo a snad to teď vyjde :)
Samozřejmě ne každý má tyto hromadné akce rád, ale k seznámení se a k výměně názorů, vesměs v pohodové atmosféře (na rozdíl od písemné diskuzi na forech) jednou za čas to nemusí být špatná akce. Zatím potvrdilo účast 10 fotografů...

P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků