Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 1. 2016 00:01

Oni to prave riesili na prakticke fotenie...a ked dosluhuje technika, tak aj o nej treba diskutovat (a Sony je zaujimava nova hracka/pracovny nastroj a kazdeho naokolo celkom zaujima)

Nase debaty su bezne skor o dalsej motivacii, resp. co treba robit inak alebo lepsie :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 1. 2016 01:12

PF-016.jpg


.... a v tomto roce určitě ještě nenahradí. :-D :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 3. 1. 2016 13:36

ltokar píše:Takze dokonca 2600e :D .. no Olympus sa prekonava .. to zas bude majakov, ze je to to iste, ako Canon 600/f4 za 10k

Ale som zvedavy, co na to m4/3 Olympus zavislaci, ako okecaju , ze to ma IS v skle, ze to ma 1.5kg .. a co na to povedia mudrlanti, ked som pred par mesiacmi pisal, ze stabilizacia Olympusu (na cipe) dlhe vzdialenosti nezvlada.

Kazdopadne, je velmi dobre, ze s tym prisli a som zvedavy na recenzie. V kombinacii s EM1 a gripom to bude isto paradna vec. Ak to bude dobre fungovat s TK, co uz vydali, tak birding uz sa bude dat.

Ten "zaručeně pravej obrázek z německého časopisu" vypadá tak mocně falešně, že si rád počkám na oficiální ohlášení toho objektivu přímo Olympusem. Vůbec bych se nedivil, kdyby ty parametry byly "lehce" mimo... :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 3. 1. 2016 20:02

otázka zněla:
Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

odpověď: už nahrazují a tenhle nebo příští rok definitivně nahradí, kdo se má tahat s těžkym křápem Nikon/Canon, když navíc bezzrcátka mají věci co velké značky nemají, třeba okamžitý přepočet hloubky ostrosti atd /Fuji/, 5ti osá stabilizace, to by se zrovna hodilo v muzeu, protože časy jako 1/30 - 1/15 to neni udržitelný
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 1. 2016 20:44

Staci na to nereagovat a casem bude klid...

-- 3. 1. 2016 21:01 --

https://www.phaseone.com/en/Products/Ca ... 100MP.aspx

Neco pro pemara :-) Ale myslim, ze tady nahrazeni zrcadlovek opravdu ve vetsim nehrozi....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod T-Lama 3. 1. 2016 22:08

lukas_highenergy.cz: Mno, jelikož jako jeden z hlavních taháků toho modelu uvádí Live View (jelikož tam narvali CMOS - takže barvy budou na prd), může to být otázka jednoho či dvou příštích modelů... navíc, tělo může být jiné a stěna zůstane ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BendaJenda 4. 1. 2016 02:57

ohňostroj je hezký, mám ale rád s delšími časy, kdy je to více máznuté a je tam toho zachyceno více (režim bulb + zakrývání krytkou nebo nečím černým objektivu)

a také když je nějaký hrad nebo něco v pozadí více exponované, naopak tmavé nebe
BendaJenda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 1. 2016 08:20

bob222 píše:Ale už s tým Vašim špičkovaním choďte fakt do zadele.

No Bobe, ale toto konkretne je zcela on topic, dokonce jsem si nasel 2 strany zpet predmetne PFko.
Kdyz tady nebude toto, tak uz nic. Dokonce to ani nebylo moc osobni ve smyslu tahani z paty hadu a cocacol.
Jinak to PF, vcetne fontu, jeho umisteni a velikosti, obsahu a vseho je Puntikova "skola", to je takove priznacne, ze svet je v roce 2016 v poradku. Chybi jenom verze ohnostroje nad Melnikem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 1. 2016 08:28

Farby urcite nebudu zle...

tu je porovnanie rychlosti live view HB 50c a PO:
https://vimeo.com/149422712

nieco o snimaci: http://www.sonyalpharumors.com/phase-on ... pressions/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 1. 2016 09:17

No pozor, pokud tam neni fotka, ale jenom text, tak je to vzdycky osobni, unile, humusoidni, cekatelne, celkove naprd.
Pokud sem ale da Puntik novou fotku (notabene peclive vybranou fotku roku pro PF) a PL se ji "smeje", tak je to uplne jiny level.
Je to stejne zabavne, jako kdyz sem dal PL toho jeho dobrmana ve skoku a Ganec mu komentuje focus.
Fotka je zaklad dobre zabavy.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 1. 2016 13:28

Přátelé, požádal jsem moderátora o důkladnější promazání zdejší diskuze za poslední dny. I když je toto vlákno volnější než jiná témata na fóru, rozjelo se to podle mého názoru už hodně za hranici.

Jestli chcete řešit věci, které s tématem nahrazování zrcadlovek bezzrcadlovkami nesouvisí, vytvořte si nové vlákno. K debatám mimo fotografii je tady pak sekce Smetiště.

Tady se prosím vyhněte off-topicům. Zejména debaty mimo téma, které mezi sebou vedou dvě osoby, patří do soukromých zpráv.

Co a jak moderátoři moderují je pak jejich věc a odpovědnost k administrátorům fóra, ke mně samotnému coby zástupce provozovatele, k samotnému provozovateli. Když se zásahy nesouhlasíte a vysvětlení moderátora, které jste mu poslali soukromou zprávou, vás neuspokojilo, můžete se s námitkou také obrátit výš. Dlouhé debaty o tom, co si moderátor může dovolit a co ne, jsou k ničemu. (Bohužel lidem, kteří mají dlouhodobě problém s jakýmkoli zdejším moderátorem, asi nijak nepomohu.)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 1. 2016 13:53

metatron píše:Ja som z toho zobral tolko, ze puntik z domu cvakol ohnostroj, dal tam napis PF2016 a zazelal na tym stastny novy rok. Myslim, ze to bolo to hlavne, co si z toho divak mal zobrat...

A kdo by teda mel delat vyladeny PFko, kdyz teda rikame ze tohle to neni? Ridic autobusu?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 4. 1. 2016 14:29

Nie, jasne.... ale vsak kazdy urobi take PF-ko akym sa chce prezentovat ;-) ja som nerobil ziadne napriklad :-D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 1. 2016 14:39

Ja bych nedal napisy, za ktery bych se nestydel. Onehda jsem mel delat pozvanku na besidku pro skolku protoze "fotim a umim to s pocitacem" a skoncilo to u grafika za penize kvuli dvoum vektorum a peti slovum.
A no finalne vybrat netrapnou fotku na PF neumim taky. Zejmena kdyz se v tom roce nic nedelo, zadne dalsi dite, zadnych pulrok na Kamcatce, zadna dostavba baraku.
Napriklad v roce 1988 jsem mel svicku a v roce 1989 jsem mel folii jako kontakt na papir a na tom kapky vody a text Pour Felicite z tech zatlacovacich pismenek (to byla vec). Tenkrat z toho byli vsichni nameko, onehda jsem to nasel a byl to kyc jak bic
Od te doby jsem zadny PFko nedelal.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 1. 2016 15:20

Tak s humorem je to kazdopadne. Navic jak jsem psal, zrovna tento system PL vlozi fotku, Ganec mu ji "narovna", Puntik vlozi fotku a do triceti sekund je u toho PL, pripadne MK sem da motorkare na dune a prijde Milan mu psat co by mohlo byt lepe mi vyhovuje, protoze bude ten pozadovany humor.
Kratke zamysleni jestli Pohlreich udela svatostepanskou hostinu pro sve kolegy a bude to kureci platek s broskvi mi nech.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků