D3100 - svetelny pevny objektiv

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 4. 12. 2015 06:36

Ahoj,
mamka ma D3100 a potrebovala by nejaky slusny svetelny objektiv, idealne pevny ohnisko cca 35mm. Dival jsem se na 35/1,8G, ale o te snad uplne vsichni (i ti spokojeni) pisou, ze mizerne ostri za spatnyho svetla - coz je v tomhle pripade problem... Dival jsem se i na starsi objektivy jako 35/2 apod, ale ty maj tak blbou kresbu, ze nene. Pripadne nejakej zoom s konstatni 2,8, ale to je vylozene nouzovka. Doufal jsem, ze existuje na Nikon neco jako Pentaxi 35/2,4 za 3800, ktera krasne kresli a ostri z tela moc moc dobre.

Cena cca 10 000, muze byt i bazarovej za tu cenu.

Dik.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 4. 12. 2015 07:12

Neviem. kde si zobral, ze 35/1,8G zle ostri za slabého osvetlenia ? Tento objektiv je vzhladom k cene must have sklo. Pouzival som ho na D3000, D90,D7100 a nikdy nebol ziadny problem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 12. 2015 13:07

...a hlavne spatne ostri leda tak konkretni telo fotoaparatu, nikoliv objektiv, pokud je tou mizerii mysleno to, ze je problem vubec zaostrit, nikoliv to, ze ostri nepresne (pred/za).
Nikkor 35/1.8G je za tu cenu ok, pripadne Sigma 30/1.4 Art s podstatne hezcim bokehem - u te bych si ale pred koupi overil spolehlivost (cti presnost) ostreni.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 4. 12. 2015 14:15

Používal som 35/1,8G asi rok a nezaznamenal som žiadny problém s ostrením. Treba foťáku ponúknuť hranu alebo okraj objektu pre ostriaci bod a je to. Veľa ľudí sa snaží v horšom svetle ostriť na jednoliatu plochu a vtedy vznikajú problémy.
Základ je poznať svoju mašinku...A potom je to "skoro" jedno.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod houghs 4. 12. 2015 21:00

Používám tento objektiv na D3100 čtyři roky a můžu také potvrdit, že naprosto bez problémů. Objektiv funguje pefektně, ostření spolehlivé, žádný FF/BF. Fotím hlavně při horším světle nebo v noci. Výsledky se ještě zlepší použitím pomocného infrasvětla na externím blesku.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 5. 12. 2015 11:16

No dobre. Tak tomu dam teda sanci... prostrelit se da vzdycky. Diky.
ICEBOSS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 5. 12. 2015 13:14

DX 35/1.8G mně nikdy nezaostřil špatně ani na jednom ze 3 těl. Je to podle kusu. Shodou okolností jsem kdysi srovnával DX 35/1.8G s Pentaxem 35/2.4, který vlastnil jeden tehdejší štamgast této diskuze, no a zjistili jsme zcela opačný problém. Kolega pak šel tu 35/2.4 reklamovat nebo prodat, to si už nepamatuji. A ty výsledky jsem pak na jeho žádost neukazoval. Takže zvláště u levných skel je to o kusech. Slušné kusy fungují takhle:
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-a ... dx?start=1
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 12. 2015 13:42

Ak je pre teba 35mm na DX idealne ohnisko, tak nie je o com. Cenu ma primeranu ku kvalite, tak ho pokojne vyskusaj...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ANNO2077 5. 12. 2015 20:50

vybral sis asi bobhuzel tu nejhorsi moznou znacku - nikona a DX, kup si tam Tamron 60mm F2, super bokeh, zpracovani, prenosy kontrastu, barvy, mas k tomu navic bonus makro rezim, skutecny makro

nebo si kup Nikon 50mm 1.8, super cena a je pak i na FF, nekdo si pak kupuje DX 35mm 1.8
vlastne ani jina moznost neni, Nikkor 40mm makro je taky moznost,
pak jen zoomy, pokud nechces investovat do Nikkor 20mm 1.8, je naprosto skvelej a je i na full frame, problem je ze je drahej, desne

alternativa Sigma zoom 18-35mmm 1.8 to je pro nekoho kdo ma Nikon DX a uvazuje o prechodu na full frame a neni si jistej, tak s timhle si to clovek odzkousi, ale najit dobrej kus a poradne si ho nastavit, to je doslova zazrak, vetsina kusu jsou sunty

pak Sigma/Tamron 17-50 2.8 zoomy
jeste nejaka Tokina 11-20 nova, nebo Samyangy 10 a 14mm manualni ostreni

vsemu ostatnimu bych se asi vyhnul, Nikon D3100 je celkem v pohode ale zamerne to snizujou, aby mohli prodavat i jina a drazsi tela, takze spise Canon, nebo Pentax, Pentax ma hafo pevnych skel, u nas obtizneji sehnatelny akorat
ANNO2077
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 12. 2015 21:18

E.T. volat domů !
E.T. volat domů !
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 5. 12. 2015 22:03

Anno2077 - to je pro moji mamku. D3100 a 2x setak byli v akci za 8999 Kc, tak jsem to vzal, jinak by mela samozrejme Pentax, abychom si mohli pujcovat skla. Prechazela stejne jako ja z kompaktu (Oly C5060WZ). Fotit ji bavi, takze na zacatek to bohate stacilo a tim, ze az bude vedet co potrebuje dal, tak si to koupi :-).

No a rada foti obcas na koncertech (pro sebe), takze jsem si rikal, ze nejakej svetelnej prime by mohl byt vhodny :).

Koupime tu 35/1,8 a casem sigmu 18-35/1,8, ale teda desi me, ze za 20 tacu s tim jeste byvaj takovy problemy...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 5. 12. 2015 22:31

Na koncerty to bude krátký, ne?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 5. 12. 2015 23:16

Zalezi kde jsi :-D. Neco se obetovat musi... jsou to maly klubovy zalezitosti, takze 35 mi prijde asi nejlepsi, ale osobne s tim moc zkusenosti nemam. Tohle foceni moc neprovozuju, ale 75mm mi jedno bylo az moc :).

Bud bude 17-50/2,8 a oberuju svetelnost
Nebo 35/1,8 a obetuju univerzalitu
Nebo 18-35/1,8 a obetuju prachy

:D
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 6. 12. 2015 02:05

Mně přijde jako dobrý kompromis Sigma 17-50/2,8 ale je fakt, že na Nikon je 35/1,8 povinnost, fotil jsem s ním jen chvilku, ale ostrý to je na plnou díru a AF bez problémů.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 6. 12. 2015 07:44

Nikon 35 na DX aspoň za mě na malých klubových koncertech fungoval :) Na celky a polocelky hudebníků a s trochou odstupu na celou kapelu dobrý.
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků