Čím nahradit zrcadlovku (alspoň částečně)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tom384 23. 12. 2015 22:05

Ahoj,

Chtěl bych se přidat ke zde na tomto fóru prosazovanému trendu a nahradit zrcadlovku něčím co nemá zrcátko. Mám Nikon D90 a k němu vcelku ucelenou sadu objektivů. Jsem s ním více méně spokojený, narozdíl od zbytku rodiny, která remcá že je pro ně moc velký, má mizerné video a s pevným sklem se jim prý špatně zoomuje ;-). Je teda pravda že i já jsem poslední dobou dost línej tahat 5kg fotovýbavy a tak jsem trochu špekuloval co s tím a dospěl jsem k řěšení........

D90 prodám, s ní i nějaká postradatelná skla a koupim si Full Frame, asi D700 z bazaru 8-). To sice neřeší ani jeden z mých požadavků ale co, já jí prostě chci! A tím se konečně dostávám k jádru pudla. Potřebji koupit kompakt, nebo bezzrcátko s jedním zoom sklem jako doplněk k zrcadlovce, co by pokryl zhruba tyhle parametry.

-Snadno přenosný, čím menší tím lepší.
-Objektiv - Rozsah ohniska okolo 24(28)-80mm EQ, Světelnost na ASP-C formátu minimálně F4, na m43 spíš f2.8
-Dobré video
-Určení - Fotky z výletů

Co jsem zatím prošel web, tak se mi líbí:
Fuji x-e2 s se sklem 18-55, ta je ale už dost veká, cenově přes limit a video prý taky nic moc.
Panasonic LX100 - tady je jediný problém a to kresba objektivu. Na některých ukázkových fotkách je na plnou díru dost špatná až tragická, někde je to OK.

Existuje ještě nějaká jiná alternativa co by splnila tyto požadavky? Cenový limit řekněme do 20kkč. Může to být i tip na něco z druhé ruky.

Předem dík,

Tom
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 23. 12. 2015 22:58

Canon PowerShot G1 X Mark II
má o něco větší snímací čip než LX100
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 12. 2015 23:50

Napadá mě Sony RX 100 III (nebo IV, ale ta je přes limit, má 4k video)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 12. 2015 23:52

V tej kategorii by mohli byt napr. G1xII, G7x a RX100III - rozsahovo vyhovuju, maju svetlejsie objektivy a najma druhe a tretie telo aj prijatelnu velkost.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 24. 12. 2015 00:31

Sony RX 100 a canon G7x či G5x mají palcové snímače. Kompakty se zoomem, co se blíží APS-C formátu jsou nejspíš jen Panasonic LX100 a Canon G1X mark II
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 12. 2015 00:56

Ten snimac je mensi, no maju aj lepsiu svetelnost. LX100 ma sice vacsi senzor, no nevie ho vyuzivat cely, takze nejaku zasadnu vyhodu proti nim nema...
G1xII je od nich uz o dost lepsi, co sa tyka moznosti prace s HO, no obrazovo (ISO, DR) skor ekvivalent,...a je trocha pomalsi a vacsi (aj ked stale lepsie ako zrkadlovka).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom384 24. 12. 2015 08:38

Dik vsen za tipy. Ty jednopalcovy varianty se mi zdaji už noc velky kompromis. Podle me neni orez u LX100 ze snimace nijak dramaticky. Panasonic ma v mem cilovem formatu 3:2 na sirku 4460pix a 16mp olympusy maji 4600, takze orez cca 3%.

G1xII je dobra varianta. Obrazove je asi o fous lepsi ale zase ma horsi svetelnost a chybi mu hledacek, zase ale vyklopny display. Uz je na seznamu :)


JardaCvach
Sám jsem měl vybavení od Nikonu za několik set tisíc a už jej nemám, Proč myslíte, že ne? Škoda mluvit.


Tak to netusim proc si nekdo koupi vybavu za x set tisic a pak ji rozproda, ale i takove veci se stavaji. Alspon pak mam co nakupovat po bazarech ;-). BTW vetsina afer okolo Nikonu jsou bouře ve sklenici vody. Navic D700 neni zadna novinka, ale lety proverena klasika.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 12. 2015 09:28

Panasonic GM-5 + 12-32. Hľadáčik, m4/3, sklo všeobecne chválené, prípadne dvojset s malinkým 35-100. Je to krpaté, na výlety dostatočné výkonné...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom384 24. 12. 2015 10:26

12-32 jsem nasel jen f5.6 a f2.8 zoomy na m43 jsou z bazaru za min15kkc. Tudy cesta asi nepovede.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 24. 12. 2015 10:45

Ty kompakty vychází nejvýhodněji a ještě jsou menší. S nákupem G1xII bych počkal, Canon by mohl během pár měsíců přijít s nástupcem a třeba bude i hledáček.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 24. 12. 2015 12:00

tom384 píše:12-32 jsem nasel jen f5.6 a f2.8 zoomy na m43 jsou z bazaru za min15kkc. Tudy cesta asi nepovede.

Dal by sa dokúpiť napríklad bazárový 20/1,7, ale zjavne chceš nemeniť sklá. Tak to bude pokročilý kompakt fakt lepší.
bob222
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků