Nikon Coolpix A

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Džema 24. 12. 2015 11:22

Zdravim.Uvazujem nad tymto kompaktom
Teraz sa da zohnat za 390€co je priam skvela cena.
Laka ma na nom DX snimac + je bez low pass filtra.
Pevne ohnisko nieje vobec problem. Ale dost citam, ze ma pomaly autofokus.Mate niekto s nim skusenosti?
Budem vdacny za kazdu radu.
pekne sviatky prajem.
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 12. 2015 11:37

Kedysi som nad ním uvazoval, ale nevzal som ho kvôli ostreniu a hlavne absencii hľadáčiku. Trochu som priplatil za Fuji x100s a som vysmiaty.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 24. 12. 2015 11:57

Myslím že ricoh grd je lepšia voľba. Len neviem či je ešte dostupná prvá verzia.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 12. 2015 12:04

Ricoh GR je velmi podobný a z pohledu fotografa i více dotažený profi kompakt. Výstup bude ovšem velmi podobný, je to spíš o funkcích. Také si drží cenu, tuším že naposledy jsem Ricoh viděl za cca 14k, zatímco Coolpix A byl už od léta za 10k. Každopádně, oba jsou to výběhové modely, které se dost povedly a se snížením ceny jsou dost zajímavé.
Naposledy upravil Lotrandor dne 24. 12. 2015 14:02, celkově upraveno 1
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sakini 24. 12. 2015 13:39

Ricoh GR má prakticky stejný výstup co se týče optiky, používá i stejný senzor, ale jinak má jen samé výhody - je kompaktnější, má rychlejší závěrku a ND filtr, výrazně lepší ovládání soustředěné na pravou ruku, crop funkci když je potřeba jiné ohnisko, a má mnohem větší výdrž baterie (nemám problém udělat na jednu přes 500 snímků). Rozhodoval jsem mezi GR a Nikonem, ten byl nový za 8 tisíc, ale Ricoh je prostě lepší volba. První generace už u nás není k mání nová, ale na Paladixu bazarem vždycky nějaký je, za rozumnou cenu, a bývají vyloženě neosahané.
Sakini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 24. 12. 2015 13:46

Obecně vzato,
obecně mají problémy s něčím snad všechny značky,jen o některých se mluví víc, o některých méně. Otázka na Jipacentrum: Ty problémy má Tvúj Nikon, nebo ses o nich dozvěděl odjinud, že už nebereš žádný model? Měl jsem D70, pak zase Vokouna, pak chvilku Fujinu, nakonec jsem zůstal u novějšího Vokouna a problémy nepozoruji. Možná mám štěstí na dobrej kus :-)
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 12. 2015 14:04

jipacentrum, jardacvach, kakamabretu atd. je troll, lepší nekrmit
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Džema 24. 12. 2015 19:38

landov píše:Kedysi som nad ním uvazoval, ale nevzal som ho kvôli ostreniu a hlavne absencii hľadáčiku. Trochu som priplatil za Fuji x100s a som vysmiaty.


To uz je nad moj rozpocet.. Inak uvazoval som aj nad Fujifilm X30. Co som cital tak docela ho chvalia.Aj ked ma mensi snimac.
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 25. 12. 2015 14:58

Další troll :hm
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 12. 2015 15:02

Stále ten istý uchyl, nekrmit!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod VladexAndroid 25. 12. 2015 20:07

Fuji má dobré snímače, mohu potvrdit, třeba já mám Fuji Finepix S5 Pro, což je Nikon dslr předělaná od Fujifilmu, hlavně na snímky zvířat anebo přírody je to výborné, nízké rozlišení není na škodu, 12 megapixelů je dostačující a jdou na to všechny F bajonet objektivy, tj. Nikkor anebo třeba Tamron 17-50 či třeba taky Sigma . .
VladexAndroid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 12. 2015 15:40

Jak to souvisí?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Džema 28. 12. 2015 18:05

Takze panove mam ten Coolpix A a som nadseny z obrazoveho vystupu.Na tak maly kompakt je to pecka...

-- 28. 12. 2015 19:03 --

Jeden postreh ci radu by som potreboval.
Ked zvisim iso nad 320 teda od 400 a vis tak na urcitych bodoch na fotke vzdy na tom istom mieste vidim nieco ako vypalene pixely na snimaci...Ked jed pod 320 a niz je to ok.aj som skusal vypnut redukce sumu pro vysoke iso a bezozmeny.Teraz nevime ci ma snimac vadne pixely ale bo.Prosil by som radu od skusenejsich.
Pridavam jedno mierne zvacsanie co myslim.nahodou je to dost vidiet...

Edit takze je to videt od iso 100 aj ked velmi slabo...

Obrázek
Naposledy upravil Džema dne 28. 12. 2015 19:11, celkově upraveno 1
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 12. 2015 19:10

Skús pixel mapping, ak to má.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Džema 28. 12. 2015 19:20

Nema tu funkciu ,no nic zajtra znova do Ba a idem to vymenit alebo vratenie penazi.
Džema
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků