Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Sakini 4. 2. 2016 08:44

S novým firmwarem spokojenost, je teď jako X-T, ostření hlavně při slabším světle rychlejší a určitě preciznější. AF tracking je úplně jinde, dobře použitelný, a korekce expozice v manuálu je prostě k nezaplacení.
Sakini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 2. 2016 08:50

A co teprve breznovy update FW.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 2. 2016 09:11

Radek71: ještě si z toho dělej ***** :D Já mám normálně vánoce, je to fakt pořádné zlepšení
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 2. 2016 09:13

A uz je neco na X100? Ze bych poprve v zivote udelal update?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 2. 2016 09:15

Jen jeden update, na X100T bohužel Fuji nějak kašle s aktualizacemi: http://www.fujifilm.com/support/digital ... story.html

A nebo už tam není co vylepšovat :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sakini 4. 2. 2016 09:47

V řadě X100 to asi bude jako vždy, update bude v podobě celého foťáku.
Sakini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 2. 2016 10:50

Tak vyborne, uz aby ho dali na trh.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 5. 2. 2016 11:45

Dadajax: a jaké ostření teď používáš ? AF-S nebo AF-C (Single, Zone, Wide). Myslím, nejčastěji. Já teď zkouším AF-C zone na většinu situací a vypadá to ok.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 2. 2016 11:49

Titan_66: zatím jsem s tím fotil jen klasické portréty, takže jsem fotil jen AF-S s jedním ostřícím bodem. Dneska mě čeká ještě focení reportáže, tam ale nejspíše taky budu fotit jen s jedním ostřícím bodem. Až budu mít trochu více času tak zkusím vyjít někam ven a zkusím s tím AF-C fotit něco pohyblivějšího :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Titan_66 11. 2. 2016 21:48

Nezkoušel někdo na X-E2 nastavit tlačítkem ručně čas el. závěrky (vyšší časy než 1/4000s) u objektivu 50 230 ? 16 50 asi bude mít stejný problém.

Bráchovi se to nepodařilo a já na to zatím taky nepřišel :)
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 14. 2. 2016 12:11

Dobrý den. Plánuji výměnu Nikon D90 za fujifilm x-e2+18-55. Zatím sbírám info. Chtěl bych k tomuto fotoapárátu nějaký širší objektiv. Vzhledem k ceně fuji objektivů mne napadlo řešení s použitím redukce na objektivy jiné značky. Např http://www.profotak.cz/www-profotak-cz/ ... ujifilm-FX

Jaké zde může být úskalí. Bude to fungovat? Změna ohniskové vzdálenosti a pod. Podle popisu daného fotoapárátu se clona nastavuje nějak pomocí originálního objektivu. S redukcí to nebude fungovat? Děkuji
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 14. 2. 2016 12:18

miple: budou fungovat jen v s manuálním ostřením - a taky volba clony bude muset být na objektivu, jinak půjde fotit jen na plně otevřenou clonu.

Osobně ale doporučuji pro širší objektivy sáhnout po manuálních Samyang (nebo Rokinon - jsou to dvě označení pro stejné objektivy). Taková 12mm f2 má třeba hodně dobré hodnocení, viz třeba tato recenze: http://petapixel.com/2014/06/04/review- ... gs-budget/
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 14. 2. 2016 14:46

miple: martyho neposlouchej, je to troll a neví co píše
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSP070 14. 2. 2016 20:41

Pozerám Madagaskar a pochopil som, prečo Marty kritizuje absenciu nejakej zebry pri natáčaní videa. Zebra Marty.
Obrázek
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 14. 2. 2016 20:59

víš k čemu je zebra ? když máš třeba A99 a máš tam tlačítko - kolečko - vpředu na těle fotoaparátu, tak ti to zebrovatí když máš pod/pře-expozici
na displeji, celkem dost se to hodí, tak tim kolečkem si hned zakroužíš doleva/doprava
až to vyrovnáš, celkem užitečný při natáčení videa, Nikon až za 10 let bude mít (nejdřív)
marty64
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků