Zrcadlovku z druhé ruky, nebo raději new?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Duhen 11. 3. 2016 11:48

Ahoj, prosím o radu, chci si pořídit jako amatér zcadlovku Nikon. Díval jsem se , že se dá pořídit například Nikon 5100 kolem 8500 i s objektivem 18-55mm, ale i s 55-200, nebo 18-105.
Asi nejlepší objektiv by měl být jaký? Díval jsem se , že existují s s ultrazvukovým ostřením a optickým stabilizátorem a nebo na který se soustředit pomě dobrá cena, výkon?
Co jsem četl, Nikon 5100 je na tom lépe jako současný N 5200.
Nevím , ale na co si dát pozor, jaký je kritický počet fotek a cvakanců závěrky.
A nebo raději kapku přidat a koupit nový například Nikon 3300. Fotit budu, přírodu,portrét, doma,panorama... a tak běžně. Investovat bych chtěl max 8500-9500 Kč.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 11. 3. 2016 18:40

Vhodnější je vzít sebou někoho, kdo už ví, na co se podívat. Kupovat to přes poštu je o náhodě na jakého člověka narazíš. Já osobně mám např. s koupí objektivů přes poštu dobré i špatné zkušenosti. Těla jsem kupoval vždy jen nové mimo poslední, u kterého jsem věděl jednak, že je ještě v záruce a taky od koho je kupuji a co mohu čekat.

Který model neporadím, nepoužívám Nikon.

Počet snímků do cca 80 000 je pro začátek dobrý start a dá se zjistit třeba i v Zoneru http://www.nikonclub.cz/node/20107#.VuMBQOIqs8I
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 3. 2016 22:29

D5100 je dobrý foťák, obrazově kromě rozlišení téměř k nerozeznání od nejnovějších 24 Mpixelových DX Nikonů. AF modul je starší osvědčený 11 bodový, má horší AF-tracking ve srovnání s 39-bodovým AF novějších modelů, ale zato je hodně spolehlivý a nebyly problémy s jeho špatnou kalibrací z výroby (máme jeden D5100 jako pracovní a ostří skvěle se seťákem i 60/2,8 micro).
Životnost závěrky se neudává a je fakt těžko předjímat, někomu odejde po 20 tisících jinému po 200 tis. Nicméně konec foťáku to není, origo servis ji vymění za 3 tisíce, neorigo možná i levněji. Jinak se prakticky nemá co rozbít.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kosajsk 16. 3. 2016 08:53

o stavu přístroje napoví stav polepů, ohmatanost tlačítek, plynulost chodu rollerů, případné odřeniny a škrábance a display. Je dobré si vzít své objektivy, ideálně světelné pro kontrolu přesnosti ostření. Dále bych kontroloval hotpixely - zvláště na vysoká ISO a na homogením snímku např modré oblohy stav snímače, kde se mohou objevit škrábance po necitlivém čištění či skvrny. Dále se může objevit problém v hotshoe patici - korektní komunikace bleskem, pomocná af lampa. Který foťák neporadím, to je subjektivní dle preferencí
kosajsk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JanaCisarova 4. 7. 2016 12:26

Tak pokud toho cloveka dobre neznas, tak bych si to nekoupila. Mam bohuzel spatnou zkusenost. Radsi investuj o par korun vic a kup si novou. Co se tyka cen, tak doporucuji https://www.digital24.cz/ maji tam super ceny a ochotne i pri vyberu poradi a zodpovi otazky.
JanaCisarova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alešak 4. 7. 2016 14:21

Co to je za obchod, ten digital 24, když tam prodávají jen canikon ?
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 4. 7. 2016 14:29

asi je majitelka teho obchdu, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 7. 2016 21:12

Nevime kam čumíte, ale našiel som tam sony, olympus a iné....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alešak 5. 7. 2016 06:09

Duhen ale poptával zrcadlovku, takže jsme čuměli dobře, pouze canikon... :-)
Alešak
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků