Porovnání SONY E 50 mm OSS / FE 55 mm CZ

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fibi777 13. 5. 2016 10:24

Nezkoušel jste někdo porovnat tyto dva objektivy na APS-C (A6000/6300)? CZ 55 mm podává na A7mičkách a zejména A7RII excelentní výkony. Ale vyplatí se na APS-C? Při porovnání na DXO (A6000) se mezi nimi nezdá rozdíl. Ten je hlavně v ceně :) Já jsem porovnával E 50 mm se Sigmou 50 mm 1,4 ART přes redukci a tam tedy rozdíl je. Sigma je prostě viditelně lepší. Na druhou stranu Sigma s redukcí je na malém těle zbytečně veliká a těžká. Snažil jsem na Flickru vyfiltrovat obrázky A6000 s CZ 55 mm a porovnat s E 50 oss. K ničemu jsem nedošel :)) Tak kdyby někdo tu zkušenost měl.... Zrovna totiž tu sigmu 50 mm prodávám a váhám, zda nedělám blbost! :( Protože i na A6300 funguje perfektně. Určitě líp než E 50 a možná že i líp než CZ 55. Každopádně otázka je, kolikrát takovou sestavu použiju, neb je velká, těžká a tak jí nechám povětšinou ležet doma.
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 5. 2016 10:45

Ak je 55 excelentná na FF, nie je dôvod aby nebola perfektná aj na APSC, kedy používa ten najlepší stred z objektívu...
Samozrejme je to ale rozmerovo a cenovo dosť nepomer a asi preto sa k 55-ke kupuje A7 a nie APSC.
bob222
Pokročilý


Odeslat příspěvekod fibi777 13. 5. 2016 12:26

bob222 píše:Ak je 55 excelentná na FF, nie je dôvod aby nebola perfektná aj na APSC, kedy používa ten najlepší stred z objektívu...
Samozrejme je to ale rozmerovo a cenovo dosť nepomer a asi preto sa k 55-ke kupuje A7 a nie APSC.



S tím souhlasím. Určitě bude perfektní i na APS-C. Nicméně i z toho odkazu, který sem dal emet je vidět, že svou mnohem levnější alternativu E 50 na APS-C nijak neválcuje. Tedy pokud zrovna nemáš řadu A7, asi se nevyplatí za CZ 55 mm vydat peníze. O to mi jde.
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 5. 2016 13:06

Tak tú 50 OSS mám a není špatná. Prakticky ako všetky nové moderné padesátky. Samozrejme na art sigmu alebo na otusa nemá, ale neurazí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 5. 2016 15:12

Pozor na ten link s porovnavackou - je tam zrovnanie dvoch FF objektivov - FE 50/1.8 a FE 55/1.8

K tomu mozem dodat len tolko, ze 55 ma lepsiu ostrost a kontrast na 1.8 (aj ked je to vidiet asi len na A7rII), celkovo vyssie rozlisenie, ma omnoho prijemnejsi bokeh a aj krajsie vykresluje obraz (3-D). Obrovsky rozdiel je aj v AF - na 50 "huci" ako na starsich sklach, rozhodne to nie je porovnatelne s 55. Vyhodu ma vo vyrazne nizsej cene, mensej vahe a aj rozmeroch...

APSC 50/1.8 OSS vemi nepoznam... ale vraj je na APSC pomerne kvalitny, aj ked z jedneho youtuboveho videa vysiel najma v zlozitych castiach obrazu mimo HO lepsie FE 55 (ostrostou a kontrastom boli podobne). Pri tom cenovom rozdiely je jasne, ze 50 OSS by vyhral ak neplanujes neskor FF.

Galeria lacneho FF objektivu FE 50/1.8 je napr. na DPR: http://www.dpreview.com/news/4855283977 ... ld-samples
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fibi777 13. 5. 2016 17:07

Ok, díky za upozornění. Toho jsem si nevšiml, že je to srovnání s novou FF 50 mm. Zatím přechod na A7 nemám v úmyslu. A6300 mi vyhovuje celkově rozměry, váhou i výkonem. A mám řadu "malých" objektivů, které bych zase musel draze nahrazovat. Mám i tu E50 mm oss. Jen mě překvapilo, že je viditelně slabší než Sigma 50 Art. Tu jsem používal na A99 a po jejím prodeji jí ještě mám a chci prodat. Je to sice škoda, ale na A6300 je to prostě veliký.
fibi777
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků