Akční foto?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Michal855 31. 5. 2016 14:38

Zdravím, narazil jsem na zajímavý video návod, kde popisují jak fotit sporty - akční fotky:
www.youtube.com/watch?v=5m7Kabrg-Ck
Ale moc nechápu jaký to má v dnešní době smysl? Když skoro každý foťák umí slušně natáčet video. Když se děje něco zajímavého, tak je snad logičtější a lepší natočit to jako video, místo dělání statických fotek ne?
Michal855
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 31. 5. 2016 14:49

A budes to pak strihat? :D Kazdy toci, ale vysledne video uz nikdy neuvidis ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal855 31. 5. 2016 14:55

Tak samozřejmě, když se něco nepovede tak to vystřihnu.
Proč by ho neuviděl? Můžu ho dát do stejné složky k fotkám z toho místa.
Michal855
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 15:17

Nejak nerozumiem otázke. Video je video a fotka je fotka. Jedno nenahrádza druhé. Ak chcem fotku, tak mi je video naprd, ak chcem video tak mi je fotka naprd.

A na druhej strane - ja osobne mám stále radšej na stene fotku, ako keby mi tam malo dookola chodiť video. A je jedno že by bolo trebárs v 8K.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal855 31. 5. 2016 15:38

Video a fotka je každé něco jiného, respektive logicky každé by mělo sloužit k zaznamenání něčeho jiného. Fotky by podle mně měly sloužit k zaznamenání nepohyblivých věcí, jako sou krajiny, stavby, portréty, a videa by měly sloužit k zaznamenání toho, kde je důležitý pohyb ne?
Samozřejmě dřív, když se fotilo na filmy, a člověk měl jen foťák, tak nezbylo nic jiného než i ty pohyblivé věci jenom vyfotit.

Tak fotky na stěnu to už je zas něco jiného, ale normální člověk nefotí proto, aby si z toho vyráběl obrazy. Normální lidi snad fotí aby něco zdokumentovali a uložili si to v PC.

-- 31. 5. 2016 16:40 --

A taky kdo by si dával na stěnu fotku skákajícího sportovce?:)
Na stěnu si snad dám krajinu nebo zátiší nebo něco podobného.
Michal855
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 15:46

"normální člověk nefotí proto, aby si z toho vyráběl obrazy" - Fakt? A nenormálny? :-D

-- 31. 5. 2016 16:47 --

"Fotky by podle mně měly sloužit k zaznamenání nepohyblivých věcí, jako sou krajiny, stavby, portréty, a videa by měly sloužit k zaznamenání toho, kde je důležitý pohyb ne? " - toto je poriadne úzkoprsý názor. Ale keď to vidíš tak, tak je zbytočné argumentovať.

-- 31. 5. 2016 16:48 --

"A taky kdo by si dával na stěnu fotku skákajícího sportovce?" - napríklad ja? Martin Straka? Martin Kozák?
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal855 31. 5. 2016 16:10

Tak řekněme že se budeš chtít dozvědět, jak se skáče na skateboardu. Prohlídneš si radši fotky, nebo si radši najdeš na youtube videa?
Nebo se budeš chtít podívat, jak se rozebírá motor auta. Co bude lepší? fotky nebo video? Ideálně video s komentářem, doplněné fotkama.
Tak obrazy z fotek vyrábí jen pár lidí, co se tím živí a pak to prodávají. Což jsou podnikatelé. A normálním člověkem myslím nepodnikatele.

Taky proto sem pořídil digitální foťák, abych nemusel skladovat ve skříni krabice s fotkama, kde se v tom stejně blbě orientuje, a navíc když jsou různě velké tak se blbě skládají do jedné krabice, a ještě k tomu když sem kdysi fotil na film, tak to stálo plno peněz ty fotky nechávat dělat, takže jich člověk udělal málo a dělaly se většinou jen v pohlednicové velikosti. Takže proč by měl někdo vyrábět papírové fotky? To by se vracel do éry focení na film ne?
Michal855
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 5. 2016 16:48

Nechápem otázku, ak chceš točiť video, toč video. No problem. Tu chce väčšina robiť fotky, nie video.
A nie, video nie je lepšie ako foto, je jednoducho iné. Nehovoriac o tom, že vidieť pozerateľnú amatérsku fotku nie je problém , ale vidieť "pozerateľné" amatérske video dosť problém je, pretože nedodržanie základných zásad točenia z toho youtube len tak čiší...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 16:52

Michal855 píše:Tak řekněme že se budeš chtít dozvědět, jak se skáče na skateboardu. Prohlídneš si radši fotky, nebo si radši najdeš na youtube videa?
Nebo se budeš chtít podívat, jak se rozebírá motor auta. Co bude lepší? fotky nebo video? Ideálně video s komentářem, doplněné fotkama.
Tak obrazy z fotek vyrábí jen pár lidí, co se tím živí a pak to prodávají. Což jsou podnikatelé. A normálním člověkem myslím nepodnikatele.

Taky proto sem pořídil digitální foťák, abych nemusel skladovat ve skříni krabice s fotkama, kde se v tom stejně blbě orientuje, a navíc když jsou různě velké tak se blbě skládají do jedné krabice, a ještě k tomu když sem kdysi fotil na film, tak to stálo plno peněz ty fotky nechávat dělat, takže jich člověk udělal málo a dělaly se většinou jen v pohlednicové velikosti. Takže proč by měl někdo vyrábět papírové fotky? To by se vracel do éry focení na film ne?


Vieš čo? Máš pravdu. Mýlil som sa. Uznávam. Fotka je úplne na prd a hlavne absolútne zastaralá.Kto by už v dnešnej dobe youtuberov, chcel fotku. Už som poslal mail ľudom, ktorý ma mali zazmluvneného v najbližších mesiacoch na fotenie športu, že som dnes precitol )vďaka Tebe - naozaj dík), že to robiť nebudem a nech si nájdu kameramana...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CA.. 31. 5. 2016 16:58

Michal855 píše:Video a fotka je každé něco jiného, respektive logicky každé by mělo sloužit k zaznamenání něčeho jiného. Fotky by podle mně měly sloužit k zaznamenání nepohyblivých věcí, jako sou krajiny, stavby, portréty, a videa by měly sloužit k zaznamenání toho, kde je důležitý pohyb ne?


...bys mohl vyrábět direktivy EU, i když 50. léta nebo stalinismus by ti slušely víc! :D

-- 31. 5. 2016 18:02 --

Roman_Skamene píše:...nech si nájdu kameramana...


máš foťák, tak jsi přece i kameraman! :D :D
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal855 31. 5. 2016 17:24

CA: to sem nějak nepochopil...

Já neříkám že fotky sou k ničemu, tos mě špatně pochopil, já si myslím že na určité věci sou lepší fotky a na určité zase lepší video. Fotky mají zase lepší rozlišení, tak se na nich dají líp prohlídnout detaily, a nezaberou tolik místa na disku.
Ale nechápu, a proto se nato ptám, proč se dělají fotky i z takových věcí, u kterých by bylo jednoznačně lepší je natočit, jako třeba ten sport a pohyb vůbec.
Michal855
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 31. 5. 2016 17:32

Marty ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod CA.. 31. 5. 2016 22:52

Michale, a jak třeba chápeš ten sport? K čemu se jednoznačně hodí? Když je potřeba doběhnout na tramvaj?

A co navrhuješ udělat s lidmi, kteří se nevejdou do tebou nalinkovaných kategorií “normálnosti“? Převychováš je, pošleš je do gulagu, škrtneš je?? Pokud to opravdu a upřímně nechápeš, vem obory fotografie aspoň na vědomí jako fakt a chovej se, jako bys to chápal, abys měl šanci zůstat mezi “normálními“. Jako adept adaptace na společnost. Nebo jsi troll?
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal855 1. 6. 2016 00:34

Trol nejsem, jsem začátečník tak sem myslel že mi to tady někdo rozumně vysvětlí.
K čemu se hodí sport? Tak snad pro zdraví a pro zábavu by se měl dělat. Anebo kvůli balení ženských.

Mně je divné, když lidi dělají něco nelogicky. A tohle mi přijde trochu nelogické, tak se v tom nějakou logiku snažím nalézt.
Chápu třeba, že kdo je homosexuál, tak si dá na zeď klidně fotky pěkných sportovců. Ale u ostatních to nechápu.
Nejde o to, jestli se někdo chová normálně, ale jestli používá rozum a logiku.
Michal855
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 6. 2016 05:26

Prepáč, ale na hlúpu otázku čakáš rozumnú odpoveď? Pochop že to sú rozdielne veci. Prečo ludia chodia vlakom keď lietadlo je lepšie? Prečo chodia MHD (vlakom, bajkom, pešo, na koni), keď auto je auto...
Spájaš jablká s hruškami. Pozri si tu alebo na nete fotky Martina Kozáka a skús si predstaviť, ako ich nahradzuješ nejakou videosekvenciou. Dosť trapas.
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků