Pomoc s výběrem - 15k

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 1. 2016 09:46

Ahoj všichni,
rád bych vás poprosil o pomoc s výběrem prvního přístroje :). Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, tak jsem se dostal do začarovaného kruhu, kdy se nedokážu rozhodnout. Nejdříve bych si chtěl vystačit se seťákem, později koupit asi pevné sklo hlavně na portréty. Cenově bych se chtěl vlézt maximálně do 15k, ale samozřejmě čím méně tím lépe :). Třeba by pak zbyly finance i na nějakou 50mm na portréty.

K čemu foťák využiju:
- focení přírody, památek, portrétů a jídla
- natačení videí (velký důraz na audio - nejspíše nutnost externího mikrofonu - koncerty)

Nejdříve jsem koukal hlavně na DSLR, ale nyní pokukuji i po CSC. U CSC se bojím, že prostě nedosáhnu výsledku jako u DSLR, ale třeba se mýlím :).
Díky moc!
Wosza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 5. 1. 2016 10:05

U csc s rovnakým čipom, napríklad apsc dosiahneš rovnaký obrazový výsledok ako u zrkadlovky. Rozdiel je v rozmeroch, autofocuse, dostupnosti a cene objektívov.
Požaduješ hledáček?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 1. 2016 10:15

Hledáček asi není velkým požadavkem. Navíc nosím brýle a vím, že si je nebudu vždy sundávat, takže si s displejem určo vystačím. Jsem začátečník, takže nevím jak velká výhoda/nevýhoda je mít/nemít hledáček, resp. jaký hledáček.
Wosza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 5. 1. 2016 10:34

V tom prípade moderná csc napríklad sony alebo panasonic (kvôli videu) bude v poho. U sony je menší výber skiel - zatial. Externý mikrofón bude pri požiadavke slušného audia asi nevyhnutný. Je nutné skúsiť si ergonómiu, nie každému csc pri točení videa bez prídavných prvkov sadne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 1. 2016 11:13

Docela mi padl do oka Olympus E-M10, co myslíš? Sony jsou už docela drahé, možná DSLR A58. Na Panasonic jsem nekoukal.

Edit: Ikdyž koukám, že by pak byly docela drahé objektivy :(.
Wosza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2016 11:29

Na fotakoch ako A5100, E-M10 a pod. nenajdes vstup pre mikrofon (vseobecne pri nizsich modeloch). Olympusy sa vo videu velmi nevyuzivaju, skor Panasonic. Obrazovo najlepsi je urcite Sony, no aj cenu ma inde.

Skus sa pozriet napriklad po starsom Panasonic G6, aj ked ten pri foteni obrazovo zaostava za Olympusom, prip. pozri novsi a drahsi G7
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 1. 2016 11:43

ergonómia je tiež dôležitá..
spomenul si Olympus E-M10. má po stranách cvoky na uchytenie popruhu čo ma dosť na prvé ošahanie odieralo (pravá ruka).. aby potom fotenie (naráčanie) nebolo utrpením..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 1. 2016 12:11

A co třeba Canon EOS 700D + 18-55 mm IS STM? :)
Wosza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2016 12:26

Ten je fajn...najmä po nahratí Magic Lantern
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 1. 2016 14:20

Zatím to vypadá na zrcadlovku.
Canon 700D
Nikon D3300
Nikon D5200
Nikon D5300

Co myslíte?
Naposledy upravil Wosza dne 5. 1. 2016 15:15, celkově upraveno 2
Wosza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 5. 1. 2016 14:53

Myslim ,(kedze si pisal vyssie ze hladacik nie je velkou potrebou a ze si vystacis s displejom) tak to je ten NAJSUPER vyber !!! Dalsi troll ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 1. 2016 15:18

Proč troll? Ptám se na názor. Od CSC jsem upustil, jelikož opravdu bych chtěl mít možnost namontovat na foťák externí mikrofon.
Wosza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 5. 1. 2016 15:34

Z tvého z výběru Canon 700D a místo seťáku došetřit na 18-135 STM. To sklo je super.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 1. 2016 15:57

Osobne by som siel skor do Nikonu, napriklad aj do tej D5200. Canonacke snimsce podla mna patria do muzea. Predtym by som si to ale osahal, pretoze mne napriklad viac sedi ergonomia Canonu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2016 18:33

Ak vyzadujes AF pri videu, tak urcite Canon alebo Panasonic... Canon funguje trocha lepsie, no Panasonic ma kvalitnejsie video - napr. ten G7 nataca 4K video alebo 1080p 50fps... je drahsi, no asi by stal za to.
Ak Canon, tak 700D je na tom dobre, najma so sklom 18-135 IS STM. Este pridat 50 STM a si vybaveny.... aj ked cenovo su nad limit.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků