Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metatron 5. 2. 2016 20:30

Mohol by sem NIEKTO dat nejake fotky z tej slavnej Fuji z pred 12 rokov... prisamvacku pojdem si ju kupit ak je taka dobra... Alebo si ju kupme vsetci !
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2016 20:39

Petr Luňák píše:jsou ty fotky stejne, nebo nejsou stejne? Pokud nejsou, proc nejsou a v cem se lisi?
Nie sú. Jeden má pomer strán 4:3 a druhý 3:2 :D

No nič to nezmení na fakte, že mZuiko 300/4 je "profesionálny 600mm eq teleobjektív".
A že FZ200 ani Nikkor 300/4 ním nie sú 8-)

Petr Luňák píše:kdepak, nekvalitni smejd resil Ganec tady. Tady take tvrdil, ze o nem nikdo rozumny neuvazuje
Si ako pokazená platňa :-S

Ja som tvrdil niečo iné - ty vieš, že som tvrdil niečo iné (keď si to napísal druhý krát, dal som ti to najavo, že som napísal niečo iné, na čo si zareagoval) .. no aj napriek tomu si to odvtedy zopakoval ešte aspoň 4x

Mne nič vysvetľovať nemusíš: ja si ten Nikkor aj tak nekúpim.
Vysvetľuj to tu: https://www.youtube.com/watch?v=Jva08HY6uLE
To je to video, kde Tony Northrup od 9-12-tej minúty vysvetľuje, že Nikkor VRII je len 60-130 (na čom sa tu niektorí dobre bavia) a potom ďalšie 3 minúty rieši neostrosť Nikkor-u VRI.

Celkom by ma zaujímalo, čo by si napísal Tonymu pod jeho video ;-]
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 2. 2016 20:52

Ganec: nic nezmeni na fakte, ze Nikkor 300/f4 nasadeny cez adapter na telo Olympus bude 600mm EQ teleobjektiv uplne rovnako ako to Zuiko. Uz si to zapis do svojho dennicku :) A rovnako to bude 600mm EQ teleobjektiv na tele D7100 , ak pouzijem funkciu crop. Ani s tym nic nespravis, aj keby vsetci manazeri Olympusu napisali blog :D

Apropo .. to co pise Lunak je presne tak ako to bolo. Velmi dobre si to pamatam. Ale nasledne pod tarchou faktov si sa zacal krutit ako had a prekrucat vsetko co sa dalo. Holt, nedokazes nikdy nielenze priznat chybu a omyl, ale este horsie. Ale to uz pisat nebudem :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 5. 2. 2016 21:10

Ondrej Bobek píše:Takze u mna bezzrkadlo nahradilo zrkadlovku prave dnes... predal som 6D
Trocha kvoli tomu obmedzim sport, no aspon budem mat viac casu na ine fotenia...


Tak já mám úplně opačný tendence, obmena techniky se blíží a čím dál tím víc mě láká zrcadlovka. Peněz moc nebude, ale na bazarovej FF a nějakej slusnej objektiv by to mělo stačit. Ne že bych FF potřeboval, to ani náhodou, spíš bych měl pěknou hračku a možná bych dostal novou motivaci. To je můj největší problém, výbavu mam velmi dobrou, ale chuť fotit mi v poslední době nějak chybí.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 2. 2016 02:33

Ganec: lzes jako kdyz tiskne a ze lzi si zde byl usvedceny jiz nekolikrat. Napsal si to presne tak jak pisu a aby to nebylo malo, tak si tvrdil, ze o 70-200 Tony hovori jako o "nekvalitnim smejdu". Tohle si presne napsal a vzhledem k tomu, ze Tony ve svem videu nepouzil zadny vyraz, ktery by se vyznamove byt jen blizil oznaceni "smejd", si prave i timto dokonale usvedceny z KLAMSTVA.
Pokud jediny rozdil na fotkach vidis v odlisnem pomeru stran, tak to dokonale koresponduje s tvym fotografickym diletanstvim.
Ano, zuiko klidne muze byt profesionalni tele, ale spravne parametry jsou po prepoctu 600mm f8.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 2. 2016 10:09

Nevim jestli to Ondrej Bobek neuspechal. Vcera jsem byl snad poprve s korporatnimi kolegy v hospode. Byly tam i kikiny z front a back office, vsichni byli mladsi nez ja (to uz nejaky cas jsou uplne vsichni). Byla to hospoda na namesti, teklo Starobrno????!!! tam stalo 39 Kc???!!!, nealko 2dc 44 Kc a panak rumu Bozkov 45 Kcm dipl 100 Kc. Ne ze by ty ceny byly velky problem ale v kombinaci s Starobrnem to vypadalo hodne divne.
To me nedobre naladilo, takze po 5ti pivech a 4 rumech jsem odmitl hromadou selfie, protoze jsem ted dohola a vypadam jak dvoumetrovy Srstka a taky to Starobrno a tak.
No a kdyz jsem stal teda stranou tak blondyna blondyn z front office s sukni do pulky pulek rika celymu tomu hloucku tak abych to neslysel "von je silene dobrej fotograf a ma doma obrovskej fotak, tak se asi nechce nechat fotit mobilem" !!!
Stalo by se mi to, kdybych melo jenom FUJI??? NE!!!! FUJI neni VELKY FOTAK!!!!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 2. 2016 11:10

Radku ale nezabudni na nezanedbateľný hipster faktor fujifilmu! 8-)
Len je pravdou že tam tá voholenosť je dosť na prekážku! 8-D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 2. 2016 11:23

Aby tam byl ten efekt, musel bych nosit salu a sako.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 6. 2. 2016 11:25

Na druhou stranu - dobrovolná konzumace Starobrna na nějakou úchylku poukazuje, jestli je to právě hipsteritida netuším, možná jen zatím nikdo nehledal spojitost... :)

A teď otázka za dva bludišťáky na Radka: Jak blondýna blondýn se sukní do půlky půlek věděla, že máš obrovskej foťák doma? :hm

Na druhou stranu, kdybys měl jen Fuji, nikdo by Tě nebral vážně... :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 2. 2016 11:32

No mne to vrtalo hlavou a pak jsem prisel na to, ze mam vetsinu postu na FB jako pratele pratel(a to pak staci mit 5-10 kolegu jako pratele a dalsich 500 mi vidi profil), takze jednak vidi jak tam peru fotky (tedy vi ze jsem nejlepsi fotogtaf na svete) a asi jsem se nekde zminoval, ze mam doma poradny delo!
Doma u mne nebyla, manzelka nesouhlasi s tim, abych si vodil cizi zensky.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 2. 2016 11:53

Radek71: na velkost fotaku a najma znacku pozeraju vsade. Sony, Fuji, Olympus a napr. aj Pentax medzi tie "znacky", ktore zaujimaju verejnost, rozhodne nepatria.
Co sa tyka rychleho prechodu - chcel som mensiu zostavu s pevnymi sklami, menej fotit sport (viac ludi, svadby a pod.) a za posledny rok dost vyuzivam pri novych foteniach moznosti vyklopneho displeja.
V polovici minuleho roka som potreboval druhe telo a Canony nijak nezlacnievali, takze prisla ta zmena skoro sama... takze uz ma nezaujimaju nejak vacsie skla a ani zoomy, cela zostava je ina.

...aj ked po 70-200/2.8 GM budem riadne pozerat :D (doma mi z Canonu stale ostali 70-200L IS II a rybka 15/2.8 - tie doplnaju 3 pevne male Sony skla)
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 6. 2. 2016 11:55, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 2. 2016 11:55

Ja historii Bobka znam.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 2. 2016 12:00

Ondrej: Fuji si lidi často pletou s Leicou :D

(Nebo v horším případě "známý si taky koupil z bazaru starý foťák na kinofilm za pár stovek, ty na to taky fotíš?" :D)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 2. 2016 14:35

Petr Luňák píše:lzes jako kdyz tiskne a ze lzi si zde byl usvedceny jiz nekolikrat. Napsal si to presne tak jak pisu a aby to nebylo malo, tak si tvrdil, ze o 70-200 Tony hovori jako o "nekvalitnim smejdu". Tohle si presne napsal
Dám ti radu do života: nehovor o lži, ak ju hneď aj nedokážeš; hlavne ak existujú dôkazy, že to lož nie je.

Nikdy som nenapísal, že o 70-200 VRI "nikto neuvažuje", napísal som, že je "neostrý". Rovnako ako Tony o ňom povedal, že je "unsharp" (v preklade "neostrý") a preto "is not good enough for me".
(čo je "politicky korektné" vyjadrenie slengového výrazu "šmejd", hehe)

Naopak, o Olympuse E-M10 v tomto videu povedal "is my favorite camera" a doporučuje ho pre tých, ktorý chcú prvý foťák ;-)

U neho vlastne tiež bezzrkadlovka nahradila APS-C zrkadlovku:
- na bežné fotenie používa E-M10
- a na prácu FF
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 2. 2016 15:26

Gance, ja jsem tve lzi DOKAZAL a to opakovane, nebot se jich opakovane dopoustis a pak delas mrtveho brouka a honem rychle se je snazis zakecat a odvest od nich pozornost. A ted zase. Nenapsal si pouze, ze je neostry, ty si napsal "lebo nikto normálny oň nemá záujem, keďže je neostrý".

Mimochodem jak strasne je neostry (*ironie*) jsem ukazal par stranek nazpet. Ze si se k tomu ani nevyjadril, k te strasne neostrosti, co? Co ale cekat od takoveho fotografickeho diletanta, ktery ani nechape princip doostrovani digitalnich fotografii. I tvuj bratr ti nazorne dokazal, ze o tom vis naprosty kulovy. K tomu ses - k neprekvapeni vsech - taky nevyjadril a presel bez reakce. Presne jak popisuju vyse.

"is not good enough for me"
"čo je "politicky korektné" vyjadrenie slengového výrazu "šmejd", hehe"

Ty ses naprosty idiot. Konstatuju fakt, neni to mysleno jako nadavka.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků