Externí nabíjení DSLR - Canon 760D

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PoprockCZ 26. 12. 2015 18:41

Dobrý den, mám dotaz ohledně nabíjení Canonu 760D externě. Nejlepší by byla možnost nabíjení přes USB - tento způsob jsem ale nikde nenašla. Druhá možnost je přes powerbanku DC kabelem - https://www.youtube.com/watch?v=4OXD3ENA_UA
Ptám se tedy:

1) Kdybych koupila oficiální Canon ACK-E18 (DC kabel + příslušenství umožňujicí mimo jiné přímé nabíjení dslr ze zásuvky), kterou powerbanku byste mi doporučili?
- Musí mít konektor pro DC kabel a výstup by měl mít 8V - 9V (ne víc kvůli přehřátí). Ideální by byl český eshop.

2) Znáte jiný způsob jak nabít DSLR přes USB nebo pomocí přenosné baterie (powerbank)?

Děkuji moc za rady.
PoprockCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 26. 12. 2015 19:22

Jo a ještě je alternativa, benzinová elektrocentrála a přívěsný vozík, nejlépe s max. rychlostí 130 Km/h.

Já bych si teda koupil náhradní akumulátory a bylo by vyřešeno.
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoprockCZ 26. 12. 2015 19:49

Problém je, že baterie s 1040 mAh těžko vydrží dlohou. Na cestách navíc není k dispozici zásuvka, kde by se jednotlivé baterie nabíjely.
PoprockCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 26. 12. 2015 23:26

Pokud na cestách není čas nabíjet, obvykle není čas ani nějak víc fotit a proto několik náhradních baterií bohatě stačí...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PoprockCZ 27. 12. 2015 00:48

Nejde o čas, jde o to, že v horách těžko seženete elektřinu. :) Navíc "pár" náhradních baterií odpovídá ceně několika tisíc.
PoprockCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 27. 12. 2015 02:19

Nikdo neříká, že baterie musí být (typicky značně předražený) originál, dá se tak ušetřit opravdu hodně, navíc na každou baterii lze u většiny foťáků pořídit několik set fotek, což pokud nepůjdu do hor dělat time-lapse, nebo z jiného důvodu nějaké početnější série snímků, musí stačit.

ACK-E18 stojí velmi pěkné 3 tisíce, což pokud vezmu v úvahu, že to je vlastně jen adaptér ve tvaru baterky a k němu zdroj (nahraditelný pravděpodobně jiným libovolným 9V zdrojem) .. to je opravdu superkauf :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 27. 12. 2015 12:41

Baterka stoji myslim 150kc. Mel jsem jich 6.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladexAndroid 27. 12. 2015 12:43

na Fujifilmu S5 jsem měl 2 původní baterie jedna vydrží na 100% a druhá na 30% i po kolika asi 8 letech používání
VladexAndroid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 12. 2015 20:32

Tu je bateria na Canon 6D (vacsia) po 2,5 roku pravidelneho pouzivania,... Papierovu vydrz ma cca 1100 foto a uz nie je v optimalnom stave, ale na DSLR daju baterie sialene vela fotiek, vacsinou omnoho viac, ako udava vyrobca.
Kupil by som druhu, prip. aj nejaku dalsiu a urcite to bude dostatocne mnozstvo :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků