Kde servisovat objektiv Nikon? Optimus-servis - skusenosti?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod martin79 10. 8. 2015 13:45

1000kc/ hodku fakturovat neni za odbornou praci az zas tolik.
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 10. 8. 2015 18:27

Bananik píše:Objektiv nakoniec zaneseny do servisu Nikon Praha. Dnes prislo nacenenie opravy na 2710 Kc (2h x 1120Kc + DPH).

Serízení optické soustavy.
Oprava bude provedena v Nemecku v Nikon GmbH.


Dufal som v trochu nizsiu cenu. :hm


bezne sa ceny zakladnych oprav/vykonov (aj vymena 5centoveho dielu a nasledna kalibracia/zostavenie) pohybuju za 100-150euro.
napr. v BOOFTe pytaju za nastelovanie FF/BF po zaruke na Sigmy 30-50euro a to nic nerozoberaju.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 11. 8. 2015 06:44

martin79 píše:1000kc/ hodku fakturovat neni za odbornou praci az zas tolik.

Jak to člověk vezme.
Fakturovat tuto cenu u objektivu za 10 tisíc a za 50 tisíc a víc je svým způsobem také rozdíl.
Na paladixu je N18-140 od 7 tisíc se zárukou.
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bananik 18. 9. 2015 11:02

Update:
Dnes som si bol prevziat "opraveny" objektiv, ktory bol zaneseny na servis do Prahy, kde ho diagnostikovali a z tade ho poslali na nastavenie optiky do nemecka. Vysledok opravy bol taky, ze pod prednym sklom prach a spina a vnutorny prstenec, ktory drzi jednu z cociek je poskriabany a poskodeny. Ocividne po mechanickej manipulacii nejakym sroubovakom alebo inym naradim na vypacenie. Objektiv tak teda ostal v servise a odmietol som prevzatie. Pojde na dalsiu reklamaciu.

Tazke "odborna" praca za, ktoru chcu 2710 Kc.
Bananik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 9. 2015 12:05

Mam podobnou zkusenost, tenkrat mi vratili zapraseny, jinak fungl novy, nikkor 105 VR macro. Z rozhovoru se servisakem mam uchovany i audiozaznam, bohuzel to byl spis monolog z me strany. Nicmene jsem se dozvedel, ze ten prach nebude na fotkach stejne videt. Hezke, ze?

Objektiv jsem rovnez odmitl prevzit, pricemz servis si to vyresil s prodejcem objektivu (bigfun.cz) a ten mi vratil penize.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 18. 9. 2015 12:19

V tomto pripade je problem, ze objektiv bol v mimozarucnej oprave a nebol kupovany v CR. V pripade, ze ho neprevezmem z dovodu poskodenia, nie som si isty coho sa mozem dozadovat a ako sa servis ma zachovat. Kazdopadne som im nechal na opravu rok stary objektiv, ktory po vizualnej stranke vyzeral ako novy, prave vybaleny zo skatule a oni mi vratili zapraseny, poskriabany a ocividne poskodeny objektiv. To ci skalibrovali optiku som ani neskusal. To by som ho musel prevziat, zaplatit a testovat doma.
Bananik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poltergeist 19. 9. 2015 21:46

nevíte kde si nechat v ČR vyčistit 17-50 Di od prachu uvnitř ?
Poltergeist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 2. 11. 2015 12:17

Update c. 2:
Dnes som bol prevziat "opraveny a vycisteny" uz raz "opraveny" objektiv. Na vnutornej strane optiky opat male ciastocky prachu a posledna sosovka z vnutornej strany s flakmi a cmuhami po cisteni. Na moju vycitku som od pracovnicok na prijme a vydaji zakaziek dostal odpoved, ze na fotografii to nebude vidno a technik do protokolu napisal "drobne ciastocky prachu nie je mozne v servisnych podmienkach odstranit". Kedze si takto opravu a nasledne vycistenie objektivu nepredstavujem, prisiel sa na to pozriet priamo technik, ktory uznal, ze tie cmuhy a flaky by tam skutocne byt nemali. Vysledok je taky, ze objektiv opat ostal v servise - momentalne je tam uz viac ako 3 mesiace a za takto odvedenu pracu si Nikon uctuje 2710 Kc.
Bananik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 11. 2015 18:33

Ze jim to neni blby uz.... To je jak s tim mym fungl novym makracem jeste v Kodansky, kterej mi akorat zasvinili a presne tataz slova technika: "objektiv byl v Nemekcu, bla bla...", "na fotce to nebude videt, bla bla...", "bude poslanej zpatky na vycisteni, bla bla...". Pekne me to tenkrat vytocilo, viz audiozaznam:

http://ulozto.cz/xinZThS/nikon-servis-mp3

Nakonec probehlo vraceni penez pres eshop, kde jsem objektiv zakoupil a koupil jsem si znova fungl novy.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty64 2. 11. 2015 19:20

servisáci v čr = jeden lempl vedle druhýho
asi to rovnou do němcka / rakouska posílat, tak pokud to někdo zasvinil, tak ať vrátí aspoň peníze

viz audionáharávka : ,, . . . nejsem takovej debiI už sem tady po 6. . . " :-D :-D :-D
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 11. 2015 20:39

Tim bylo mysleno kvuli AF(back focus D7000) fotaku, ne s tim objektivem, s tim to bylo poprve ;) :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty64 2. 11. 2015 22:16

nakonec ten objektiv ale vyměnili za nový ne ?
tak to má být, jo jo to je čr, tady se člověk musí pohádat, jinak to nikdy nejde :-] :-]
teda já jsem už koupil pár objektivů z druhé ruky a třeba tamron 17-50 vysloveně špinavej s tim, že si ho pak sám vyčistim, ale když vidim kolik problémů tu je s čr prodejci, tak ani použitý sklo z usa na tom nebude tak špatně . .
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bananik 6. 12. 2015 19:32

Takze 13.11. som si konecne vyzdvihol objektiv zo servisu. Tento krat bol uz vycisteny ovela lepsie, sice nepatrne smietko som v nom este zaznamenal, objektiv som uz ale aj napriek tomu prevzal.

Dnes som sa dostal k testovaniu za denneho svetla a prikladam par snimkov. Pre porovnanie prikladam aj snimky z druheho objektivu Nikon 55-300mm. Diskusiu aj so snimkami pred opravou najdete na viewtopic.php?f=212&t=1234683&p=10705075#p10705075.

Ostrene cez AF na stred, fotene z ruky. Rozdiel je podla mna viditelny aj v strede fotky, na ktory bolo ostrene. Smerom ku krajom je rozdiel ale obrovsky a najma v rohoch su fotky z objektivu 18-140 znacne rozmazane a neostre. Je to sice lepsie ako pred opravou ale podla mojho nazoru stale velmi daleko od spravneho o ocakavaneho fungovania. Objektiv bol v servise 4 mesiace a jednalo sa o platenu opravu za 2710 Kc. Vysledok mozete posudit.

Co si o vysledku opravy myslite? Budem rad za vase nazory.

Vdaka
Přílohy
55-300 f11 1_200 ISO250-9.jpg
f11, 1/200, ISO 250, objektiv 55-300mm
18-140 f11 1_200 ISO250-3.jpg
f11, 1/200, ISO 250, objektiv 18-140mm
55-300 f5.6 1_250 ISO100-7.jpg
f5,6, 1/250, ISO 100, objektiv 55-300mm
18-140 f5.6 1_250 ISO100-1.jpg
f5,6, 1/250, ISO 100, objektiv 18-140mm
Bananik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 12. 2015 22:33

4 mesice??? A vysledkem je stale takhle rozplizla hruza? Tak to by si neco vyslechli...
Je to spatny, v podstate nepouzitelny objektiv z meho pohledu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 6. 12. 2015 22:39

Presne tak, 4 mesiace. Opravovalo sa to udajne v nemecku a objektiv prisiel poskodeny, doslova by som povedal polozniceny. Takze som ho samozrejme neprebral prvy krat, ani druhy krat az na treti krat som ho prebral. Problemy som popisoval vyssie. Kazdopadne po 4 mesiacoch som dostal objektiv domov a mohol zacat testovat ci vlasnte opravili to co povodne opravit mali. Vysledok "opravy" vidite na uvedenych fotkach.
Bananik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků