Výběr nové bezrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 3. 3. 2016 09:19

Radek71 píše:Vyhlasuju soutez na podobny oxymoron nebo haluzovou hlasku ve stejne oboru. Mozna neco jako
1) "clona F.8 se uz neda bez stabilizace udrzet". Nebo Foticovo
2) "nastavil jsem RAW a 30*40cm rozliseni!"


To jsi mi připomněl tvou vlastní výbornou hlášku "jenom shodou náhod je fotka bitmapa"
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 3. 2016 11:01

reign píše:miple: v Německu se prodává A6000 v setu se slušným zoomem 18-105/4 cca od 900€. Zkus německý cenový vyhledávač idealo.de. Problém vidím spíše v nedotaženém ovládání těla, Fuji XT10 je úplně jiná liga.


Tohle sklo je trošku jiná písnička, návíc s hodí jak pro foto, tak i video.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 3. 3. 2016 11:06

Jo jo, keď sa rozkníšem a kúpim A6XXX, tak 18-105/4 bude asi záklaďák.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miple 3. 3. 2016 15:32

Tak přeci jen zůstanu u Fuji. I když je tam horší domluva s RAW, ale ten seťák 18-55 dle recenzí a ohlasů je asi v této cenovce nejlepší. V nejbližší době další objektiv kupovat nebudu, tak vemu set kde je kvalitní objektiv. Dnes jedu do Megapixelu si osahat XE2s a XT10 a uvidím. Jo ještě jsem slyšel, že jediná slabina toho objektivu je při focení v protisvětle. Slunce je jen rozplizlý flek, bez paprsků.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 3. 2016 18:28

Jsou odolnější objektivy na protisvětlo než 18-55, ale když dobře umístíš Slunce do záběru a zacloníš (F11-16), obejde se fotka bez flare a Slunce udělá hvězdičku. Další věc je, že hvězdy z tohoto Fujinonu mají rozvětvené paprsky, což není moc hezké. Je to ale fakt asi jediná vada toho skla.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 3. 2016 18:58

Flor.cz píše:
Radek71 píše:Vyhlasuju soutez na podobny oxymoron nebo haluzovou hlasku ve stejne oboru. Mozna neco jako
1) "clona F.8 se uz neda bez stabilizace udrzet". Nebo Foticovo
2) "nastavil jsem RAW a 30*40cm rozliseni!"


To jsi mi připomněl tvou vlastní výbornou hlášku "jenom shodou náhod je fotka bitmapa"

Fakt? to si vubec neuvedomuji, pri jake prilezitosti to bylo?

-- 3. 3. 2016 18:59 --

Aha, uz vim! To jo. To bylo pro ty, co si mysleli, ze ty tahla ve velkym Photoshopu jsou takovy proto, aby se s nema dalo tahat pri editaci fotky.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 3. 3. 2016 20:19

Jo, to je přesně ono.

Nj, Adobe strašně mlží. Ty táhla jsou u nástrojů jako je fotografický filtr nebo křivky, jmenuje se to Photoshop, ale na fotky to není ;)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 3. 3. 2016 21:04

Tak jsem se vrátil z prohlídky. Nakonec to bude asi přeci jen XT10. I když oproti XE2s se trošku hůře drží. Ale na to se dá zvyknout.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 3. 3. 2016 21:31

Miple a proc ne x-e2 ktera je levnejsi a po updatu na fw verze 4 je stejna jak e2s?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 4. 3. 2016 04:47

Xt10 mam nabídku o cca 1500,- dražší jak xe2. Plus náhradní baterie.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 4. 3. 2016 05:44

Aha, ja myslel ze to v tom megapixelu chces i koupit :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 4. 3. 2016 07:38

Tam jsem si je byl jen ohmatat jak který padne do ruky.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 4. 3. 2016 11:11

Aha, no ja si pristi tyden pujdu pro X-E2 s 18-55 a 60/2.4
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 4. 3. 2016 12:45

Tak to se mas, ze už v tom mas jasno. Já porad vaham jastli koncepci xe nabo xt. Ne cenou, ale konstrukci, ovladanim, funkcemi atd. XT10 mne láká množstvím nasteveni z těla, XE2s lépe padne do ruky.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 7. 3. 2016 12:17

qwerts: dej pak vědět jak ti ta 60ka sviští (po upgradu fw 4). Prý přes den to už ostří svižně, ale v low light to občas "hledá". Pořád se mi nechce věřit, že je to vyloženě pomalý sklo.

miple: Tam jde o tu ergonomii/ovládání a výklopný displej. Jinak rozdíly mezi x-t10 a x-e2 jsou teď už minimální. Po tom FW4 to funkce má stejný.
Titan_66
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků