Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 29. 1. 2016 18:50

Landov, pozor aby Cvach nepřekvapil. Pár motivačních cvičení a budou i nové blogy.
Jinač Ganče, to jak jsi Itokara tak mile diagnostikoval platí spíš na tebe. Můžu tě ujisti, že moje stará E620 (jo je to Olyk) je na focení rychlejších věcí furt lepší než OMD, byt nemá tolik sn/s ono to je totiž o něčem jinem než si Tvoje teoretická dušička myslí. A ž se laskavě v-y-s-e-r na postování plakátů, kdo to má pak číst.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 1. 2016 19:12

Radek71: já ti rozumím, ale od Gance už se ničeho překvapivého nedočkáš. A po tom co tu právě Ganec udělal s TXovou recenzí, asi ani od nikoho jiného.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2016 19:14

Pro priklad, tadydle, co fotka to peclivy zaber. https://www.dropbox.com/sh/7dxzo70rm4w2 ... JCWwa?dl=0
Takto foti sestava za 150 000 Kc. Ma si majitel koupit poradnou vybavu za 350 000 Kc? Mysleno objektiv + telo.

-- 29. 1. 2016 19:18 --

Lotrandor píše:Radek71: já ti rozumím, ale od Gance už se ničeho překvapivého nedočkáš. A po tom co tu právě Ganec udělal s TXovou recenzí, asi ani od nikoho jiného.

Tak ja do toho nutne nepotrebuji tahat gance. Jinak vsimli jste si, ze MK lupe na web jednu kolekci za druhou? Nejde ted o tu kvalitu, ale proste ten model "fotim" a na zaklade toho si myslim, ze cokoli - treba ze motorkem z tela nejde seriozne ostrit.
Je rok 2005, mam Nikon D70, tady je sraz kabrioletu na Machaci, nevyhovuje mi toto, toto toto. Je rok 2006, 2016...

Ja si treba na zaklade foceni myslim, ze fotit cokoli co neni staticky pres LCD nejde. Cokoli neni samozreme cokoli, ale prakticky cokoli.

-- 29. 1. 2016 20:10 --

A ted vazne. Na vychazce s rodinou ala PEMAR (vsechno boli, do kopce, deti zlobí, v pondeli pujdu na transplantaci jater, mam moc starosti) nafotite toto: http://www.fosna.cz/slavnosti-pernstejnskeho-panstvi/ da se na zaklade tohoto nejak bavit o tom, jestli jsem nemel mit radeji PENa?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 1. 2016 20:18

Radek71: kdyby takhle dopadl report bežně, tak by jsme si mohli gratulovat.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2016 20:29

No ja vim presne jak vypada (ani + ani-) spis bych do toho chtel zapasovat neco jako, "a ten rytir ma pulku hlavy ve stinu, to se mi stavalo taky, ale pak jsem zacal fotit s externim hledackem a od te doby se mi to nestalo". Nebo cokoli z poslednich 500 stran.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 29. 1. 2016 22:48

Radek71 píše:Pro priklad, tadydle, co fotka to peclivy zaber. https://www.dropbox.com/sh/7dxzo70rm4w2 ... JCWwa?dl=0
Takto foti sestava za 150 000 Kc. Ma si majitel koupit poradnou vybavu za 350 000 Kc?

Ked to tu nesledujem pravidelne, tak tvoje prispevky sa mi citaju tazko, ako ked som sa na zakladke snazil precitat knihu S lovci lebek na Borneu. Neviem o co ide. Ak je to fotene zostavou za 150 tis czk, tak autor je evidentne limitovany technikou. Tam nepomoze ani D500 a obavam sa, ze ani Leica.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 1. 2016 01:00

Grimjaur píše:Můžu tě ujisti, že moje stará E620 (jo je to Olyk) je na focení rychlejších věcí furt lepší než OMD, byt nemá tolik sn/s ono to je totiž o něčem jinem než si Tvoje teoretická dušička myslí.
Čo znamená "lepší"?

Máš lepší pocit z fotenia? Alebo z nej máš lepšie výsledky? :--

Radek71 píše:Ja si treba na zaklade foceni myslim, ze fotit cokoli co neni staticky pres LCD nejde.
stolný tenis som fotieval cez displej bežne

FYI: nie som odkázaný len na displej, alebo EVF ;-)
(a mimochodom, skúšal som aj cez OVF, no výsledky boli lepšie cez displej)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 30. 1. 2016 02:12

Presnejsi vysledek u rychlych akci mam vzdycky se zrcadlem ( letadla, hokej) a to ja s dslr od oly( tam jsem skoncil na zminene 620) tak u nikonu ( d90 a 300) tak u canonu ted nejvice 70d a 7d (stara). U olyho jsem pozival sklo 90-250/2,8 a stimhle jsem udelal nejlepsi fotky. S omd se mi foti skvele, ale na to co jsem zminil u tech telat to zacina byt na podobne urovni az se skly 40-150/2,8 zatimco na archaickou 40-150/3,5-4,5 jsem proste nedal dopustit a to skło stalo par korun.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HONZIK63 30. 1. 2016 09:53

Když to tady tak čtu .. stále rychlé děje ?.. mno samozřejmě , že je to náročná disciplina . Svět se zřejmě sune jiným směrem , cení si úplně něčeho jiného : http://zpravy.tiscali.cz/slavna-brambor ... uro-271076
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 30. 1. 2016 10:07

někdo vyfotí bramboru a má milion, někdo vyfotí knedlík a má 3 místo a má za to . . flašku oleje . . 8-P 8-P 8-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-l
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 1. 2016 10:41

HONZIK63 píše:Když to tady tak čtu ..Svět se zřejmě sune jiným směrem , cení si úplně něčeho jiného : http://zpravy.tiscali.cz/slavna-brambor ... uro-271076


Jj, značka (jméno) dnes znamená víc, než tradice výrobce. Takže výrobky nesoucí název tradiční kapitalistické japonské firmy dnes vyrábí komunistický Vietnam. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 30. 1. 2016 10:56

marty 66 : Za knedlík olej ? Mno musí tam být určitá posloupnost :,, .. Johnny Depp, Steven Spielberg, Dustin Hoffman ,Yoko Ono.... a pak brambora .

Kdyby byla první brambora ,tak to je za olej.

Puntík: ..Takže výrobky nesoucí název tradiční kapitalistické japonské firmy dnes vyrábí komunistický Vietnam.
Taková rehabilitace komunismu , že jo ?
Nicméně , co se značkovosti týka je to cesta do záhuby. Takový mírný sešup do propadliště dějin.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 1. 2016 11:12

Rehabilitaci bych v tom neviděl, spíš tragikomično. :-)
A ten knedlík.... vysvětlení které ti uniklo - tedy pokud máš zájem - je tady. viewtopic.php?f=1902&t=1179831&p=11033378#p11033378 I když vlastně začíná o několik příspěvků výš.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 30. 1. 2016 11:24

Ale no, nebol to olej ale digitalna vaha ! A keby ste si pozreli tu sutaz a videly prve miesto tak " Chce se mi zvracet! ". Lunakova foto bola FOTKA, ostatne trapne cvaky. Ego P. Lunaka moc nemusim, ale foti lepsie ako vela ludi tu, a mam rad ked su veci uvedene na pravu mieru. Pozrel by som si ako Marty vyfoti taky knedlik ... ale toho sa nedockame... lebo na to nema gule.

odkaz: www.soutez.knedlik.cz/
Přílohy
3-misto_petr-lunak.jpg
3-misto_petr-lunak.jpg (26.03 ) Zobrazeno 953 krát
2-misto_barbora-kosova.jpg
2-misto_barbora-kosova.jpg (19.16 ) Zobrazeno 951 krát
1-misto_pavla-jachymova.jpg
1-misto_pavla-jachymova.jpg (37.51 ) Zobrazeno 952 krát
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 1. 2016 11:30

metatron, brzdi. A není to o knedlíku, ale o lidské hlouposti.
Mimochodem, kdybys byl majitelem knedlíkové firmy, dal by sis na reklamní plakát (určený ženám vyššího věku ) určitě to, co teď považuješ za nejlepší ? ;-)

Zdravím

(Já považuji za nejlepší č. 2)
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků