Photoshop vs. Lightroom

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 12. 2015 18:20

Občas se tu řeší, co je rychlejší a jednodušší, jestli upravovat fotky v Lightroomu nebo Photoshopu. Tak jsem dal dohromady video :)

http://blog.flor.cz/video-uprava-fotky- ... lightroom/

Na videu je ukázán postup úpravy této fotky v obou programech.

Obrázek
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrsek 9. 12. 2015 12:11

Zoner je stejně lepší :-P
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 12. 2015 12:54

Urcite :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 12. 2015 12:57

Tak minimálně levnější a česky, je to takový hezký základ možná až pro překvapivou většinu.
Jinak přestože jsem Zoner již odepsal, rád se podívám na podobný tutoriál pro Zoner nebo třeba Gimp.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 12. 2015 13:25

Jinak jak vidim photoshop v cestine stoji mi hruzou vlasy na hlave ... brrr. Obzvlaste pokud si to cesky nainstaluje clovek co se v tom chce ucit :D Uprimnou soustrast.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 12. 2015 13:41

To je jak z nejakych skript socialnekulturni antropologie. Obalovanej smazenej gothaj je nejlepsi.............no dobre, ale je levnej a prodavaji ho ve stanku na rohu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 12. 2015 14:45

Tak i etalon má své nevýhody, umožňuje Adobe si zákazníka předklonit a nakopat podle svých potřeb. :-) Takže i přehnaná podpora čehokoli jiného je správným krokem.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 12. 2015 15:37

A ma taky moznost mu servirovat vse jeste za tepla. To se mi libi a vyuzivam toho. viz ted zmena v liquify filtru nekdy asi minuly tyden. Vcera jsem s nim neco delal a byl jiny. Myslim.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 12. 2015 15:39

Byl jiný a lepší, super, ale co když bude jiný a nevyhovující?
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 12. 2015 16:45

Boj proti korporacim se venuji fora na novinky.cz - uz tam dost veci vyresili, napriklad nikdo z diskutujicich si posledni rok schvalne nenechal spravovat akcie u Morgan & Stanley a ceka se, ze to brzo zabali, cilene koucovani ignoraci sluzeb zadna korporace dlouhodobe nevydrzi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 12. 2015 17:22

No, skúšal som onehdá Gimp a mal som pocit, ako keď lezieš do kanála bez odklopenia mreže.
Zoner je fajn na rýchle domršenie jepegu, sám ho používam, ale PS nesiaha ani po členky, je to pre inú cielovku.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 12. 2015 23:17

Tak to já bojuju face to face. Měl jsem teď obchodníka od Zoneru u nás v práci. Začal obecně oslavovat Photo studio, tak jsem ho opatrně načal, co udělali s RAWem a jestli se ta nová verze liší i něčím jíným, než vzhledem. Ke své škodě nezavětřil a pokračoval v nastoleném směru. No a pak se zeptal na muj nazor. Tak jsem povyprávěl, jak je ten jejich software pro fotografy k ničemu a že Adobe rulezz :). Bojoval chlapec udatně dál.....

Nakonec z toho bylo příjemný, asi hodinový povídání, ukázal fotky z cest (nadprůměrné turistické fotky, některý fakt pěkný). Došli jsme k tomu, že pro turisty je dobrý soft, za tu cenu.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 12. 2015 23:23

Tady plati na 100% ze poturcenec horsi turka. S majiteli a vyssim managmentem se da normalne pokecat v levelu "snazime se a jde nam to takto" a vubec je nenapadne srovnavat tyto dva produkty. Jsou autori podnikatelskyho zameru a byli by magori, kdyby si mysleli ze souperi s Adobe.
Znal jsem velice dobre cloveka, co mel s PhotoStudiem prorazit na asijske trhy, nekdy okolo 2013. Normalni debata, ani naznak toho, ze bych to mel pouzivat, maximalni prehled toho, kdo jsou jejich zakaznici...
Jinak nechapu story od Lotrandora, oni nemaji aktivni prodej do firem jako D2D, to se prodava pres partnery v ocekavani tisicu licenci (asie miliony) typu "kupte si PEN a dostanete Zoner", kupte si datastorage, dostanete Zoner apod.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 12. 2015 23:58

prodavaji multilicenci, za 4 roky to zkusili 2x, tak to asi nebude až taková náhoda
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 10. 12. 2015 00:51

chel: česky psaný blog, česká verze Photoshopu.

Gimp jsem taky zkoušel, je to ztráta času. Obvykle se uvádí, že je to free náhrada za Photoshop, ale to tak možná za Photoshop 5 (přes 15 let stará verze). Gimp toho spoustu neumí a navíc to šílené ovládání.

Adobe si bere nemalé peníze, ale zas to vráží zpátky do vývoje a taky díky tomu může vyvíjet DNG konvertor zdarma (nevím co by bez něj dělal Zoner). Teď dala zdarma k dispozici Lightroom mobile. Jo, dotlačila ji k tomu konkurence (hraje se o dost), ale kdyby Adobe neměla peníze z Creative Cloudu, tak si to těžko může dovolit.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků